XXIV Targi Wydawców Katolickich
XXIV Targi Wydawców Katolickich


Szerzyć radość i nadzieję

czwartek, 24 Maj 2007; SWK PL

Jeśli chcemy ewangelizować za pośrednictwem środków społecznego przekazu, tajemnica jest prosta: trzeba być zakochanym w Chrystusie – podkreślił w wywiadzie udzielonym agencji Zenit o. Raniero Cantalamessa w związku z przypadającym w niedzielę w wielu krajach Światowym Dniem Środków Społecznego Przekazu. Kaznodzieja Domu Papieskiego zwrócił uwagę, że współczesna komunikacja jest w gruncie rzeczy “komunikacją smutku”. Pomóc zmienić ten stan rzeczy może Ewangelia, która jest “dobrą wiadomością” o miłości Boga do człowieka.

Ojciec Cantalamessa zauważył, że środki społecznego przekazu stały się bohaterami naszych czasów. Ale – jak podkreślił – dzisiejsza komunikacja społeczna narażona jest jednak na poważne niebezpieczeństwa, przede wszystkim na brak dialogu. – Im więcej jest przekazu, tym bardziej doświadcza się braku komunikacji. Ogranicza się ona do dźwięków, do hałasu, który zapewnia nas, że nie jesteśmy sami. Brakuje natomiast przekazu wertykalnego, twórczego – zauważa kaznodzieja Domu Papieskiego. – Cała komunikacja staje się lustrem, w którym odbija się obraz nędzy człowieka i pustki, która go wypełnia – dodaje.
Zagrożenie ze strony mediów według o. Cantalamessy stanowi fakt, że środki społecznego przekazu w dużej mierze stawiają nam przed oczami to, kim moglibyśmy być lub co moglibyśmy robić. Wywołuje to u wielu ludzi bądź poczucie rezygnacji, frustracji i biernego zdania się na własny los, bądź zupełnie przeciwnie – obsesyjną potrzebę wyjścia z anonimowości. Odpowiedzią na ten stan rzecz – zdaniem o. Cantalamessy – powinno być szerzenie w chrześcijańskich mediach radości i nadziei opartej na głębokiej więzi z Chrystusem.

Źródło: Nasz Dziennik

Link: strona oficjalna O. Raniero Cantalamessa OFMCapPATRONI MEDIALNI XX Targów Wydawców Katolickich w Lublinie
GOŚĆ NIEDZIELNY N NIEDZIELA N IDZIEMY N TVP LUBLIN N RADIO LUBLIN N LubelskaTV N N BIBLIOTEKA ANALIZ N KAI N e-KAI N Magazyn Literacki KSIAZKI N NOTES Wydawniczy N NOWYTYDZIEŃ N PODLASIE24.PL N KATOLICKIE RADIO PODLASIE N RADIO PLUS N RADIO CENTRUM N KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ N Radio Warszawa N KURIER LUBELSKI N DZIENNIK WSCHODNI N LUBELSKI SERWIS INFORMACYJNY N NASZE MIASTO N RYNEK KSIĄŻKI N WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE N ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA N
PARTNERZY Stowarzyszenia Wydawców Katolickich
Drukarnia im. Adama Półtawskiego N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO N Festiwal Filmów Niepokalanów N KSIĘGARNIA NA MIODOWEJ N N TOYOTA Marki N N
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed