25 Targi Wydawców Katolickich
25 Targi Wydawców Katolickich


Mały FENIKS 2009 – laureaci

środa, 15 Kwi 2009; SWK PL

Znamy już laureatów MAŁEGO FENIKSA 2009. Nagrodą tą Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich nagradza dziennikarzy, którzy w minionym roku w sposób szczególny zajmowali się w środkach przekazu promowaniem książki katolickiej. W tym roku nagrodę odbiorą: Tygodnik IDZIEMY, Portal FRONDA.pl, SZYMON BABUCHOWSKI, redaktor działu “Kultura” w tygodniku “Gość Niedzielny” oraz MACIEJ WOŹNIAKIEWICZ, redaktor programu TVP.info “Wierzę, wątpię, szukam”.

Tygodnik IDZIEMYhttp://www.idziemy.com.pl
Tygodnik Diecezji Warszawsko-Praski

“Idziemy” jest jedynym katolickim tygodnikiem opinii wychodzącym w Warszawie. Tytuł czasopisma nawiązuje do wezwania Jana Pawła II: “Wstańcie, chodźmy”. Powstało ono jako odpowiedź na zapotrzebowanie rodzin katolickich żyjących głównie w Warszawie i na Mazowszu. Tygodnik prezentuje integralną wizję człowieka i świata, bez dzielenia go na sacrum i profanum. Do spraw dotyczących Kościoła podchodzi w ten sam sposób, jak do tego, co dotyczy polityki, kultury i życia społecznego. Nie boi się podejmowania trudnych, ale ważnych tematów. Nie poprzestaje na opisywaniu rzeczywistości, ale próbuje ją wyjaśniać. Atutem “Idziemy” jest szybkość i atrakcyjna forma przekazu treści. Z redakcją współpracuje wielu znanych dziennikarzy Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, Radia Watykańskiego i innych mediów. Piszą w nim również najbardziej znani warszawscy duchowni.

Portal FRONDA.plhttp://www.fronda.pl

Od listopada 2008 roku głównym projektem prowadzonym przez Stowarzyszenie Kulturalne Fronda jest portal internetowy Fronda.pl – największy i najbardziej opiniotwórczy portal informacyjno-społecznościowy w Polsce, zajmujący się sprawami cywilizacji życia i śmierci. Redakcja portalu Fronda.pl to także miejsce dyskusji i wydarzeń kulturalnych. Od marca 2009 roku jest też realizowany projekt “Seminaria Fronda.pl. Przetaczamy elitom krew”. To cykl 3 otwartych seminariów prowadzonych przez Tomasza Terlikowskiego, Piotra Kaznowskiego i Jana Filipa Staniłko.

SZYMON BABUCHOWSKIhttp://free.art.pl/babuchowski
Redaktor działu “Kultura” w tygodniku “Gość Niedzielny”

Szymon Babuchowski, doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, poeta (autor trzech tomików poetyckich) i dziennikarz, redaktor “Gościa Niedzielnego”. W 2007 roku otrzymał Nagrodę Fundacji im. ks. Janusza S. Pasierba w dziedzinie poezji za poezję opublikowaną w dwóch tomikach: “Sprawy życia, sprawy śmierci” oraz “Czas stukających kołatek”. Od 2006 roku pełni obowiązki kierownika działu “Kultura” w “Gościu Niedzielnym”, Zajmuje się między innymi redagowaniem rubryki z recenzjami wydawnictw książkowych, ukazującej się regularnie w każdym numerze “Gościa”. Najczęściej pojawiają się tu recenzje książek ukazujących się w wydawnictwach katolickich lub informacje o nowościach. Autorem kilkudziesięciu z nich jest Szymon Babuchowski. W swoich tekstach publikowanych przede wszystkim na łamach “Gościa Niedzielnego” (wcześniej także w dwumiesięczniku literackim “Topos” oraz w “Pastores”), pisze o książkach katolickich oraz porusza problematykę rynku wydawnictw katolickich. Babuchowski jest także autorem publikowanych w “Gościu Niedzielnym” wywiadów z pisarzami i poetami, m.in. Ernestem Bryllem, Janem Grzegorczykiem, Jarosławem Markiem Rymkiewiczem, ks. Jerzym Szymikiem.

MACIEJ WOŹNIAKIEWICZhttp://www.tvp.pl/”Wierze-watpie-szukam”
Redaktor programu TVP.info “Wierzę, wątpię, szukam”

Od 1996 r redaktor wydania cotygodniowego katolickiego programu TVP.info “Wierzę, wątpię, szukam”. Autor i reżyser reportaży i felietonów katolickich oraz filmów dokumentalnych m. in. “Pani na Powsinie” i stuminutowego filmu dokumentalnego z historii i życia księży Marianów “Dla Chrystusa i Kościoła – trzy wieki Zakonu Marianów”. Autor scenariusza i reżyser spektaklu teatralno – widowiskowego na Placu Teatralnym w Warszawie poświęconego Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II “Po śladach Chrystusa” w 2005 roku.

#
PATRONI MEDIALNI XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
Polskie Radio TVP GOŚĆ NIEDZIELNY DEON NIEDZIELA IDZIEMY DO RZECZY WPiS PRZEWODNIK KATOLICKI KAI Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji GŁOS OJCA PIO ŻYCIE DUCHOWE N FRONDAN Miłujcie sięN AGAPEN GŁOS POKOJU PROMYCZEK Egzorcysta FAMILIA GLORIA24 WIARA.PL Wydawnictwo SERAFIN ŚWIĘTY WOJCIECH WYDAWNICTWO TEOLOGIA POLITYCZNA SIECI PRAWDY wPolityce.pl wSieci Historii FRATRIA TAK RODZINIE RÓŻANIEC ANIOŁ STRÓŻ BIBLIOTEKA ANALIZ PODLASIE24.PL Radio Watykańskie Magazyn Literacki KSIAZKI NOTES Wydawniczy RYNEK KSIĄŻKI WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE WYDAWCA STACJA7 WIRTUALNY WYDAWCA      
PARTNERZY XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
  TRAMWAJE WARSZAWSKIE METRO WARSZAWSKIE NARODOWE CENTRUM KULTURY INSTYTUT KSIĄŻKI BIBLIOTEKA NARODOWA MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI Radio Warszawa KATOLICKIE RADIO PODLASIE Radio Niepokalanów Radio GŁOS Caritas Polska POCZTA POLSKA POLREGIO ZAKON MALTAŃSKI EUROPA CHRISTI CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE TARGI HISTORYCZNE Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów SACROEXPO TOYOTA Marki Forum Izb Gospodarczych STOWARZYSZENIE POLSKICH MEDIÓW KONSORCJUM IZB i ORGANIZACJI GOSPODARCZYCH TTG WARSZAWSKA IZBA GOSPODARCZA
     
SPONSORZY XXIV Targów Wydawców Katolickich
  Drukarnia im. Adama Półtawskiego N ARCTIC PAPER N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed