25 Targi Wydawców Katolickich
25 Targi Wydawców Katolickich


Możliwość płacenia kartą napędzi polski e-handel?

wtorek, 24 Kwi 2007; SWK PL

W tym roku liczba kart debetowych, którymi będzie można płacić w internecie może się w Polsce podwoić i sięgnąć 10 mln – powiedział Gazecie Wyborczej Konrad Korobowicz, prezes eCardu. Wraz ze wzrostem liczby takich kart handlowcy i bankierzy spodziewają się większych zysków ze sprzedaży i prowizji.

Zakupy z użyciem karty płatniczej są wygodne, a średnia wartość takich transakcji jest z reguły wyższa. W Europie Zachodniej i w USA duża część klientów korzysta z takiej możliwości. Jak podaje GW, w Polsce tylko 25% transakcji jest przeprowadzanych z użyciem kart, a 70% klientów płaci gotówką. Co ciekawe, obserwuje się jednak dużą liczbę transakcji anulowanych w ostatniej chwili, kiedy klient dowiaduje się, że nie może zapłacić swoją kartą.

Jak na razie w internecie działają tylko karty wypukłe, które nie należą do najbardziej powszechnych. Teraz jednak liczba kart pozwalających na płacenie w Sieci znacznie si zwiększy. Stanie się to m. in. dzięki nowym kartom kredytowym, które trafiają do Polaków w liczbie 250-500 tys. kwartalnie.

Poza tym rewolucję planują banki PKO BP oraz BZ WBK, które chcą w tym roku umożliwić dokonywanie płatności internetowych nawet najprostszymi kartami debetowymi. Tylko klienci PKO BP posiadają w swoich kieszeniach 7 mln kart. Dziś można już płacić w internecie kartami debetowymi Visa Electron wydanymi przez Deutsche Bank i Inteligo.

Przedstawiciele e-sklepów mówią, że taki nagły wzrost liczby kart może przełożyć się na wzrost sprzedaży, ale nie będzie on bardzo gwałtowny. Ich zdaniem nadal większe znaczenie mają dla klientów koszty dostawy i bezpieczeństwo transakcji. Zaobserwowano też, że duża część klientów posiadających karty i tak wybiera płatność przelewem. Wygląda więc na to, że zaufanie Polaków do płacenia kartą jest ograniczone.

Więcej na ten temat w portalu Gazeta.pl: 10 milionów kart zadziała w sieci.

Źródło: Dziennik Internautów
PATRONI MEDIALNI XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
Polskie Radio TVP GOŚĆ NIEDZIELNY DEON NIEDZIELA IDZIEMY DO RZECZY WPiS PRZEWODNIK KATOLICKI KAI Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji GŁOS OJCA PIO ŻYCIE DUCHOWE N FRONDAN Miłujcie sięN AGAPEN GŁOS POKOJU PROMYCZEK Egzorcysta FAMILIA GLORIA24 WIARA.PL Wydawnictwo SERAFIN ŚWIĘTY WOJCIECH WYDAWNICTWO TEOLOGIA POLITYCZNA SIECI PRAWDY wPolityce.pl wSieci Historii FRATRIA TAK RODZINIE RÓŻANIEC ANIOŁ STRÓŻ BIBLIOTEKA ANALIZ PODLASIE24.PL Radio Watykańskie Magazyn Literacki KSIAZKI NOTES Wydawniczy RYNEK KSIĄŻKI WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE WYDAWCA STACJA7 WIRTUALNY WYDAWCA      
PARTNERZY XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
  TRAMWAJE WARSZAWSKIE METRO WARSZAWSKIE NARODOWE CENTRUM KULTURY INSTYTUT KSIĄŻKI BIBLIOTEKA NARODOWA MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI Radio Warszawa KATOLICKIE RADIO PODLASIE Radio Niepokalanów Radio GŁOS Caritas Polska POCZTA POLSKA POLREGIO ZAKON MALTAŃSKI EUROPA CHRISTI CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE TARGI HISTORYCZNE Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów SACROEXPO TOYOTA Marki Forum Izb Gospodarczych STOWARZYSZENIE POLSKICH MEDIÓW KONSORCJUM IZB i ORGANIZACJI GOSPODARCZYCH TTG WARSZAWSKA IZBA GOSPODARCZA
     
SPONSORZY XXIV Targów Wydawców Katolickich
  Drukarnia im. Adama Półtawskiego N ARCTIC PAPER N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed