25 Targi Wydawców Katolickich
25 Targi Wydawców Katolickich


W pewien wrześniowy poranek; Karen Kingsbury

wtorek, 11 Wrz 2007; SWK PL

Księgarnia …

W pewien wrześniowy poranek; Karen Kingsbury; Wyd. Rafael (IX.2007) :: Film: 911 Memoriam…

Rankiem 11 września, w 2001, dwaj mężczyźni spotykają się w zadymionej klatce schodowej World Trade Center. Jednym jest Eric Michaels, zapracowany menedżer finansowy z Los Angeles, zajęty swoją karierą w świecie korporacji (choć w domu czeka żona i dorastający syn). Ten drugi to Jake Bryan, nowojorski strażak oddany żonie i córce.
Podczas katastrofy Eric upada na schody, a Jake śpieszy mu z pomocą. Dwaj mężczyźni chwilowo nieruchomieją, oszołomieni niezwykłym podobieństwem między sobą.
Później, kiedy już budynek leży w gruzach, Eric budzi się pod wozem strażackim. Jest poparzony i zakrwawiony, a jego ubranie w strzępach. Dowódca strażaków śpieszy w jego stronę, myśląc że rozpoznaje swojego przyjaciela Jake. Zanim żona Jake’a przybędzie do szpitala, lekarze obandażują twarz Erica i zdiagnozują utratę pamieci.

* * *

“Jestem strażakiem, Boże, więc wiem, że już byłem w ciężkich sytuacjach. Ale to… to nie rozpoznawanie ludzi, których kocham… to najgorsza rzecz, jaką mogłem sobie wyobrazić!” – Ostatnią rzeczą, jaką pamiętał Jake Bryan, był huk wieży World Trade Center walących się tuż nad nim i następnymi strażakami. Mężczyzna w szpitalu nie pamiętał już nic. Ani biegania po schodach z kolegami z brygady do południowej wieży, by ratować uwięzione ofiary, ani eksplozji, której podmuch wyrzucał ludzi z budynku. Ani kobiety, siedzącej przy jego łóżku i mówiącej, że jest jego żoną.

Ta kobieta – Jamie Bryan – zrobi wszystko, aby pomóc ukochanemu mężowi odzyskać pamięć, a wraz z nią historię ich rodzinnego życia z córeczką, Sierrą. Ale to oznacza, że pomoże Jake’owi również w ponownym odkryciu jedynej rzeczy, jakiej Jamie nigdy z nim nie dzieliła: jego głębokiej wiary w Boga.

“One Tuesday Morning” to historia miłosna, jakiej nigdy nie czytałeś: wzruszająca, pełna czułości, upamiętniająca tragedię ofiar i heroizm ratowników z 11 września 2001, i portretująca wszechogarniającą moc wiary w Boga i ludzkiej miłości.

Karen Kingsbury należy do ulubionych amerykańskich powieściopisarek, w USA sprzedano prawie 6 milionów egzemplarzy jej książek. Poza bestsellerem “W pewien wrześniowy poranek” (druga część: “Cień wrześniowego poranka”) opublikowała ponad 30 książek, m.in. “Oceans Apart”, “Even Now”. Jej powieści zdobyły liczne nagrody amerykańskich czytelników i stały się podstawą kilku filmów.

Karen Kingsbury mieszka w stanie Waszyngton, z mężem Donem i sześciorgiem dzieci (wśród nich troje adoptowanych z Haiti).

Linki:
:: KarenKingsbury.com – “One Tuesday Morning”
:: Wydawnictwo Rafael – “W pewien wrześniowy poranek”PATRONI MEDIALNI XXI Targów Wydawców Katolickich w Lublinie
GOŚĆ NIEDZIELNY N NIEDZIELA N IDZIEMY N TVP LUBLIN N RADIO LUBLIN N LubelskaTV N N BIBLIOTEKA ANALIZ N KAI N e-KAI N GŁOS KATOLICKI N SIÓDMA DZIEWIĘĆ N RADIO NADZIEJA N NIECODZIENNIK N Magazyn Literacki KSIAZKI N NOTES Wydawniczy N PODLASIE24.PL N KATOLICKIE RADIO PODLASIE N RADIO PLUS N RADIO CENTRUM N KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ N Radio Warszawa N KURIER LUBELSKI N DZIENNIK WSCHODNI N LUBELSKI SERWIS INFORMACYJNY N NASZE MIASTO N RYNEK KSIĄŻKI N WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE N ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA N
PARTNERZY Stowarzyszenia Wydawców Katolickich
Drukarnia im. Adama Półtawskiego N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N NOWY TYDZIEŃ N Drukarnia DRUK-INTRO N Festiwal Filmów Niepokalanów N N TOYOTA Marki N N
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed