Program XXIX Targów Wydawców Katolickich
- 9541 Views
- Rzecznik
- 7 kwietnia 2024
- Aktualności Bez kategorii Targi
11 – 14 KWIETNIA
Tematy przewodnie:
UCZESTNICZĘ WE WSPÓLNOCIE KOŚCIOŁA
ROK MODLITWY przygotowujący do ROKU ŚWIĘTEGO 2025
ROK RODZINY ULMÓW
ROK ARCYBISKUPA ANTONIEGO BARANIAKA
ROK BŁOGOSŁAWIONEGO KSIEDZA JERZEGO POPIEŁUSZKI
CZWARTEK, 11 kwietnia 2024 r.
Godz. 10.00
– Otwarcie sali ekspozycji dla zwiedzających.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego
Godz. 10.00 – 13.00
Na stoisku Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki będzie można spotkać się z Ewą Czaczkowską, autorką książki „Bł. ksiądz Jerzy Popiełuszko. Biografia” oraz z Pawłem Kęska, autorem książki „Zawsze głosiłem prawdę. Nauczanie społeczne księdza Jerzego Popiełuszki”.
Stoisko 86
Godz. 12.00
Oficjalne uroczyste otwarcie XXIX Targów Wydawców Katolickich
Sala Wielka Zamku Królewskiego
Godz. 12.00 – 13.30
Wydawnictwo Serafin zaprasza na spotkanie z Błażejem Strzechmińskim OFMCap., który podpisuje swoje książki: „Terapeuta dusz. Kierownictwo duchowe Ojca Pio”, „Świadkowie tajemnicy. Osobliwe towarzystwo Ojca Pio”, „Historia jak ze snu. Inna biografia Ojca Pio”, „Wacław Nowakowski. Polski kapucyn XIX stulecia”.
Stoisko 60
Godz. 14.00 – 15.00
Pokaz filmu „Tętno” (52’)
Autorzy: Stefan Czarniecki, Jan Sobierajski, 2023 rok
Jest to dokument o życiu, o walce o jego istnienie. Autorzy filmu pochylają się nad argumentami zwolenników aborcji, próbując znaleźć na nie odpowiedzi w świecie nauki. Każdy argument jest wnikliwe analizowany. Dzięki temu w filmie występują liczne autorytety, także rodzice. Film mówi nie tylko o aborcji. Pokazuje przede wszystkim alternatywę, czyli cały wachlarz rozwiązań i opcji, które mogą pomóc kobietom, przede wszystkim tym, u których zrodził się pomysł aborcji, w podjęciu innej decyzji. Decyzji o życiu.
Zaprasza Telewizja Polska S.A.
Sala kinowa Zamku Królewskiego
Godz. 14.00 – 16.00
Polskie Centrum Świętej Hildegardy zaprasza na spotkanie z twórcami kwartalnika „Hildegarda”: dr Alfredą Walkowską oraz córkami Katarzyną i Lidią. To jedyna okazja, by usłyszeć odpowiedzi na nurtujące pytania, a także poznać tajniki pracy redakcji .
Stoisko 43
Godz. 15.00 –
Irena Neumueler podpisuje swoje książki na stoisku Edycji Świętego Pawła.
Stoisko 38
Godz. 15.00 – 16.00
Pokaz filmu „Tętno 2” (53’)
Autorzy: Stefan Czarniecki, Jan Sobierajski, 2023 rok
Kontynuacja pierwszej części filmu dokumentalnego „Tętno”, o życiu i walce o jego istnienie.
Obok prezentacji stanowisk autorytetów, także rodziców, których poruszone w filmie problemy dotknęły osobiście, ukazano działalność Warszawskiego Hospicjum Perinatalnego, oferującego całościową opiekę nad rodzicami, którzy dowiadują się, że ich nienarodzone dziecko będzie żyć krócej od nich.
Zaprasza Telewizja Polska S.A.
Sala kinowa Zamku Królewskiego
Godz. 16.00 – 17.10
Pokaz filmu Nikt nie może ocalić się sam … Modlitwa na Światowy Dzień Pokoju (52’)
Autorzy: Michał Bandurski, o. Michał Legan, 2023 rok
Widowisko artystyczne, którego hasłem przewodnim jest pokój. 1 stycznia obchodzony jest Światowy Dzień Pokoju, który ustanowił Papież Paweł VI listem z dnia 8 grudnia 1967 roku, skierowanym do wszystkich ludzi dobrej woli, nie tylko katolików. Światowy Dzień Pokoju zawsze ma określony temat, który na dany rok wybiera papież i kieruje z tej też okazji specjalne orędzie.
Zaprasza Telewizja Polska S.A.
Sala kinowa Zamku Królewskiego
Godz. 16.00 – 18.00 – wydarzenie zewnętrzne
Konferencja Zrozumieć Księdza Popiełuszkę – autorzy o tajemnicy człowieka i błogosławionego. W spotkaniu udział wezmą: ks. prof. Jan Sochoń – autor książek i świadek życia ks. Jerzego Popiełuszki, dr Milena Kindziuk – autorka książek, dr Ewa Czaczkowska – autorka książek i Rafał Wieczyński – autor filmu „Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Rozmowę poprowadzi Paweł Kęska (Muzeum Bł. Ks. J. Popiełuszki w Warszawie i Radio Warszawa).
Spotkanie we współpracy ze Społecznym Komitetem Upamiętnienia 40. Rocznicy Porwania i Męczeńskiej Śmierci Księdza Jerzego Popiełuszki i Muzeum Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie.
Kawiarnia Agere Contra, Warszawa, ul. Chłodna 2/18
Godz. 16.00 – 18.00
Ks. prof. Witold Kawecki podpisuje swoje książki na stoisku Wydawnictwa Jedność
Stoisko 6
Godz. 18.30
Zamknięcie sali ekspozycji.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego
PIĄTEK, 12 kwietnia 2024 r.
Godz. 10.00
Otwarcie sali ekspozycji dla zwiedzających.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego
Godz. 11.00 – 12.20
Pokaz filmu Modlitwa Pokoleń. 70 lat Apelu Jasnogórskiego (80’)
Autorzy: Bolesław Pawica, Marcin Pospieszalski, 2023 rok
W 2023 roku obchodzona była 70. rocznica Apelu Jasnogórskiego, modlitwy jednoczącej rzesze Polaków w kraju i poza granicami. Idea powstania Apelu zrodziła się 8 grudnia 1953 roku w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze. Modlitwę apelową zainicjowała mała grupa – paulini i członkinie Instytutu Prymasa Wyszyńskiego. Była to modlitwa o uwolnienie uwięzionego przez komunistów Prymasa Tysiąclecia oraz w intencji Ojczyzny. Na Modlitwę Pokoleń, zorganizowaną 8 grudnia 2023 roku w Sanktuarium na Jasnej Górze, składa się koncert znanych utworów maryjnych oraz muzyki poważnej o tematyce maryjnej, połączony z jubileuszową modlitwą Apelu Jasnogórskiego.
Zaprasza Telewizja Polska S.A.
Sala kinowa Zamku Królewskiego
Godz. 11.30 – 12.30
Maria Wacholc podpisuje swoje książki: „Fatima. Niespełnione prośby Matki Bożej”, „Akita. Różańcowe przesłanie Matki Bożej na obecne czasy”, „Święty Ojciec Pio. Życie i różaniec”.
Zaprasza Wydawnictwo Serafin.
Stoisko 60
Godz. 12.00 – 13.00
Robert Kościuszko zaprasza na premierę swojej najnowszej książki „Tobiasz”.
Namiot A przed Arkadami Kubickiego
Godz. 12.30 – 13.30
Pokaz filmu Wojtyłowie. Drogi do świętości (60’)
Autorzy: Piotr Kot, Milena Kindziuk, 2023 rok
Film dokumentalny. Opowiada historię rodziny, z której wywodzi się wyjątkowy człowiek – wielki papież Jan Paweł II, późniejszy święty. Prezentując sylwetki członków rodziny Wojtyłów, film ukazuje, jak ważna jest rodzina w rozwoju człowieka. Głęboka więź powstaje dzięki zaufaniu i prawdzie, a wszystko zanurzone i przesycone jest miłością. Rodzina Wojtyłów uczy, że pozytywne związki i relacje kształtują całe nasze życie.
Zaprasza Telewizja Polska S.A.
Sala kinowa Zamku Królewskiego
Godz. 13.00 – 14.00
Robert Kościuszko podpisuje swoje książki na stoisku Kościuszko Java Gry Planszowe.
Stoisko 64
Godz. 13.30 – 14.00
Wydawnictwo Biblos zaprasza na spotkanie z dr Ewą Czaczkowską, która będzie podpisywać swoją książkę „Bajki, opowieści i legendy mariackie”.
Stoisko 61
Godz. 13.00 – 16.00
Na stoisku Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki będzie można porozmawiać ze świadkiem w procesie beatyfikacyjnym ks. Jerzego – panem Markiem Piotrowskim a także autorką książki Ewą Czaczkowską, „Bł. ksiądz Jerzy Popiełuszko. Biografia”.
Stoisko 86
Godz. 13.40 – 15.00
Pokaz filmu Jerzy Popiełuszko. Posłaniec prawdy (86’)
Autorzy: Paul G. Hensler, Tony Haines, 2014 rok
Film dokumentalny o życiu i przesłaniu, jakie niósł kapelan Solidarności bł. ks. Jerzy Popiełuszko. Zawiera autentyczne nagrania, zdjęcia i dokumenty. Jest to pierwszy film o ks. Popiełuszce, który powstał poza granicami Polski. Opowiada o prawdzie i odwadze.
Zaprasza Telewizja Polska S.A.
Sala kinowa Zamku Królewskiego
Godz. 14.00 – 16.00
Polskie Centrum Świętej Hildegardy zaprasza na spotkanie z twórcami kwartalnika „Hildegarda”: dr Alfredą Walkowską i córkami Katarzyną i Lidią. To jedyna okazja, by usłyszeć odpowiedzi na nurtujące pytania, a także poznać tajniki pracy redakcji.
Stoisko 43
Godz. 15.00 – 16.00
Pokaz filmu Terrorysta od Pana Boga – św. Andrzej Bobola (50’)
Autor: Krzysztof Żurowski, 2000 rok
Film dokumentalny poświęcony Andrzejowi Boboli, świętemu objawiającemu się kilkakrotnie w trudnych momentach dla Ojczyzny, z przepowiednią, że będzie patronem Polski.
Zaprasza Telewizja Polska S.A.
Sala kinowa Zamku Królewskiego
Godz. 15.00 – 17.00
Na spotkanie zautorką Magdaleną Grabowską zaprasza Fundacja Prodoteo.
Stoisko 2
Godz. 15.00 – 17.00
Na spotkanie autorskie z Dariuszem Rozwadowskim zaprasza Wydawnictwo Prohibita.
Stoisko 30
Godz. 15.30 – 16.30
Wydawnictwo Serafin zaprasza na spotkanie z O. Błażejem Strzechmińskim OFM Cap., który podpisuje swoje książki: „Terapeuta dusz. Kierownictwo duchowe Ojca Pio”, „Świadkowie tajemnicy. Osobliwe towarzystwo Ojca Pio”, „Historia jak ze snu. Inna biografia Ojca Pio”, „Wacław Nowakowski. Polski kapucyn XIX stulecia”.
Stoisko 60
Godz. 16.00 –
Ks. Jerzy Jastrzębski podpisuje swoje książki na stoisku Edycji Świętego Pawła.
Stoisko 38
Godz. 16.00 – 18.00
Debata Mój Kościół. Czego najbardziej potrzebuje?, zorganizowana przez portal Opoka. W rozmowie wezmą udział felietoniści Opoki: ks. Tomasz Jaklewicz, o. Dariusz Kowalczyk SJ, o. Jarosław Kupczak OP, ks. Robert Skrzypczak, o. Jan P. Strumiłowski OCist. Debata będzie transmitowana w mediach społecznościowych Opoki: YouTube i na Facebooku. Wstęp wolny.
Sala koncertowa Zamku Królewskiego
Godz. 16.00 – 17.00
Pokaz filmu Porcja chleba (52’)
Autorzy: Jacek Tarasiuk, Dariusz Kucewicz, 2023 rok
Film porusza problem wyboru sposobu przyjmowania Komunii św. – na rękę czy do ust. Praktykowany szczególnie podczas pandemii koronowirusa sposób przyjmowania Komunii św. na rękę budzi wiele emocji wśród wiernych w Polsce. Autorzy filmu prezentują opinie, także stanowisko Episkopatu Polski w tej sprawie. Przypominają również historię Eucharystii.
Zaprasza Telewizja Polska S.A.
Sala kinowa Zamku Królewskiego
Godz. 16.00 – 18.30
Na stoisku Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki będzie można porozmawiać ze świadkiem w procesie beatyfikacyjnym ks. Jerzego – panem Adamem Nowosadem.
Stoisko 86
Godz. 16.00 – 17.00
Spotkanie wokół książki Friedricha Reck-Malleczewena „Dziennik lat trwogi. Świadectwo wewnętrznej emigracji”. Rozmawiać będą Wojciech Kunicki, Marek Cichocki i Filip Memches. Zaprasza Państwowy Instytut Wydawniczy (PIW).
Namiot A przed Arkadami Kubickiego
Godz. 16.00 – 17.00
Spotkanie z ks. prof. Piotrem Kieniewiczem, który będzie podpisywał swoje książki: „Małżeński labirynt”, „Panie, Ty wszystko wiesz” i „Rabbi, gdzie mieszkasz?”. Zaprasza Wydawnictwo PROMIC.
Stoisko 39
Godz. 16.00 – 18.00
Ks. prof. Witold Kawecki podpisuje swoje książki na stoisku Wydawnictwa Jedność
Stoisko 6
Godz. 17.00 – 18.00
Wydawnictwo W drodze zaprasza na spotkanie wokół książki Brandona Vogta „Powrót. Co robić gdy dzieci odchodzą z Kościoła”. Wydarzenie z udziałem Tomasza Samołyka poprowadzi O. Tomasz Grabowski OP.
Namiot A przed Arkadami Kubickiego
Godz. 17.00 – 18.00
Instytut Dziedzictwa myśli Narodowej im. R. Dmowskiego i I. J. Paderewskiego. Spotkanie na temat książki „Zawsze głosiłem prawdę. Nauczanie społeczne w wypowiedziach księdza Jerzego Popiełuszki. Wybór źródeł” pod redakcją Pawła Kęski. W spotkaniu weźmie udział prof. Jan Żaryn.
Zamek Królewski – Sala przy schodach ruchomych
Godz. 17.10 – 18.00
Pokaz filmu W poszukiwaniu Maryi (50’)
Autorzy: Wincenty Łaszewski, Jacek Tarasiuk, 2023 rok
Żyjemy w czasach, w których toczy się spór o rolę Maryi w Kościele. Trwa on od pokoleń. Jedni idą za Maryją, poświęcając Jej całe życie, inni uważają, że Jej rola jest mniej istotna. Pojawiają się proroctwa dotyczące roli Maryi, mówiące że Jej zwycięstwo zapowiedziane zostało w Fatimie.
Zaprasza Telewizja Polska S.A.
Sala kinowa Zamku Królewskiego
Godz. 17.00 – 18.00
Na spotkanie autorskie z Jerzym Szczepkowskim zaprasza Wydawnictwo Prohibita.
Stoisko 30
Godz. 18.30
Zamknięcie sali ekspozycji.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego
SOBOTA, 13 kwietnia 2024 r.
Godz. 10.00
Otwarcie sali ekspozycji dla zwiedzających.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego
Godz. 10.00 – 12.00
Konferencja na temat praw ludzi wierzących – szczególnie chrześcijan – we współczesnym świecie. Wśród uczestników panelu: Marek Jurek, Grzegorz Górny, Agnieszka Marianowicz, Johanes de Jong. Zaprasza Fundacja Św. Benedykta i Wydawnictwo Dębogóra. Wstęp wolny.
Sala koncertowa Zamku Królewskiego
Godz. 10.00 – 11.00
Promocja książki Tomasza Terlikowskiego „Rozdzieleni bracia Szeptyccy. Historia Polski i Ukrainy” Zaprasza Wydawnictwo WAM.
Namiot A przed Arkadami Kubickiego
Godz. 11.00 –
Piotr Wołochowicz podpisuje swoje książki na stoisku Edycji Świętego Pawła.
Stoisko 38
Godz. 11.00 – 11.30
Pokaz filmu Naznaczeni wojną (20’)
Autor: Grażyna Orłowska-Sondej, 2024 rok
Wzruszający reportaż o sytuacji mieszkańców Ukrainy po dwóch latach wojny. To również opowieść o pomocy Polaków dla obywateli tego kraju.
Zaprasza TVP Polonia.
Sala kinowa Zamku Królewskiego
Godz. 11.00 – 12.00
ks. Bogusław Kowalski, Katarzyna Szkarpetowska, spotkanie wokół książki „Chłopak z Pragi. Autobiografia”. Zaprasza Wydawnictwo Esprit.
Namiot A przed Arkadami Kubickiego
Godz. 11.00 – 12.30
Na spotkanie autorskie z Czesławem Ryszką zaprasza Wydawnictwo Biały Kruk.
Stoisko 80
Godz. 11.00 – 12.00
Wydawnictwo WAM zaprasza na spotkanie z Tomaszem Terlikowskim, który podpisuje książkę „Rozdzieleni bracia Szeptyccy. Historia Polski i Ukrainy” .
Stoisko 9
Godz. 11.00 – 12.00
Wydawnictwo Homo Dei zaprasza na spotkanie z Grzegorzem Górnym, który podpisuje książkę „Tak to widzę”.
Stoisko 21
Godz. 11.00 – 15.30
Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń, autorzy książki DOWODY TAJEMNICY. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych przedstawią takie fenomeny, jak m.in. Cuda Eucharystyczne, stygmaty czy inedię w świetle badań naukowych. Przewodnikami w ich śledztwie są wybitni naukowcy, profesorowie nauk ścisłych, medycznych lub biologicznych, którzy – często korzystając z najnowszych osiągnięć techniki – zbadali owe zjawiska. Zaprasza Wydawnictwo ROSIKOŃ PRESS.
Stoisko 4
Godz. 11.30 – 13.00
Pokaz filmu Kontynent nadziei (70’)
Autor: Mirosław Olszycki, 2022 rok
Film ukazuje heroiczną walkę o przetrwanie ludzi, którzy z różnych powodów emigrowali z ziem polskich do krajów Ameryki Południowej. Twórcy dokumentu sięgnęli po archiwalne zdjęcia i filmy z najważniejszych okresów polskiej państwowości. Ich uzupełnieniem są wywiady z potomkami polskich imigrantów mieszkającymi obecnie w Argentynie i Brazylii oraz wypowiedzi polskich kapłanów z Ameryki Południowej.
Zaprasza TVP Polonia.
Sala kinowa Zamku Królewskiego
Godz. 11.30 – 13.00
Piotr Kwiatek OFM Cap. podpisuje swoje książki: „Sztuka życia bez narzekania”, „Komunikacji można się nauczyć”, „Ucieszyć się życiem”, „W rytmie wdzięczności”, „W świetle cienia. Trudności w drodze do szczęścia”, „Kochaj Boga i nie bój się być szczęśliwym”.
Zaprasza Wydawnictwo Serafin.
Stoisko 60
Godz. 12.00 –
Ewa K. Czaczkowska i Tomasz Wiścicki podpisują swoje książki na stoisku Edycji Świętego Pawła.
Stoisko 38
Godz. 12.00 –
Spotkanie z Andrzejem Kowalskim,autorem książki Zabity za prawdę. Ks. Franciszek Blachnicki. Działania komunistycznych służb specjalnych przeciwko ks. Franciszkowi Blachnickiemu w latach 1982-1987. Stoisko Wydawnictwa LTW.
Stoisko 28
Godz. 12.00 – 13.00
Wydawnictwo Jedność zaprasza na spotkanie z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim z okazji wydania publikacji „Tora, czyli Pięcioksiąg Mojżesza” w przekładzie i z komentarzem ks. prof. Chrostowskiego. Spotkanie poprowadzi ks. prof. Dariusz Kotecki – przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich.
Wstęp wolny
Sala koncertowa Zamku Królewskiego
Godz. 12.00 – 13.00
Spotkanie na kanwie książki „Odzyskać sens. O towarzyszeniu w perspektywie samobójstwa”. W spotkaniu wezmą udział specjaliści: psychoterapeuta Maria Czajczyńska i suicydolog ks. Jarosław Magierski. Rozmowę poprowadzi dziennikarka Małgorzata Terlikowska.
Po spotkaniu autorzy pełnić będą dyżur ekspercki.
Zaprasza Wydawnictwo PROMIC.
Namiot A przed Arkadami Kubickiego
Godz. 12.00 – 13.00
Konferencja na temat egzorcyzmów Św. Antoniego, który jest szczególnie skuteczny w udrękach duchowych, natarczywych myślach, smutku i rozpaczy. O tej modlitwie opowie O. Andrzej Zając.
Zaprasza Wydawnictwo Bratni Zew
Zamek Królewski – Salaprzy schodach ruchomych
Godz. 12.00 – 14.00
Wydawnictwo Naukowe UKSW zaprasza na spotkanie z dr. Jarosławem Sellinem, autorem książki „Żydzi i judaizm w doświadczeniu Karola Wojtyły (1920-1978)”.
Stoisko 11
Godz. 12.00 – 13.00
ks. Bogusław Kowalski i Katarzyna Szkarpetowska podpisują książkę „Chłopak z Pragi. Autobiografia”. Zaprasza Wydawnictwo Esprit.
Stoisko 58
Godz. 12.00 – 13.00
Na spotkanie autorskie z Adamem Bujakiem zaprasza Wydawnictwo Biały Kruk.
Stoisko 80
Godz. 12.00 – 13.00
Na spotkanie z Barbarą Garczyńską, autorką książek dla dzieci zaprasza Wydawnictwo PROMIC.
Stoisko 39
Godz. 12.00 – 13.00
Ks. Grzegorz Strzelczyk podpisuje swoje książki na stoisku Wydawnictwa WAM.
Stoisko 9
Godz. 12.00 – 13.00
Wydawnictwo Homo Dei zaprasza na spotkanie z O. Piotrem Koźlakiem CSsR, który podpisuje książkę „Każdy dzień z Ewangelią”.
Stoisko 21
Godz. 12.00 – 13.00
Spotkanie dwóch geniuszy. Święty Tomasz w oczach Gilberta K. Chestertona. O nowym przekładzie „Świętego Tomasza z Akwinu” G.K. Chestertona opowie Magda Sobolewska, tłumaczka książki. Zaprasza Fundacja Prodoteo.
Namiot B przed Arkadami Kubickiego
Godz. 13:00 – 14:00
Spotkanie z Jeanem-Marie Elie Setbonem, autorem książki „Święta powinność. Przewodnik przekazywania rozumnej wiary nowemu pokoleniu”, na temat znaczenia rodziny w planie Bożym. W obliczu coraz częstszych ataków demonicznych na wartości rodzinne, autor chce zwrócić uwagę na konieczność świadomości i odpowiedzialności za Boży dar, którym są dzieci. Wspólna refleksja i dyskusja pozwolą nam lepiej zrozumieć i ocenić naszą rolę w budowaniu zdrowych relacji rodzinnych, opartych na wartościach chrześcijańskich. Zaprasza Wydawnictwo AA.
Sala kinowa Zamku Królewskiego
Godz. 13.00 – 14.00
Spotkanie z ks. prof. Robertem Skrzypczakiem pt. Ocalmy to co święte! Kościół wobec kryzysu – wokół książek „Więź Miłości” oraz „Uświęcić świat”. Prowadzenie: Paweł Krzemiński. Zaprasza Wydawnictwo Esprit
Namiot A przed Arkadami Kubickiego
Godz. 13.00 – 14.00
Ks. prof. Waldemar Chrostowski podpisuje książkę „Tora, czyli Pięcioksiąg Mojżesza”. Zaprasza Wydawnictwo Jedność.
Stoisko 6
Godz. 13.00 – 16.00
Na stoisku Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki będzie można porozmawiać z Pawłem Kęska, autorem książki „Zawsze głosiłem prawdę. Nauczanie społeczne księdza Jerzego Popiełuszki”.
Stoisko 86
Godz. 13.00 – 17.00
Wydawnictwo PROMIC zaprasza dzieci do udziału w eksperymentach naukowych z pomocą dostępnych i bezpiecznych składników oraz na warsztaty artystyczne, zabawy konstrukcyjne i tworzenie zakładek do książek.
Stoisko 39
Godz. 13.30 – 15.00
Na spotkanie autorskie z prof. Wojciechem Polakiem zaprasza Wydawnictwo Biały Kruk.
Stoisko 80
Godz. 14.00 – 15.00
Spotkanie z ks. prof. Witoldem Kaweckim i prezentacja jego najnowszej książki „Podróże po Włoszech z Artemizją Gentileschi”. Rozmowę o najpiękniejszych podróżach po Włoszech oraz o malujących kobietach poprowadzi Magdalena Ogórek. Zaprasza Wydawnictwo Jedność.
Wstęp wolny.
Sala koncertowa Zamku Królewskiego
Godz. 14.00 – 15.00
Pokaz filmu Doścignąć marzenia (27’)
Reportaż o Czesławie Langu
Autor: Marzanna Grdeń, 2021 rok
Filmowa opowieść o wicemistrzu olimpijskim, dwukrotnym medaliście szosowych mistrzostw świata, dyrektorze jednego z najważniejszych wyścigów kolarskich świata Tour de Pologne, który stał się sportową wizytówką Polski. Wspaniały, skromny człowiek, wspomagający różne dzieła charytatywne.
Zaprasza TVP Polonia.
Sala kinowa Zamku Królewskiego
Godz. 14.00 – 15.00
Spotkanie panelowe w 40. rocznicę zawierzenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Rozmowę z ks. Marcinem Sobiechem, autorem książki „Fatima”, poprowadzi dziennikarz Rafał Patyra.
Na spotkanie zaprasza Wydawnictwo PROMIC.
Namiot A przed Arkadami Kubickiego
Godz. 14.00 – 15.00
Spotkanie promujące książkę „Miłość aż do śmierci. Opowieść o Stanisławie Umińskiej, aktorce, zabójczyni, zakonnicy”. W spotkaniu wezmą udział autor Paweł Juchniewicz oraz ks. prof. Robert Skrzypczak. Zaprasza Instytut Niedziela.
Namiot B przed Arkadami Kubickiego
Godz. 14.00 – 14.30
Ks. prof. Robert Skrzypczak podpisuje swoje książki na stoisku Wydawnictwa Esprit.
Stoisko 58
Godz. 14.00 – 14.30
Wydawnictwo Biblos zaprasza na spotkanie z ks. prof. Piotrem Łabudą, który będzie podpisywał swoje książki.
Stoisko 61
Godz. 14.30 – 15.00
Ks. Jerzy Jastrzębski podpisuje swoje książki na stoisku Wydawnictwa Esprit.
Stoisko 58
Godz. 14.30 – 16.00
Na spotkanie autorskie z prof. Wojciechem Roszkowskim zaprasza Wydawnictwo Biały Kruk.
Stoisko 80
Godz. 15.00 –
Brat Piotr Kwiatek podpisuje swoje książki na stoisku Edycji Świętego Pawła.
Stoisko 38
Godz. 15.00 – 16.20
Pokaz filmu Przykazanie miłości. Rodzina Ulmów z Markowej (57’)
Autor: Marta Pietrasiewicz, 2023 rok
Film o heroicznej postawie rodziny Ulmów z Markowej, która pomagała Żydom w czasie II wojny światowej. O losach Ulmów i ich żydowskich sąsiadów opowiadają przedstawiciele rodziny i potomkowie żydowskich mieszkańców Markowej. Niezwykle ważnym walorem filmu są fotografie autorstwa Józefa Ulmy. Film został zrealizowany w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Izraelu i Watykanie.
Zaprasza TVP Polonia.
Sala kinowa Zamku Królewskiego
Godz. 15.00 – 16.00
Spotkanie z dr Ewą Czaczkowską i prezentacja jej książki „Bajki, opowieści i legendy mariackie”, a także z ks. prof. Piotrem Łabudą o serii wydawniczej „Krąg Biblijny”. Zaprasza Wydawnictwo Biblos.
Namiot A przed Arkadami Kubickiego
Godz. 15.00 – 15.50
Polskie Centrum Świętej Hildegardy zaprasza na spotkanie z dr Alfredą Walkowską, autorką „Powrotu do harmonii”, pionierką teologii medycyny Św. Hildegardy z Bingen, laureatką Feniksa Specjalnego 2023.
Namiot B przed Arkadami Kubickiego
Godz. 15.00 – 18.00
Ks. prof. Witold Kawecki podpisuje swoje książki na stoisku Wydawnictwa Jedność.
Stoisko 6
Godz. 15.00 – 17.00
Na stoisku Fundacji Prodoteo Magda Grabowska, autorka książek z serii „Niezapomniane. Bohaterki Biblii” spotka się z Czytelnikami i będzie podpisywać swoje książki.
Stoisko 2
Godz. 15.00 – 17.00
Fundacja Prodoteo zaprasza na spotkanie zautorką Magdaleną Grabowską.
Stoisko 2
Godz. 15.30 – 16.30
Promocja książki „Terapeuta dusz. Kierownictwo duchowe Ojca Pio”. Spotkanie z autorem – Błażejem Strzechmińskim OFMCap., ekspertem w dziedzinie duchowości Ojca Pio. Zaprasza Wydawnictwo Serafin
Stoisko 60
Godz. 15.45 – 17.30
Konferencja Nauka a zjawiska nadprzyrodzone połączona z promocją najnowszej książki Grzegorza Górnego i Janusza Rosikonia „Dowody tajemnicy. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych”. Gościem specjalnym spotkania będzie dr Franco Serafini, kardiolog z Bolonii, który przebadał 5 uznanych przez Kościół Cudów Eucharystycznych. Zaprasza Wydawnictwo Rosikon Press.
Sala koncertowa Zamku Królewskiego
Godz. 16.00 – 16.30
Wydawnictwo Biblos zaprasza na spotkanie z dr Ewą Czaczkowską, która będzie podpisywać swoją książkę „Bajki, opowieści i legendy mariackie”.
Stoisko 61
Godz. 16.00 – 17.00
Wydawnictwo Esprit zaprasza na spotkanie z Agatą Puścikowską i dr. Pawłem Grabowskim na temat książki „Nie przyszedł do mnie anioł”. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Ziemiec.
Namiot A przed Arkadami Kubickiego
Godz. 16.00 –
Marcin Wargocki podpisuje swoje książki na stoisku Edycji Świętego Pawła.
Stoisko 38
Godz. 16.00 – 18.30
Na stoisku Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki będzie można porozmawiać ze świadkiem w procesie beatyfikacyjnym ks. Jerzego – panem Markiem Piotrowskim.
Stoisko 86
Godz. 16.30 – 18.00
Pokaz filmu Anna German w sercach ludzi (65’)
Autor: Jadwiga Nowakowska, 2022 rok
Film dokumentalny o życiu i nieznanych faktach z życia Anny German. Wybitną artystę wspominają zaprzyjaźnione z nią osoby z kręgów artystycznych. Jaka była, gdy gasły światła sceny? Autorka filmu Jadwiga Nowakowska przedstawia mało znane fakty z życia piosenkarki. To film o wyjątkowej osobie, która wciąż jest pamiętana i podziwiana nie tylko w Polsce. Film realizowany był w Polsce i Uzbekistanie.
Zaprasza TVP Polonia.
Sala kinowa Zamku Królewskiego
Godz. 17.00 – 18.00
Spotkanie poświęcone książce ks. Marka Dobrzenieckiego „Deficyt zaufania do świata. Polska filozofia wobec współczesności” z udziałem ks. Marka Dobrzenieckiego i Pawła Rojka. Rozmowę poprowadzi Jakub Moroz. Zaprasza Państwowy Instytut Wydawniczy (PIW).
Namiot A przed Arkadami Kubickiego
Godz. 17.00 – 18.00
Spotkanie z dr Ewą Czaczkowską i Tomaszem Wiścickim – autorami książki „Błogosławiony Ksiądz Jerzy Popiełuszko. Biografia”. Zaprasza Edycja Świętego Pawła.
Zamek Królewski – Sala przy schodach ruchomych
Godz. 17.00 – 18.00
Agata Puścikowska i dr Paweł Grabowski podpisują swoją książkę na stoisku Wydawnictwa Esprit.
Stoisko 58
Godz. 17.00 – 17.30
Polskie Centrum Świętej Hildegardy zaprasza na spotkanie z twórcami kwartalnika „Hildegarda”: dr Alfredą Walkowską i córkami Katarzyną i Lidią na temat tajników pracy redakcji.
Stoisko 43
Godz. 17.00 – 18.00
Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń, autorzy książki DOWODY TAJEMNICY. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych przedstawią takie fenomeny, jak m.in. Cuda Eucharystyczne, stygmaty czy inedię w świetle badań naukowych. Przewodnikami w ich śledztwie są wybitni naukowcy, profesorowie nauk ścisłych, medycznych lub biologicznych, którzy – często korzystając z najnowszych osiągnięć techniki – zbadali owe zjawiska. Zaprasza Wydawnictwo ROSIKOŃ PRESS.
Stoisko 4
Godz. 18.30
Zamknięcie sali ekspozycji.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego
Godz. 19:30 – 22.30
Gala wręczenia Nagród FENIKS 2024 i Mały FENIKS 2024.
Koncert pt. „Ocalić Od Zapomnienia”.Wykonanie: Warszawska Orkiestra Impressione.
Katedra Polowa Wojska Polskiego p.w. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Warszawie, ul. Długa 13/15
NIEDZIELA, 14 kwietnia 2024 r.
Godz. 10.00
Otwarcie sali ekspozycji.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego
Godz. 11.00 – 12.00
Wydawnictwo Homo Dei zaprasza na spotkanie z Grzegorzem Górnym, który podpisuje książkę „Tak to widzę”.
Stoisko 21
Godz. 10.00 – 13.00
Na stoisku Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki będzie można porozmawiać z Pawłem Kęska, autorem książki „Zawsze głosiłem prawdę. Nauczanie społeczne księdza Jerzego Popiełuszki”.
Stoisko 86
Godz. 11.00 – 13.00
Ks. prof. Witold Kawecki podpisuje swoje książki na stoisku Wydawnictwa Jedność.
Stoisko 6
Godz. 11.00 – 12.00
Na spotkanie autorskie z Adamem Bujakiem zaprasza Wydawnictwo Biały Kruk.
Stoisko 80
Godz. 11.00 – 15.00
Grzegorz Górny i Janusz Rosikoń, autorzy książki DOWODY TAJEMNICY. Śledztwo w sprawie zjawisk nadprzyrodzonych przedstawią takie fenomeny, jak m.in. Cuda Eucharystyczne, stygmaty czy inedię w świetle badań naukowych. Przewodnikami w ich śledztwie są wybitni naukowcy, profesorowie nauk ścisłych, medycznych lub biologicznych, którzy – często korzystając z najnowszych osiągnięć techniki – zbadali owe zjawiska. Zaprasza Wydawnictwo ROSIKOŃ PRESS.
Stoisko 4
Godz. 12.00 – 14.00
Pokaz filmu Raport Pileckiego (119’)
Autor: Krzysztof Łukasiewicz, 2023 rok
Długo wyczekiwana historyczna superprodukcja prezentuje losy jednego z największych polskich bohaterów – rotmistrza Witolda Pileckiego. Był harcerzem, uczestnikiem Bitwy Warszawskiej, obrońcą Polski w 1939 roku, członkiem ruchu oporu, powstańcem warszawskim, walczył w armii Andersa. Wykazał się bezprecedensową w skali świata odwagą – zgłosił się na ochotnika, by wejść do obozu koncentracyjnego w Auschwitz, aby prowadzić tam działalność konspiracyjną. W raporcie napisanym po brawurowej ucieczce z obozu przekazał światu prawdę o zbrodniczej działalności Niemców. Po wojnie był aresztowany, torturowany i został przez komunistów skazany na śmierć za działalność wrogą Polsce Ludowej. Nigdy nie wyrzekł się swoich ideałów i miłości do Ojczyzny.
Zaprasza Telewizja Polska S.A.
Sala kinowa Zamku Królewskiego
Godz. 12.00 – 13.00
Wydawnictwo PROMIC zaprasza na spotkanie panelowe na kanwie książki „Obudź w sobie życie. W obliczu niepłodności”. W spotkaniu wezmą udział specjaliści: psycholog i psychoterapeuta Justyna Kuczmierowska, teolog ks. prof. Piotr Kieniewicz oraz lekarz ginekolog Ewa Śliżeń-Kuczawska. Rozmowę poprowadzi dziennikarka Ewa Pietrzak.
Po spotkaniu specjaliści będą pełnić dyżur ekspercki.
Namiot A przed Arkadami Kubickiego
Godz. 12.00 – 13.30
Na spotkanie autorskie z Janem Pietrzakiem zaprasza Wydawnictwo Biały Kruk.
Stoisko 80
Godz. 12.00 – 13.00
Wydawnictwo LTW zaprasza na spotkanie z Cezarym Maciejem Dąbrowskim, który podpisuje swoje tomiki poezji, w tym najnowszy pt. „Mity”.
Stoisko 28
Godz. 12.00 – 13.00
Wydawnictwo Homo Dei zaprasza na spotkanie z O. Piotrem Koźlakiem CSsR, którypodpisuje książkę „Każdy dzień z Ewangelią”.
Stoisko 21
Godz. 13.00 – 14.00
Na spotkanie z Agnieszką Bugałą wokół książki „Ulmowie. Sprawiedliwi i błogosławieni” zaprasza Wydawnictwo Esprit.
Namiot A przed Arkadami Kubickiego
Godz. 13.00 – 14.00
Ks. prof. Waldemar Chrostowski i redaktor Paweł Lisicki podpisują swoją najnowszą publikację „Rozmowy Jerozolimskie. Dlaczego zginął Mesjasz”. Zaprasza Wydawnictwo Fronda.
Stoisko 45
Godz. 13.00 – 14.00
Polskie Centrum Świętej Hildegardy zaprasza na spotkanie z dr Alfredą Walkowską oraz córkami Katarzyną i Lidią, autorkami „Hildegardowej kuchni polskiej”.
Stoisko 43
Godz. 13.00 – 15.00
Wydawnictwo PROMIC zaprasza dzieci do udziału w eksperymentach naukowych z pomocą dostępnych i bezpiecznych składników oraz na warsztaty artystyczne, zabawy konstrukcyjne i tworzenie zakładek do książek.
Stoisko 39
Godz. 13.30 – 14.30
Na spotkanie autorskie z Jolantą Sosnowską zaprasza Wydawnictwo Biały Kruk.
Stoisko 80
Godz. 13.30 – 15.00
Na spotkanie autorskie z Jerzym Szczepkowskim zaprasza Wydawnictwo Prohibita.
Stoisko 30
Godz. 14.00 – 15.00
Wydawnictwo W drodze zaprasza na spotkanie autorskie promujące książkę „Ostatnie dni Jezusa” z udziałem o. Łukasza Popko OP i Jana Meli. Spotkanie prowadzi o. Tomasz Grabowski OP.
Namiot A przed Arkadami Kubickiego
Godz. 14.10 – 15.30
Pokaz filmu Big Bang Bożego Miłosierdzia (72’)
Autor: Grzegorz Górny, 2023 rok
Kult Bożego Miłosierdzia, który w XX wieku szeroko rozwinął się w całym religijnym świecie, jest porównywany do Wielkiego Wybuchu (Big Bang) we Wszechświecie. Przy pomocy tego wyrazistego zestawienia Grzegorz Górny, autor filmu dokumentalno-fabularnego pt. Big Bang Bożego Miłosierdzia, odkrywa i ukazuje fenomen kultu Bożego Miłosierdzia, który jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się kultem katolickim na świecie.
Zaprasza Telewizja Polska S.A.
Sala kinowa Zamku Królewskiego
Godz. 14.00 – 15.00
Na spotkanie autorskie z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim zaprasza Wydawnictwo Biały Kruk.
Stoisko 80
Godz. 14.00 – 14.30
Agnieszka Bugała podpisuje swoje książki na stoisku Wydawnictwa Esprit.
Stoisko 58
Godz. 14.00 – 15.00
Błażej Strzechmiński OFM Cap. podpisuje swoje książki: „Terapeuta dusz. Kierownictwo duchowe Ojca Pio”, „Świadkowie tajemnicy. Osobliwe towarzystwo Ojca Pio”, „Historia jak ze snu. Inna biografia Ojca Pio”, „Wacław Nowakowski. Polski kapucyn XIX stulecia”. Zaprasza Wydawnictwo Serafin.
Stoisko 60
Godz. 15.00 – 16.00
Na stoisku Wydawnictwa Jedność ks. prof. Waldemar Chrostowski podpisuje swoje książki.
Stoisko 6
Godz. 15.30 – 17.30
Pokaz filmu Figurant (112’)
Autorzy: Andrzej Gołda, Robert Gliński, 2023 rok
To opowieść o agencie komunistycznej służby bezpieczeństwa, który przez 20 lat inwigilował Karola Wojtyłę. Dzięki nietypowemu protagoniście film w unikalny sposób pokazuje znane fakty (walka o budowę kościoła w krakowskiej Nowej Hucie, inwigilacja środowisk kościelnych prowadzona przez SB). Figurant nie jest opowieścią biograficzną o przyszłym papieżu, Karol Wojtyła jest tu tylko katalizatorem działań. Dla awansów, pieniędzy i kariery bohater filmu coraz dalej przesuwa granice moralnych kompromisów, a inwigilacja Wojtyły staje się jego obsesją. Bohater filmu wchodzi coraz głębiej w wyizolowany, niemoralny świat tajnych służb i stacza się w otchłań samotności, zła i zbrodni.
Zaprasza Telewizja Polska S.A
Sala kinowa Zamku Królewskiego
Godz. 16.00 – 17.30
Na stoisku Muzeum ks. Jerzego Popiełuszki będzie można porozmawiać ze świadkiem w procesie beatyfikacyjnym ks. Jerzego – panem Adamem Nowosadem.
Stoisko 86
Godz. 17.30
Zamknięcie sali ekspozycji. Zamknięcie XXIX Targów Wydawców Katolickich.
Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”