MAŁY FENIKS 2011 – nagrody

wtorek, 5 Kwi 2011; SWK PL

Nagroda przyznawana jest osobom lub instytucjom za promowanie w mediach książki katolickiej. Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 9 kwietnia 2011 roku o godz. 19.30 w Bazylice Serca Jezusowego w Warszawie przy ul. Kawęczyńskiej 53, podczas uroczystego koncertu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”.

Laureaci:

Grażyna Grabowska (Targi w Krakowie Sp. z o.o.)

Grażyna Grabowska z branżą wystawienniczą związana jest od 1994 roku, w 1996 roku została współwłaścicielem spółki Targi w Krakowie, która od 1997 roku organizuje Targi Książki w Krakowie – obecnie największą wydawnicza imprezę w kraju. Firma, którą kieruje zajmuje jedno z czołowych miejsc wśród organizatorów targów w Polsce. Targi w Krakowie są jednocześnie największym na południu kraju i trzecim w Polsce organizatorem wydarzeń o charakterze targowym i kongresowym.

Nagroda Małego Feniksa 2011 przyznana zostaje za promowanie książki katolickiej poprzez organizację i wspieranie Salonu Wydawców Katolickich podczas Targów Książki w Krakowie.

Klaudiusz Głombik (Radio Piekary)

Dziennikarz Radia Piekary. Reporter, producent programów publicystycznych, producent i realizator radiowego programu publicystycznego „Kalejdoskop Śląski” (łącznie 750 odcinków), autor magazynu popularnonaukowego „Laboratorium” przy współpracy Uniwersytetu Śląskiego, realizator programów samorządowych miast Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Chorzów, Radzionków i Dąbrowa Górnicza ponadto reporter serwisowy, w swoim dorobku ma ponad 100 reportaży i wywiadów. Od 2002 roku jest autorem realizacji i produkcji pasm katolickich „Z Życia Parafii”. Do tej pory przygotował już 450 cotygodniowych magazynów, które emitowane są w każdą niedzielę o godz. 10:10.

Radio „Jasna Góra” za promowanie w mediach książki katolickiej

Radiostacja rozpoczęła swoją działalność 25 marca 1995 roku. Zasadniczy profil rozgłośni wyznacza ewangelizacyjna oraz patriotyczna misja Sanktuarium Maryjnego usytuowanego na Jasnej Górze. Program tworzy zespół pod kierunkiem O. Kamila Szustaka.

Na program radia składają się: transmisje Mszy świętych, nabożeństw, uroczystości religijnych i patriotycznych, apeli jasnogórskich, niektórych czuwań nocnych, także kongresów, zjazdów i sympozjów, pielgrzymek stanowych, zawodowych i innych, codzienne informacje o wydarzeniach na Jasnej Górze i o najważniejszych wydarzeniach w kraju i na świecie. W ramówce nie brakuje także audycji o tematyce religijnej, społecznej, ekumenicznej i kulturalnej, w tym programów poświęconych literaturze i książkom.

Zespół Szkół Integracyjnych nr 62 (ul. św. Bonifacego 10)

Nagroda przyznana została za „promowanie książki katolickiej poprzez otwarcie i udostępnienie pomieszczeń Szkoły przez wiele lat dla organizowania Targów Wydawców Katolickich w Warszawie”.

Motto tej placówki edukacyjnej brzmi: „Nadrzędną wartością, którą kierujemy się w naszej pracy, jest drugi człowiek-jego potrzeby, oczekiwania, wzajemna życzliwość i poczucie bezpieczeństwa”. Wiele lat temu otworzyła się ona na potrzeby wydawców i miłośników książki katolickiej. Żadnej z powyżej wymienionych cech nigdy nie zabrakło podczas kolejnych edycji Targów Wydawców Katolickich organizowanych na terenie kompleksu edukacyjnego przy ul. Św. Bonifacego.PATRONI MEDIALNI XXI Targów Wydawców Katolickich w Lublinie
GOŚĆ NIEDZIELNY N NIEDZIELA N IDZIEMY N TVP LUBLIN N RADIO LUBLIN N LubelskaTV N N BIBLIOTEKA ANALIZ N KAI N e-KAI N GŁOS KATOLICKI N SIÓDMA DZIEWIĘĆ N RADIO NADZIEJA N NIECODZIENNIK N Magazyn Literacki KSIAZKI N NOTES Wydawniczy N PODLASIE24.PL N KATOLICKIE RADIO PODLASIE N RADIO PLUS N RADIO CENTRUM N KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ N Radio Warszawa N KURIER LUBELSKI N DZIENNIK WSCHODNI N LUBELSKI SERWIS INFORMACYJNY N NASZE MIASTO N RYNEK KSIĄŻKI N WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE N ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA N
PARTNERZY Stowarzyszenia Wydawców Katolickich
Drukarnia im. Adama Półtawskiego N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N NOWY TYDZIEŃ N Drukarnia DRUK-INTRO N Festiwal Filmów Niepokalanów N N TOYOTA Marki N N
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed