W pewien wrześniowy poranek; Karen Kingsbury

wtorek, 11 Wrz 2007; SWK PL

Księgarnia …

W pewien wrześniowy poranek; Karen Kingsbury; Wyd. Rafael (IX.2007) :: Film: 911 Memoriam…

Rankiem 11 września, w 2001, dwaj mężczyźni spotykają się w zadymionej klatce schodowej World Trade Center. Jednym jest Eric Michaels, zapracowany menedżer finansowy z Los Angeles, zajęty swoją karierą w świecie korporacji (choć w domu czeka żona i dorastający syn). Ten drugi to Jake Bryan, nowojorski strażak oddany żonie i córce.
Podczas katastrofy Eric upada na schody, a Jake śpieszy mu z pomocą. Dwaj mężczyźni chwilowo nieruchomieją, oszołomieni niezwykłym podobieństwem między sobą.
Później, kiedy już budynek leży w gruzach, Eric budzi się pod wozem strażackim. Jest poparzony i zakrwawiony, a jego ubranie w strzępach. Dowódca strażaków śpieszy w jego stronę, myśląc że rozpoznaje swojego przyjaciela Jake. Zanim żona Jake’a przybędzie do szpitala, lekarze obandażują twarz Erica i zdiagnozują utratę pamieci.

* * *

“Jestem strażakiem, Boże, więc wiem, że już byłem w ciężkich sytuacjach. Ale to… to nie rozpoznawanie ludzi, których kocham… to najgorsza rzecz, jaką mogłem sobie wyobrazić!” – Ostatnią rzeczą, jaką pamiętał Jake Bryan, był huk wieży World Trade Center walących się tuż nad nim i następnymi strażakami. Mężczyzna w szpitalu nie pamiętał już nic. Ani biegania po schodach z kolegami z brygady do południowej wieży, by ratować uwięzione ofiary, ani eksplozji, której podmuch wyrzucał ludzi z budynku. Ani kobiety, siedzącej przy jego łóżku i mówiącej, że jest jego żoną.

Ta kobieta – Jamie Bryan – zrobi wszystko, aby pomóc ukochanemu mężowi odzyskać pamięć, a wraz z nią historię ich rodzinnego życia z córeczką, Sierrą. Ale to oznacza, że pomoże Jake’owi również w ponownym odkryciu jedynej rzeczy, jakiej Jamie nigdy z nim nie dzieliła: jego głębokiej wiary w Boga.

“One Tuesday Morning” to historia miłosna, jakiej nigdy nie czytałeś: wzruszająca, pełna czułości, upamiętniająca tragedię ofiar i heroizm ratowników z 11 września 2001, i portretująca wszechogarniającą moc wiary w Boga i ludzkiej miłości.

Karen Kingsbury należy do ulubionych amerykańskich powieściopisarek, w USA sprzedano prawie 6 milionów egzemplarzy jej książek. Poza bestsellerem “W pewien wrześniowy poranek” (druga część: “Cień wrześniowego poranka”) opublikowała ponad 30 książek, m.in. “Oceans Apart”, “Even Now”. Jej powieści zdobyły liczne nagrody amerykańskich czytelników i stały się podstawą kilku filmów.

Karen Kingsbury mieszka w stanie Waszyngton, z mężem Donem i sześciorgiem dzieci (wśród nich troje adoptowanych z Haiti).

Linki:
:: KarenKingsbury.com – “One Tuesday Morning”
:: Wydawnictwo Rafael – “W pewien wrześniowy poranek”
PATRONI MEDIALNI XXIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
Polskie Radio TVP NARODOWE CENTRUM KULTURY INSTYTUT KSIĄŻKI GOŚĆ NIEDZIELNY DEON NIEDZIELA IDZIEMY DO RZECZY PRZEWODNIK KATOLICKI KAI GŁOS OJCA PIO POSŁANIEC CHARAKTERYN FRONDAN Miłujcie sięN AGAPEN AEROPAG21 GŁOS POKOJU PROMYCZEK Egzorcysta FAMILIA GLORIA24 WIARA.PL Wydawnictwo SERAFIN ŚWIĘTY WOJCIECH WYDAWNICTWO TEOLOGIA POLITYCZNA wSIECI wPolityce.pl wSieci Historii FRATRIA BIBLIOTEKA ANALIZ PODLASIE24.PL Radio Watykańskie Magazyn Literacki KSIAZKI NOTES Wydawniczy RYNEK KSIĄŻKI WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE WYDAWCA STACJA7 WIRTUALNY WYDAWCA      
PARTNERZY XXIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
  ZTM WARSZAWA TRAMWAJE WARSZAWSKIE MIEJSKIE ZAKŁADY AUTOBUSOWE METRO WARSZAWSKIE www.urbaninfo.tv TO TU Radio Warszawa KATOLICKIE RADIO PODLASIE Radio Niepokalanów Radio GŁOS Radio EMAUS Caritas Polska CMJP2 Ola i Jaś Dominik Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów SACROEXPO TOYOTA Marki DROGA Cuda i Łaski Boże Źródło Nasza Arka Wychowawca STOWARZYSZENIE POLSKICH MEDIÓW KONSORCJUM IZB i ORGANIZACJI GOSPODARCZYCH TTG POLSKA IZBA HOTELARSTWA WARSZAWSKA IZBA GOSPODARCZA
     
SPONSORZY XXIII Targów Wydawców Katolickich
  Drukarnia im. Adama Półtawskiego N ARCTIC PAPER N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed