W jedności siła – rozmowa z ks. Józefem Klochem

poniedziałek, 14 Maj 2007; SWK PL

Kolejnym gościem Klubu Miłośników Dobrych Mediów (KMDM) był ks. dr Józef Kloch – rzecznik Episkopatu Polski oraz prezes portalu Opoka.org.pl. Wcześniej ks. Kloch był m.in. dyrektorem programowym Radia Dobra Nowina z Tarnowa. Wywiad został przeprowadzony podczas Kongres “Media miejscem ewangelizacji i troski o człowieka”.

– Wspomniał ksiądz w swoim wystąpieniu idei konsolidacji mediów katolickich. Proszę rozwinąć tę myśl.

Ks. Józef Kloch – Katolicyzm sam jako taki jest najważniejszym elementem, który nas łączy i który skłania do współpracy wewnątrz danej społeczności, oprócz tego, że my, jako katolicy, wychodzimy na zewnątrz, do ludzi, którzy nie znają jeszcze wiary. I dla nich szalenie ważną rzeczą jest to, by właściwie współpracować tam, gdzie są różne charyzmaty, gdzie są różne dążenia. Dlatego jest przecież wiele różnych zakonów, to jest to jak najbardziej do zaakceptowania.

A w dziedzinie mediów katolickich powinniśmy się bardziej konsolidować, powinniśmy nie rozpraszać naszej energii, ale właśnie jednym kierunku iść ramię w ramię. Co mam tutaj na myśli? Nie tylko powstawanie na przykład wielu stron katolickich, ale konsolidowanie się wokół dużych stron, wręcz posiadanie jakiegoś własnego działu na tej stronie i rozwijanie go. To jest, uważam, dobry kierunek, bo wówczas ta energia nie jest rozproszona. Natomiast cóż nam z tego, że będzie tysiące czy dziesiątki tysięcy stron internetowych, na które zagląda kilka, kilkanaście czy kilkadziesiąt osób? To szkoda pracy. Natomiast ten sam człowiek, który robi ciekawą rzecz, jest dobrym znawcą zagadnienia, ale działa w jakieś społeczności, to jest bardzo sensowne i to jest ten kierunek, który uważam za dobry. (…)

Czytaj całą rozmowę…

Źródło: KMDM.pl
PATRONI MEDIALNI XXIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
Polskie Radio TVP NARODOWE CENTRUM KULTURY INSTYTUT KSIĄŻKI GOŚĆ NIEDZIELNY DEON NIEDZIELA IDZIEMY DO RZECZY PRZEWODNIK KATOLICKI KAI GŁOS OJCA PIO POSŁANIEC CHARAKTERYN FRONDAN Miłujcie sięN AGAPEN AEROPAG21 GŁOS POKOJU PROMYCZEK Egzorcysta FAMILIA GLORIA24 WIARA.PL Wydawnictwo SERAFIN ŚWIĘTY WOJCIECH WYDAWNICTWO TEOLOGIA POLITYCZNA wSIECI wPolityce.pl wSieci Historii FRATRIA BIBLIOTEKA ANALIZ PODLASIE24.PL Radio Watykańskie Magazyn Literacki KSIAZKI NOTES Wydawniczy RYNEK KSIĄŻKI WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE WYDAWCA STACJA7 WIRTUALNY WYDAWCA      
PARTNERZY XXIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
  ZTM WARSZAWA TRAMWAJE WARSZAWSKIE MIEJSKIE ZAKŁADY AUTOBUSOWE METRO WARSZAWSKIE www.urbaninfo.tv TO TU Radio Warszawa KATOLICKIE RADIO PODLASIE Radio Niepokalanów Radio GŁOS Radio EMAUS Caritas Polska CMJP2 Ola i Jaś Dominik Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów SACROEXPO TOYOTA Marki DROGA Cuda i Łaski Boże Źródło Nasza Arka Wychowawca STOWARZYSZENIE POLSKICH MEDIÓW KONSORCJUM IZB i ORGANIZACJI GOSPODARCZYCH TTG POLSKA IZBA HOTELARSTWA WARSZAWSKA IZBA GOSPODARCZA
     
SPONSORZY XXIII Targów Wydawców Katolickich
  Drukarnia im. Adama Półtawskiego N ARCTIC PAPER N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed