XXIV Targi Wydawców Katolickich
XXIV Targi Wydawców Katolickich


Niedziela.pl

sobota, 19 Maj 2007; SWK PL

Od dziesięciu lat w sieci dostępna jest www.niedziela.pl – internetowa wersja tygodnika katolickiego “Niedziela”. Dzięki pracy redakcji, która tworzy stronę, można na niej znaleźć nie tylko teksty z papierowego wydania tygodnika, ale np. materiały audio i wideo. Od kilku miesięcy można także zamówić prenumeratę gazety w formie elektronicznej. Strona “niedziela.pl” została założona w 1997 r. i była najprawdopodobniej pierwszą w polskim Internecie stroną katolickiego pisma.

– “Niedziela” jest instytucją multimedialną. To nie tylko ogólnopolski tygodnik, to również wydawnictwo książkowe Biblioteka “Niedzieli”, dwumiesięcznik dla dzieci “Moje Pismo Tęcza”, studio radiowe i telewizyjne, to wreszcie wiele dodatków i wydań specjalnych – podkreśla przedstawcielka redakcji Anna Cichobłazińska.

Poprzez internet można zamówić książki wydawane przez tygodnik oraz samą gazetę. – Najnowszy numer tygodnika w formacie PDF można przeczytać kilka dni przed ukazaniem się w kioskach – opowiada przedstawicielka redakcji. – Warto także zaznaczyć, że jako jedyna w Polsce redakcja przygotowaliśmy “Niedzielę audio”, czyli wydanie internetowe “Niedzieli” dla osób niewidomych i słabowidzących. Artykuły czytane są przez redaktora, osobę niewidomą prowadzi po stronie głos lektora – zdradza Anna Cichobłazińska.

Ważne miejsce w wortalu “Niedzieli” zajmuje studio telewizyjne “Niedzieli”, które przygotowuje na stronę prezentację najnowszego numeru “Niedzieli” i dwumiesięcznika dla dzieci Moje Pismo Tęcza” i krótkie reportaże filmowe z ciekawych wydarzeń.

Źródło: Niedziela.pl

W “archiwum internetu”: Archive.org są dostępne dwa wpisy dot. dwóch największych i najpopularniejszych tygodników katolickich:

Informacja, która zachowała się w Archive.org nie przesądza o tym, który z tygodników był pierwszy… ;) – informuje tylko o najstarszej zarchiwizowanej witrynie danej strony.
PATRONI MEDIALNI XXIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
Polskie Radio TVP NARODOWE CENTRUM KULTURY INSTYTUT KSIĄŻKI GOŚĆ NIEDZIELNY DEON NIEDZIELA IDZIEMY DO RZECZY PRZEWODNIK KATOLICKI KAI GŁOS OJCA PIO POSŁANIEC CHARAKTERYN FRONDAN Miłujcie sięN AGAPEN AEROPAG21 GŁOS POKOJU PROMYCZEK Egzorcysta FAMILIA GLORIA24 WIARA.PL Wydawnictwo SERAFIN ŚWIĘTY WOJCIECH WYDAWNICTWO TEOLOGIA POLITYCZNA wSIECI wPolityce.pl wSieci Historii FRATRIA BIBLIOTEKA ANALIZ PODLASIE24.PL Radio Watykańskie Magazyn Literacki KSIAZKI NOTES Wydawniczy RYNEK KSIĄŻKI WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE WYDAWCA STACJA7 WIRTUALNY WYDAWCA      
PARTNERZY XXIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
  ZTM WARSZAWA TRAMWAJE WARSZAWSKIE MIEJSKIE ZAKŁADY AUTOBUSOWE METRO WARSZAWSKIE www.urbaninfo.tv TO TU Radio Warszawa KATOLICKIE RADIO PODLASIE Radio Niepokalanów Radio GŁOS Radio EMAUS Caritas Polska CMJP2 Ola i Jaś Dominik Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów SACROEXPO TOYOTA Marki DROGA Cuda i Łaski Boże Źródło Nasza Arka Wychowawca STOWARZYSZENIE POLSKICH MEDIÓW KONSORCJUM IZB i ORGANIZACJI GOSPODARCZYCH TTG POLSKA IZBA HOTELARSTWA WARSZAWSKA IZBA GOSPODARCZA
     
SPONSORZY XXIII Targów Wydawców Katolickich
  Drukarnia im. Adama Półtawskiego N ARCTIC PAPER N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed