Niedziela.pl

sobota, 19 Maj 2007; SWK PL

Od dziesięciu lat w sieci dostępna jest www.niedziela.pl – internetowa wersja tygodnika katolickiego “Niedziela”. Dzięki pracy redakcji, która tworzy stronę, można na niej znaleźć nie tylko teksty z papierowego wydania tygodnika, ale np. materiały audio i wideo. Od kilku miesięcy można także zamówić prenumeratę gazety w formie elektronicznej. Strona “niedziela.pl” została założona w 1997 r. i była najprawdopodobniej pierwszą w polskim Internecie stroną katolickiego pisma.

– “Niedziela” jest instytucją multimedialną. To nie tylko ogólnopolski tygodnik, to również wydawnictwo książkowe Biblioteka “Niedzieli”, dwumiesięcznik dla dzieci “Moje Pismo Tęcza”, studio radiowe i telewizyjne, to wreszcie wiele dodatków i wydań specjalnych – podkreśla przedstawcielka redakcji Anna Cichobłazińska.

Poprzez internet można zamówić książki wydawane przez tygodnik oraz samą gazetę. – Najnowszy numer tygodnika w formacie PDF można przeczytać kilka dni przed ukazaniem się w kioskach – opowiada przedstawicielka redakcji. – Warto także zaznaczyć, że jako jedyna w Polsce redakcja przygotowaliśmy “Niedzielę audio”, czyli wydanie internetowe “Niedzieli” dla osób niewidomych i słabowidzących. Artykuły czytane są przez redaktora, osobę niewidomą prowadzi po stronie głos lektora – zdradza Anna Cichobłazińska.

Ważne miejsce w wortalu “Niedzieli” zajmuje studio telewizyjne “Niedzieli”, które przygotowuje na stronę prezentację najnowszego numeru “Niedzieli” i dwumiesięcznika dla dzieci Moje Pismo Tęcza” i krótkie reportaże filmowe z ciekawych wydarzeń.

Źródło: Niedziela.pl

W “archiwum internetu”: Archive.org są dostępne dwa wpisy dot. dwóch największych i najpopularniejszych tygodników katolickich:

Informacja, która zachowała się w Archive.org nie przesądza o tym, który z tygodników był pierwszy… ;) – informuje tylko o najstarszej zarchiwizowanej witrynie danej strony.PATRONI MEDIALNI XX Targów Wydawców Katolickich w Lublinie
GOŚĆ NIEDZIELNY N NIEDZIELA N IDZIEMY N TVP LUBLIN N RADIO LUBLIN N LubelskaTV N N BIBLIOTEKA ANALIZ N KAI N e-KAI N Magazyn Literacki KSIAZKI N NOTES Wydawniczy N NOWYTYDZIEŃ N PODLASIE24.PL N KATOLICKIE RADIO PODLASIE N RADIO PLUS N RADIO CENTRUM N KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ N Radio Warszawa N KURIER LUBELSKI N DZIENNIK WSCHODNI N LUBELSKI SERWIS INFORMACYJNY N NASZE MIASTO N RYNEK KSIĄŻKI N WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE N ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA N
PARTNERZY Stowarzyszenia Wydawców Katolickich
Drukarnia im. Adama Półtawskiego N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO N Festiwal Filmów Niepokalanów N KSIĘGARNIA NA MIODOWEJ N N TOYOTA Marki N N
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed