XXIV Targi Wydawców Katolickich
XXIV Targi Wydawców Katolickich


SerwisHomiletyczny.pl – pogotowie dla księży

wtorek, 20 Lut 2007; SWK PL

Krakowskie Wydawnictwo św. Stanisława uruchomiło Ekspres Homiletyczny. Serwishomiletyczny.pl – to portal dla księży, którzy nie mają pomysłu na kazanie. Inspiracji dostarczą im świeccy, którzy mogą w portalu zgłaszać swoje problemy.

Posylwestrowy kac, aborcyjny coming-out, szkolna dyscyplina, dziecięca pornografia, anoreksja seksualna – to tylko niektóre hasła, jakie pojawiają się w portalu Ekspres Homiletyczny. Portal, który działa od tygodnia, to pomysł Wydawnictwa św. Stanisława.

– W kazaniach brakuje odniesień do naszych codziennych problemów. Świat wymaga teraz szybkich odpowiedzi. Ten portal to pogotowie dla księży. Chcemy, żeby na stronie Ekspresu Homiletycznego duchowni znajdowali inspirację do kazań – tłumaczy ks. Zygmunt Kosowski, dyrektor wydawnictwa.

Na stronie znajdą się gotowe kazania i refleksje. Ks. Kosowski pragnie, by portal był aktualny. Co to znaczy? – Powiedzmy, że dzieje się coś ważnego w piątek. Jakieś wydarzenie wstrząsnęło opinią publiczną. W portalu natychmiast znajduje się odpowiedź – wyjaśnia.

Kto może zainspirować księży? Wydawnictwo zaprasza do współpracy wszystkich, którzy chcą podzielić się swoimi problemami i spostrzeżeniami. „Pamiętajmy, by obserwując, oceniając i komentując problemy współczesnego świata, zadawać sobie pytanie, stawiane przez Jana Pawła II: »A jak postąpiłby Jezus? «. W myśl tych słów pragniemy patrzeć na wydarzenia, których jesteśmy świadkami lub uczestnikami. Przewodnikiem ma być dla nas Ewangelia – Dobra Nowina, którą chcemy głosić poprzez słowo ukazujące się na stronach” – czytamy na stronie Ekspresu.

W portalu znalazło się też miejsce na słownik wyrazów trudnych. To ściągawka dla duchownych, w jaki sposób wyjaśnić, co to infuła, ingres albo konklawe.

– To dopiero początek naszej działalności. Mamy nadzieję, że serwis rozwinie się i będą korzystać z niego nie tylko księża, ale i świeccy, którzy chcą ewangelizować – mówi ks. Kosowski.

Małgorzata Skowrońska

http://www.gazeta.pl/krakowPATRONI MEDIALNI XX Targów Wydawców Katolickich w Lublinie
GOŚĆ NIEDZIELNY N NIEDZIELA N IDZIEMY N TVP LUBLIN N RADIO LUBLIN N LubelskaTV N N BIBLIOTEKA ANALIZ N KAI N e-KAI N Magazyn Literacki KSIAZKI N NOTES Wydawniczy N NOWYTYDZIEŃ N PODLASIE24.PL N KATOLICKIE RADIO PODLASIE N RADIO PLUS N RADIO CENTRUM N KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ N Radio Warszawa N KURIER LUBELSKI N DZIENNIK WSCHODNI N LUBELSKI SERWIS INFORMACYJNY N NASZE MIASTO N RYNEK KSIĄŻKI N WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE N ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA N
PARTNERZY Stowarzyszenia Wydawców Katolickich
Drukarnia im. Adama Półtawskiego N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO N Festiwal Filmów Niepokalanów N KSIĘGARNIA NA MIODOWEJ N N TOYOTA Marki N N
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed