Mały FENIKS 2009 – laureaci

środa, 15 Kwi 2009; SWK PL

Znamy już laureatów MAŁEGO FENIKSA 2009. Nagrodą tą Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich nagradza dziennikarzy, którzy w minionym roku w sposób szczególny zajmowali się w środkach przekazu promowaniem książki katolickiej. W tym roku nagrodę odbiorą: Tygodnik IDZIEMY, Portal FRONDA.pl, SZYMON BABUCHOWSKI, redaktor działu “Kultura” w tygodniku “Gość Niedzielny” oraz MACIEJ WOŹNIAKIEWICZ, redaktor programu TVP.info “Wierzę, wątpię, szukam”.

Tygodnik IDZIEMYhttp://www.idziemy.com.pl
Tygodnik Diecezji Warszawsko-Praski

“Idziemy” jest jedynym katolickim tygodnikiem opinii wychodzącym w Warszawie. Tytuł czasopisma nawiązuje do wezwania Jana Pawła II: “Wstańcie, chodźmy”. Powstało ono jako odpowiedź na zapotrzebowanie rodzin katolickich żyjących głównie w Warszawie i na Mazowszu. Tygodnik prezentuje integralną wizję człowieka i świata, bez dzielenia go na sacrum i profanum. Do spraw dotyczących Kościoła podchodzi w ten sam sposób, jak do tego, co dotyczy polityki, kultury i życia społecznego. Nie boi się podejmowania trudnych, ale ważnych tematów. Nie poprzestaje na opisywaniu rzeczywistości, ale próbuje ją wyjaśniać. Atutem “Idziemy” jest szybkość i atrakcyjna forma przekazu treści. Z redakcją współpracuje wielu znanych dziennikarzy Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, Radia Watykańskiego i innych mediów. Piszą w nim również najbardziej znani warszawscy duchowni.

Portal FRONDA.plhttp://www.fronda.pl

Od listopada 2008 roku głównym projektem prowadzonym przez Stowarzyszenie Kulturalne Fronda jest portal internetowy Fronda.pl – największy i najbardziej opiniotwórczy portal informacyjno-społecznościowy w Polsce, zajmujący się sprawami cywilizacji życia i śmierci. Redakcja portalu Fronda.pl to także miejsce dyskusji i wydarzeń kulturalnych. Od marca 2009 roku jest też realizowany projekt “Seminaria Fronda.pl. Przetaczamy elitom krew”. To cykl 3 otwartych seminariów prowadzonych przez Tomasza Terlikowskiego, Piotra Kaznowskiego i Jana Filipa Staniłko.

SZYMON BABUCHOWSKIhttp://free.art.pl/babuchowski
Redaktor działu “Kultura” w tygodniku “Gość Niedzielny”

Szymon Babuchowski, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, poeta (autor trzech tomików poetyckich) i dziennikarz, redaktor “Gościa Niedzielnego”. W 2007 roku otrzymał Nagrodę Fundacji im. ks. Janusza S. Pasierba w dziedzinie poezji za poezję opublikowaną w dwóch tomikach: “Sprawy życia, sprawy śmierci” oraz “Czas stukających kołatek”. Od 2006 roku pełni obowiązki kierownika działu “Kultura” w “Gościu Niedzielnym”, Zajmuje się między innymi redagowaniem rubryki z recenzjami wydawnictw książkowych, ukazującej się regularnie w każdym numerze “Gościa”. Najczęściej pojawiają się tu recenzje książek ukazujących się w wydawnictwach katolickich lub informacje o nowościach. Autorem kilkudziesięciu z nich jest Szymon Babuchowski. W swoich tekstach publikowanych przede wszystkim na łamach “Gościa Niedzielnego” (wcześniej także w dwumiesięczniku literackim “Topos” oraz w “Pastores”), pisze o książkach katolickich oraz porusza problematykę rynku wydawnictw katolickich. Babuchowski jest także autorem publikowanych w “Gościu Niedzielnym” wywiadów z pisarzami i poetami, m.in. Ernestem Bryllem, Janem Grzegorczykiem, Jarosławem Markiem Rymkiewiczem, ks. Jerzym Szymikiem.

MACIEJ WOŹNIAKIEWICZhttp://www.tvp.pl/”Wierze-watpie-szukam”
Redaktor programu TVP.info “Wierzę, wątpię, szukam”

Od 1996 r redaktor wydania cotygodniowego katolickiego programu TVP.info “Wierzę, wątpię, szukam”. Autor i reżyser reportaży i felietonów katolickich oraz filmów dokumentalnych m. in. “Pani na Powsinie” i stuminutowego filmu dokumentalnego z historii i życia księży Marianów “Dla Chrystusa i Kościoła – trzy wieki Zakonu Marianów”. Autor scenariusza i reżyser spektaklu teatralno – widowiskowego na Placu Teatralnym w Warszawie poświęconego Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II “Po śladach Chrystusa” w 2005 roku.

#PATRONI MEDIALNI XXI Targów Wydawców Katolickich w Lublinie
GOŚĆ NIEDZIELNY N NIEDZIELA N IDZIEMY N TVP LUBLIN N RADIO LUBLIN N LubelskaTV N N BIBLIOTEKA ANALIZ N KAI N e-KAI N GŁOS KATOLICKI N SIÓDMA DZIEWIĘĆ N RADIO NADZIEJA N NIECODZIENNIK N Magazyn Literacki KSIAZKI N NOTES Wydawniczy N PODLASIE24.PL N KATOLICKIE RADIO PODLASIE N RADIO PLUS N RADIO CENTRUM N KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ N Radio Warszawa N KURIER LUBELSKI N DZIENNIK WSCHODNI N LUBELSKI SERWIS INFORMACYJNY N NASZE MIASTO N RYNEK KSIĄŻKI N WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE N ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA N
PARTNERZY Stowarzyszenia Wydawców Katolickich
Drukarnia im. Adama Półtawskiego N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N NOWY TYDZIEŃ N Drukarnia DRUK-INTRO N Festiwal Filmów Niepokalanów N N TOYOTA Marki N N
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed