Targi Wydawców Katolickich

SZANOWNI WYDAWCY I WYSTAWCY!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami zbliżamy się do przesuniętych w czasie XXVI Targów Wydawców Katolickich, które odbędą się w dniach 23 – 26 września 2021 r. w Arkadach Kubickiego i w Ogrodach Zamku Królewskiego (Plac Zamkowy 4, Warszawa).

Pomimo pandemii, Świętem Dobrej Książki – włączamy się w realizację hasła Duszpasterskiego Eucharystia daje życie. Rok II: Zgromadzeni na świętej Wieczerzy, a także w trwający Jubileusz 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wydarzeniami targowymi włączamy się w Rok Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia, którego beatyfikację będziemy przeżywali na kilka dni przed naszymi Targami, jak również w trwający Rok Rodziny oraz Rok Świętego Józefa. Pamiętamy także że Rok 2021 to także Rok Konstytucji 3 Maja, Rok Cypriana Kamila Norwida.

Tegoroczne targi, choć zapewne inne niż dotychczas, niech tradycyjnie będą spotkaniem ze słowem w każdym jego wymiarze: mówionym, pisanym, drukowanym oraz ilustrowanym obrazem i dźwiękiem.

Sale spotkań autorskich, prezentacji, debat czy promocji będą tak jak dotychczas, w salach Zamku Królewskiego oraz w pobliżu Arkad Kubickiego, w specjalnie przygotowanym namiocie. Chcielibyśmy, aby formuła imprezy z natury targowa, wzbogacona została różnorodnymi wydarzeniami towarzyszącymi. Zachęcamy więc do przygotowania spotkań promocyjnych jak i autorskich. To od nich w dużej mierze zależeć będzie jak XXVI Targi Wydawców Katolickich będą postrzegane przez media i odwiedzających, a ostatecznie będą zachęcały tych ostatnich do odwiedzenia Sal Targowych!

PRZYGOTOWANIA DO XXVI TARGÓW WYDAWCÓW KATOLICKICH W CZASIE PANDEMII. PROSZĘ O UWAŻNE ZAPOZNANIE SIĘ Z PONIŻSZYMI INFORMACJAMI!

1. Od organizatorów Targów, jak i Zarządu Zamku będzie oczekiwanie, aby podczas trwania targów maksymalnie zachować wszelkie rygory i zalecenia Sanepidu, które sprawią, że w zaistniałej sytuacji były one jak najbardziej bezpieczne zarówno dla wystawców, jak i odwiedzających.

2. Ze względu na wspomniany już obowiązek zachowania reżimu sanitarnego, targi odbędą się na DWÓCH STREFACH: tej tradycyjnej w Arkadach Kubickiego, (jednak w innym ustawieniu stoisk niż dotychczas) oraz w wolnej przestrzeni Ogrodów Zamku, gdzie będą ustawione osobne namioty dla poszczególnych wystawców.

 

STOISKO NAMIOTOWE

 • wymiar stoiska: 3m x 3m (lub wielokrotność: 6m x 3m; 9m x 3m)
 • cena od 3100 zł netto (a następnie wielokrotność podstawowego modułu)
 • podstawowe wyposażenie (odpowiadające wyposażeniu w opcji A w Arkadach): lada, stolik, dwa krzesła, dwa regały, osiem półek
 • po zakończonym dniu targowym każdy namiot jest szczelnie zamykany

* Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru miejsca dla wystawcy

3. Podpisywanie książek i publikacji przez autorów będzie miało miejsce – jeśli pozwolą ma to warunki reżimu sanitarnego – na stoiskach, ale przede wszystkim w osobnym namiocie w Ogrodach Kubickiego

4. Regulamin Targów uległ małej modyfikacji, zatem bardzo proszę o zapoznanie się z nim, zaznaczenie zgody, podpisanie go i przesłanie razem z formularzem zgłoszeniowym.

5. PARKING: Termin przesłania formularza zgłoszeniowego dotyczącego rezerwacji miejsca parkingowego: 5.09.2021 r.

 • Przypominam o zakazie parkowania przed Arkadami w trakcie trwania Targów – można
  tylko wjechać w celu rozładowania towaru.

Do dyspozycji Wystawców oddany zostanie magazyn (bezpłatnie) na terenie Arkad, w którym można będzie przechować większe ilości książek.

** Aby zapewnić miejsca parkingowe Organizatorzy podejmują starania o rezerwację miejsc parkingowych na pobliskich dwóch parkingach: BUGAJ i BOLEŚĆ, w bezpośrednim sąsiedztwie Arkad Kubickiego.

Ponieważ te miejsca parkingowe są odpowiednio płatne, dlatego już dzisiaj proszę, aby
w terminie do 5 września przekazać deklarację ewentualnego zarezerwowania miejsca parkingowego, abyśmy mogli zarezerwować konkretną ilość miejsc parkingowych.

Aby zapewnić sobie parking należy podać markę auta i numer rejestracyjny.

Będą dwa rodzaje kart parkingowych: na auta osobowe i towarowe (tzn. od Busa czy Transportera wzwyż tonażowo).

6. NAGRODY FENIKS I MAŁY FENIKS 2021

Wręczenie FENIKSÓW nastąpi w ramach Uroczystego Koncertu 25 września 2021 r. o godz. 19:30 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Warszawie przy ul. Długiej 13/15.

7. W załączeniu znajdują się pisma dotyczące XXVI Targów Wydawców Katolickich, które prosimy wypełnić i do 10.07.2021 przesłać na adres: swk@swk.pl

ZAŁĄCZNIKI:

 • uzupełniony regulamin targów;
 • zgłoszenie na Targi i zamówienie powierzchni, stoiska oraz wyposażenia dodatkowego wraz z cennikiem;
 • zgłoszenie i zamówienie dotyczące reklam czy to w Katalogu Targowym, czy podczas samych Targów, czy na stronie internetowej Stowarzyszenia lub Targów Wydawców Katolickich;
 • zgłoszenie imprez towarzyszących na salach spotkań. Termin zgłoszeń: do 31.08.2021 r.;
 • formularz zgłoszeń autorów, którzy będą podpisywać książki w osobnym namiocie (ustalanie godzin spotkań, tylko przez kontakt telefoniczny nr tel. 501 294 449 );

 

Wszystkie materiały Targowe – formularze zgłoszeniowe – i inne informacje znajdują się na naszej stronie www.swk.pl

W razie pytań zapraszam do kontaktu.

Serdecznie zapraszam do udziału w naszych Targach

ks. Roman Szpakowski sdb
Prezes Zarządu
Stowarzyszenia Wydawców Katolickich

 

Aktualności