25 Targi Wydawców Katolickich
25 Targi Wydawców Katolickich


XIV Kiermasz Wydawców Katolickich – w informacjach

środa, 30 Lis 2011; SWK PL

Wydawcy katoliccy z całej Polscy prezentują od 29 listopada swoją ofertę w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. W organizowanym po raz 14. kiermaszu bierze udział 36 wystawców.

Impreza na terenie Collegium Jana Pawła II potrwa do 1 grudnia. Organizuje ją Stowarzyszenie Wydawców Katolickich wraz z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim. Kiermasz otworzyli 29 listopada rektor KUL ks. prof. Stanisław Wilk, ks. Roman Szpakowski SDB, prezes Stowarzyszenia oraz Henryk Podolski, prezes Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych. – Mam nadzieję, że kiermasz pobudzi młodych ludzi do tego, by interesowali się papierową formą książki. Książka, wydawałoby się tak krucha i nietrwała, wywiera wielki wpływ na życie jednostek, ale także dzieje wspólnot – mówił rektor KUL.

Ks. Szpakowski zauważa, że chętnych do przedstawienia swej oferty było więcej, ale liczba miejsc na lubelskim uniwersytecie jest ograniczona. Przypomina, że pierwsze edycje imprezy były dwudniowe, jednak wystawcy zdecydowali się na przedłużenie o jeden dzień, żeby do stoisk mogli przyjść także mieszkańcy miasta, nie tylko społeczność akademicka.

Ks. Szpakowski dodaje, że oferta wydawnicza od dwóch lat wzbogacona jest wydarzeniami kulturalnymi, pod wspólnym hasłem „Ocalić od zapomnienia”. – Chcemy by kiermasz nie był tylko spotkaniem z książką, promocją książki, ale czasem kulturalnego wydarzenia i duchowego przeżycia. W ubiegłym roku przypominaliśmy twórczość ks. Twardowskiego, w tym roku jest to poezja Karola Wojtyły. Będzie to koncert Marcina Stycznia wraz z zespołem i Ernestem Bryllem, „Pieśń o Bogu ukrytym”, 29 listopada w auli KUL – zapowiada.

Ks. Szpakowski szczególnie cieszy się z faktu, że dzięki kiermaszowi książka trafia do młodego człowieka. – Powinniśmy coraz bardziej uwrażliwiać młode pokolenie na książkę. Jako salezjanin spotykam się z młodzieżą, pracuję z nią, czasami słyszę, że wystarczy jedno zdanie, myśl, która człowieka poruszy. W zalewie informacji w mediach czy Internecie człowiek potrzebuje wyciszenia się. I w tym pomaga książka – mówi.

Na kiermaszu eksponowane są książki naukowe i popularne, opracowania, teksty źródłowe, wydawnictwa albumowe, pozycje dla dzieci. Po raz pierwszy swoją ofertę prezentuje Wydawnictwo UKSW oraz wydawnictwo StratosMedia z filmami katolickimi. Wiele wydawnictw przygotowało pozycje poświęcone Janowi Pawłowi II w roku beatyfikacji.
Na kiermaszu promują się m.in. dominikańskie wydawnictwo „W drodze”, Wydawnictwo św. Stanisława z Krakowa, Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II z Krakowa, Centrum Myśli Jana Pawła II z Warszawy, Pallottinum, Stowarzyszenie Ewangelizacji Przez Media „List”, Wydawnictwo Benedyktynów Tyniec, Wydawnictwo Karmelitów Bosych z Krakowa czy Wydawnictwo Księży Werbistów Verbinum.

– Trzeba z naszej strony więcej wychodzić do ludzi i pokazywać tę książkę, tam gdzie to tylko możliwe. Nie sprzedamy jej tylko w magazynach, nieraz jest niewłaściwie promowana. Czasy, kiedy czytelnik sam przychodził, skończyły się – zaznacza ks. Szpakowski.
za KAI Lublin

       

 

 

 

 

 

 
PATRONI MEDIALNI XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
Polskie Radio TVP GOŚĆ NIEDZIELNY DEON NIEDZIELA IDZIEMY DO RZECZY WPiS PRZEWODNIK KATOLICKI KAI Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji GŁOS OJCA PIO ŻYCIE DUCHOWE N FRONDAN Miłujcie sięN AGAPEN GŁOS POKOJU PROMYCZEK Egzorcysta FAMILIA GLORIA24 WIARA.PL Wydawnictwo SERAFIN ŚWIĘTY WOJCIECH WYDAWNICTWO TEOLOGIA POLITYCZNA SIECI PRAWDY wPolityce.pl wSieci Historii FRATRIA TAK RODZINIE RÓŻANIEC ANIOŁ STRÓŻ BIBLIOTEKA ANALIZ PODLASIE24.PL Radio Watykańskie Magazyn Literacki KSIAZKI NOTES Wydawniczy RYNEK KSIĄŻKI WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE WYDAWCA STACJA7 WIRTUALNY WYDAWCA      
PARTNERZY XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
  TRAMWAJE WARSZAWSKIE METRO WARSZAWSKIE NARODOWE CENTRUM KULTURY INSTYTUT KSIĄŻKI BIBLIOTEKA NARODOWA MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI Radio Warszawa KATOLICKIE RADIO PODLASIE Radio Niepokalanów Radio GŁOS Caritas Polska POCZTA POLSKA POLREGIO ZAKON MALTAŃSKI EUROPA CHRISTI CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE TARGI HISTORYCZNE Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów SACROEXPO TOYOTA Marki Forum Izb Gospodarczych STOWARZYSZENIE POLSKICH MEDIÓW KONSORCJUM IZB i ORGANIZACJI GOSPODARCZYCH TTG WARSZAWSKA IZBA GOSPODARCZA
     
SPONSORZY XXIV Targów Wydawców Katolickich
  Drukarnia im. Adama Półtawskiego N ARCTIC PAPER N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed