Spotkanie z Ingrid Trobisch

wtorek, 24 Kwi 2007; SWK PL

Dziś (24 kwietnia, godz 18.30) w Warszawie odbędzie się spotkanie z Ingrid Trobisch. Postać-legenda, kojarząca się przede wszystkim z książką Być kobietą, która w latach 80-tych krążyła w Polsce w co najmniej kilku wydaniach. W latach 70-tych pokolenie ówczesnych nastolatków zaczytywało się też książkami jej męża, Waltera Trobischa – Kochałem młodą dziewczynę i Którędy do małżeństwa. Walter i Ingrid Trobisch, luterańscy misjonarze byli w latach 50/60 pionierami na skalę światową, głosząc Ewangelię w trudno wówczas dostępnych rejonach Afryki. Potem z ich pracy narodziła się ekumeniczna służba Family Life Mission. Książki Trobischów cieszą się wciąż popularnością, są cenione i wydawane tak w środowisku ewangelickim jak i katolickim.

Organizatorem wizyty w Polsce jest Misja Służby Rodzinie – polski oddział Family Life Mission. Spotkanie odbędzie się o godz. 18.30 w dolnym kościele rzymskokatolickiej parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie na Ursynowie (ul. KEN 101, pomiędzy stacjami metra Ursynów i Stokłosy). Wstęp wolny.

Na spotkaniu będzie można nabyć książki Waltera i Ingrid Trobisch wydane w Polsce, m.in. trzy zupełnie nowe tytuły wydane przez Wydawnictwo Pomoc Misjonarzy Krwi Chrystusa: Znaczenie aktu małżeńskiego – tekst ostatniego w życiu publicznego wystąpienia Waltera, Moja żona nie jest zainteresowana seksem –  o typowych problemach małżeństw oraz Ucząc się żyć po utracie ukochanej osoby – o przeżywaniu żałoby, Ingrid dzieli się swoją historią po nagłej śmierci Waltera w 1979 roku.

Źródło: Fundacja Misja Służby Rodzinie

Link: książki Waltera i Ingrid Trobisch
PATRONI MEDIALNI XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
Polskie Radio TVP GOŚĆ NIEDZIELNY DEON NIEDZIELA IDZIEMY DO RZECZY WPiS PRZEWODNIK KATOLICKI KAI Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji GŁOS OJCA PIO ŻYCIE DUCHOWE N FRONDAN Miłujcie sięN AGAPEN GŁOS POKOJU PROMYCZEK Egzorcysta FAMILIA GLORIA24 WIARA.PL Wydawnictwo SERAFIN ŚWIĘTY WOJCIECH WYDAWNICTWO TEOLOGIA POLITYCZNA SIECI PRAWDY wPolityce.pl wSieci Historii FRATRIA TAK RODZINIE RÓŻANIEC ANIOŁ STRÓŻ BIBLIOTEKA ANALIZ PODLASIE24.PL Radio Watykańskie Magazyn Literacki KSIAZKI NOTES Wydawniczy RYNEK KSIĄŻKI WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE WYDAWCA STACJA7 WIRTUALNY WYDAWCA      
PARTNERZY XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
  TRAMWAJE WARSZAWSKIE METRO WARSZAWSKIE NARODOWE CENTRUM KULTURY INSTYTUT KSIĄŻKI BIBLIOTEKA NARODOWA MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI Radio Warszawa KATOLICKIE RADIO PODLASIE Radio Niepokalanów Radio GŁOS Caritas Polska POCZTA POLSKA POLREGIO ZAKON MALTAŃSKI EUROPA CHRISTI CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE TARGI HISTORYCZNE Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów SACROEXPO TOYOTA Marki Forum Izb Gospodarczych STOWARZYSZENIE POLSKICH MEDIÓW KONSORCJUM IZB i ORGANIZACJI GOSPODARCZYCH TTG WARSZAWSKA IZBA GOSPODARCZA
     
SPONSORZY XXIV Targów Wydawców Katolickich
  Drukarnia im. Adama Półtawskiego N ARCTIC PAPER N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed