Tygodnik IDZIEMY
Tygodnik IDZIEMY


SerwisHomiletyczny.pl – pogotowie dla księży

wtorek, 20 Lut 2007; SWK PL

Krakowskie Wydawnictwo św. Stanisława uruchomiło Ekspres Homiletyczny. Serwishomiletyczny.pl – to portal dla księży, którzy nie mają pomysłu na kazanie. Inspiracji dostarczą im świeccy, którzy mogą w portalu zgłaszać swoje problemy.

Posylwestrowy kac, aborcyjny coming-out, szkolna dyscyplina, dziecięca pornografia, anoreksja seksualna – to tylko niektóre hasła, jakie pojawiają się w portalu Ekspres Homiletyczny. Portal, który działa od tygodnia, to pomysł Wydawnictwa św. Stanisława.

– W kazaniach brakuje odniesień do naszych codziennych problemów. Świat wymaga teraz szybkich odpowiedzi. Ten portal to pogotowie dla księży. Chcemy, żeby na stronie Ekspresu Homiletycznego duchowni znajdowali inspirację do kazań – tłumaczy ks. Zygmunt Kosowski, dyrektor wydawnictwa.

Na stronie znajdą się gotowe kazania i refleksje. Ks. Kosowski pragnie, by portal był aktualny. Co to znaczy? – Powiedzmy, że dzieje się coś ważnego w piątek. Jakieś wydarzenie wstrząsnęło opinią publiczną. W portalu natychmiast znajduje się odpowiedź – wyjaśnia.

Kto może zainspirować księży? Wydawnictwo zaprasza do współpracy wszystkich, którzy chcą podzielić się swoimi problemami i spostrzeżeniami. „Pamiętajmy, by obserwując, oceniając i komentując problemy współczesnego świata, zadawać sobie pytanie, stawiane przez Jana Pawła II: »A jak postąpiłby Jezus? «. W myśl tych słów pragniemy patrzeć na wydarzenia, których jesteśmy świadkami lub uczestnikami. Przewodnikiem ma być dla nas Ewangelia – Dobra Nowina, którą chcemy głosić poprzez słowo ukazujące się na stronach” – czytamy na stronie Ekspresu.

W portalu znalazło się też miejsce na słownik wyrazów trudnych. To ściągawka dla duchownych, w jaki sposób wyjaśnić, co to infuła, ingres albo konklawe.

– To dopiero początek naszej działalności. Mamy nadzieję, że serwis rozwinie się i będą korzystać z niego nie tylko księża, ale i świeccy, którzy chcą ewangelizować – mówi ks. Kosowski.

Małgorzata Skowrońska

http://www.gazeta.pl/krakow
PATRONI MEDIALNI XXIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
Polskie Radio TVP NARODOWE CENTRUM KULTURY INSTYTUT KSIĄŻKI GOŚĆ NIEDZIELNY DEON NIEDZIELA IDZIEMY DO RZECZY PRZEWODNIK KATOLICKI KAI GŁOS OJCA PIO POSŁANIEC CHARAKTERYN FRONDAN Miłujcie sięN AGAPEN AEROPAG21 GŁOS POKOJU PROMYCZEK Egzorcysta FAMILIA GLORIA24 WIARA.PL Wydawnictwo SERAFIN ŚWIĘTY WOJCIECH WYDAWNICTWO TEOLOGIA POLITYCZNA wSIECI wPolityce.pl wSieci Historii FRATRIA BIBLIOTEKA ANALIZ PODLASIE24.PL Radio Watykańskie Magazyn Literacki KSIAZKI NOTES Wydawniczy RYNEK KSIĄŻKI WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE WYDAWCA STACJA7 WIRTUALNY WYDAWCA      
PARTNERZY XXIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
  ZTM WARSZAWA TRAMWAJE WARSZAWSKIE MIEJSKIE ZAKŁADY AUTOBUSOWE METRO WARSZAWSKIE www.urbaninfo.tv TO TU Radio Warszawa KATOLICKIE RADIO PODLASIE Radio Niepokalanów Radio GŁOS Radio EMAUS Caritas Polska CMJP2 Ola i Jaś Dominik Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów SACROEXPO TOYOTA Marki DROGA Cuda i Łaski Boże Źródło Nasza Arka Wychowawca STOWARZYSZENIE POLSKICH MEDIÓW KONSORCJUM IZB i ORGANIZACJI GOSPODARCZYCH TTG POLSKA IZBA HOTELARSTWA WARSZAWSKA IZBA GOSPODARCZA
     
SPONSORZY XXIII Targów Wydawców Katolickich
  Drukarnia im. Adama Półtawskiego N ARCTIC PAPER N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed