XXIV Targi Wydawców Katolickich
XXIV Targi Wydawców Katolickich


Spotkanie z Ingrid Trobisch

wtorek, 24 Kwi 2007; SWK PL

Dziś (24 kwietnia, godz 18.30) w Warszawie odbędzie się spotkanie z Ingrid Trobisch. Postać-legenda, kojarząca się przede wszystkim z książką Być kobietą, która w latach 80-tych krążyła w Polsce w co najmniej kilku wydaniach. W latach 70-tych pokolenie ówczesnych nastolatków zaczytywało się też książkami jej męża, Waltera Trobischa – Kochałem młodą dziewczynę i Którędy do małżeństwa. Walter i Ingrid Trobisch, luterańscy misjonarze byli w latach 50/60 pionierami na skalę światową, głosząc Ewangelię w trudno wówczas dostępnych rejonach Afryki. Potem z ich pracy narodziła się ekumeniczna służba Family Life Mission. Książki Trobischów cieszą się wciąż popularnością, są cenione i wydawane tak w środowisku ewangelickim jak i katolickim.

Organizatorem wizyty w Polsce jest Misja Służby Rodzinie – polski oddział Family Life Mission. Spotkanie odbędzie się o godz. 18.30 w dolnym kościele rzymskokatolickiej parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie na Ursynowie (ul. KEN 101, pomiędzy stacjami metra Ursynów i Stokłosy). Wstęp wolny.

Na spotkaniu będzie można nabyć książki Waltera i Ingrid Trobisch wydane w Polsce, m.in. trzy zupełnie nowe tytuły wydane przez Wydawnictwo Pomoc Misjonarzy Krwi Chrystusa: Znaczenie aktu małżeńskiego – tekst ostatniego w życiu publicznego wystąpienia Waltera, Moja żona nie jest zainteresowana seksem –  o typowych problemach małżeństw oraz Ucząc się żyć po utracie ukochanej osoby – o przeżywaniu żałoby, Ingrid dzieli się swoją historią po nagłej śmierci Waltera w 1979 roku.

Źródło: Fundacja Misja Służby Rodzinie

Link: książki Waltera i Ingrid TrobischPATRONI MEDIALNI XX Targów Wydawców Katolickich w Lublinie
GOŚĆ NIEDZIELNY N NIEDZIELA N IDZIEMY N TVP LUBLIN N RADIO LUBLIN N LubelskaTV N N BIBLIOTEKA ANALIZ N KAI N e-KAI N Magazyn Literacki KSIAZKI N NOTES Wydawniczy N NOWYTYDZIEŃ N PODLASIE24.PL N KATOLICKIE RADIO PODLASIE N RADIO PLUS N RADIO CENTRUM N KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ N Radio Warszawa N KURIER LUBELSKI N DZIENNIK WSCHODNI N LUBELSKI SERWIS INFORMACYJNY N NASZE MIASTO N RYNEK KSIĄŻKI N WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE N ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA N
PARTNERZY Stowarzyszenia Wydawców Katolickich
Drukarnia im. Adama Półtawskiego N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO N Festiwal Filmów Niepokalanów N KSIĘGARNIA NA MIODOWEJ N N TOYOTA Marki N N
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed