XXIV Targi Wydawców Katolickich
XXIV Targi Wydawców Katolickich


W jedności siła – rozmowa z ks. Józefem Klochem

poniedziałek, 14 Maj 2007; SWK PL

Kolejnym gościem Klubu Miłośników Dobrych Mediów (KMDM) był ks. dr Józef Kloch – rzecznik Episkopatu Polski oraz prezes portalu Opoka.org.pl. Wcześniej ks. Kloch był m.in. dyrektorem programowym Radia Dobra Nowina z Tarnowa. Wywiad został przeprowadzony podczas Kongres “Media miejscem ewangelizacji i troski o człowieka”.

– Wspomniał ksiądz w swoim wystąpieniu idei konsolidacji mediów katolickich. Proszę rozwinąć tę myśl.

Ks. Józef Kloch – Katolicyzm sam jako taki jest najważniejszym elementem, który nas łączy i który skłania do współpracy wewnątrz danej społeczności, oprócz tego, że my, jako katolicy, wychodzimy na zewnątrz, do ludzi, którzy nie znają jeszcze wiary. I dla nich szalenie ważną rzeczą jest to, by właściwie współpracować tam, gdzie są różne charyzmaty, gdzie są różne dążenia. Dlatego jest przecież wiele różnych zakonów, to jest to jak najbardziej do zaakceptowania.

A w dziedzinie mediów katolickich powinniśmy się bardziej konsolidować, powinniśmy nie rozpraszać naszej energii, ale właśnie jednym kierunku iść ramię w ramię. Co mam tutaj na myśli? Nie tylko powstawanie na przykład wielu stron katolickich, ale konsolidowanie się wokół dużych stron, wręcz posiadanie jakiegoś własnego działu na tej stronie i rozwijanie go. To jest, uważam, dobry kierunek, bo wówczas ta energia nie jest rozproszona. Natomiast cóż nam z tego, że będzie tysiące czy dziesiątki tysięcy stron internetowych, na które zagląda kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt osób? To szkoda pracy. Natomiast ten sam człowiek, który robi ciekawą rzecz, jest dobrym znawcą zagadnienia, ale działa w jakieś społeczności, to jest bardzo sensowne i to jest ten kierunek, który uważam za dobry. (…)

Czytaj całą rozmowę…

Źródło: KMDM.plPATRONI MEDIALNI XX Targów Wydawców Katolickich w Lublinie
GOŚĆ NIEDZIELNY N NIEDZIELA N IDZIEMY N TVP LUBLIN N RADIO LUBLIN N LubelskaTV N N BIBLIOTEKA ANALIZ N KAI N e-KAI N Magazyn Literacki KSIAZKI N NOTES Wydawniczy N NOWYTYDZIEŃ N PODLASIE24.PL N KATOLICKIE RADIO PODLASIE N RADIO PLUS N RADIO CENTRUM N KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ N Radio Warszawa N KURIER LUBELSKI N DZIENNIK WSCHODNI N LUBELSKI SERWIS INFORMACYJNY N NASZE MIASTO N RYNEK KSIĄŻKI N WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE N ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA N
PARTNERZY Stowarzyszenia Wydawców Katolickich
Drukarnia im. Adama Półtawskiego N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO N Festiwal Filmów Niepokalanów N KSIĘGARNIA NA MIODOWEJ N N TOYOTA Marki N N
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed