XXIV Targi Wydawców Katolickich
XXIV Targi Wydawców Katolickich


Kolumbia: internetowy program prorodzinny

czwartek, 10 Maj 2007; SWK PL

Liczne świadectwa uratowanych lub odrodzonych rodzin i małżeństw oraz 20 uroczystych Mszy św. w różnych miejscach Ameryki Łacińskiej uczciły pierwszą rocznicę powstania internetowego programu wspierania i ratowania rodzin. Program ten pod nazwą Jesus Salva a mi Familia, czyli Jezus ratuje moją rodzinę, jest dziełem kolumbijskiego małżeństwa Jorge i Diany, którzy dzięki modlitwie i ufności w Bogu potrafili pokonać kryzys, jaki przeżywali.

Strona Jesus Salva a mi Familia rozpoczęła działalność 27 kwietnia 2006, obecnie zaś skupia kilkaset par małżeńskich, doświadczających różnych sytuacji kryzysowych, które szukają w ten sposób pomocy. Za pośrednictwem internetu małżonkowie piszą o swych problemach, dzielą się doświadczeniami i przeżyciami i w ten sposób próbują – często z dobrym skutkiem – przezwyciężyć przeżywane trudności.

“Wszyscy widzieliśmy tam nasze rodziny podzielone przez naszą niewiedzę, przez nasz grzech i nasz brak prawdziwej miłości i zaangażowania, ale Bóg jest gotów uczyć nas i towarzyszyć nam, aby naprawić to, co zepsuliśmy” – napisali twórcy programu w komunikacie prasowym.

Odrodziwszy swój związek, Jorge i Diana postanowili powołać do życia za pomocą internetu grupę pomocy ludziom przeżywającym podobne problemy. Odzew na ich inicjatywę przeszedł najśmielsze ich oczekiwania – przez założoną przez nich stronę przewinęło się ponad 1000 osób i par małżeńskich, które “podtrzymywały nas w walce o odrodzenie i uzdrowienie małżeństw przeżywających kryzysy”.

Na założonej przez nich stronie znajdują się zarówno wypowiedzi i całe artykuły, jak i zdjęcia i filmy wideo poświęcone tej tematyce. Są wśród nich także świadectwa par, które chcą pokonać swe problemy na drodze rozwodu, w takim wypadku wypowiedzi innych internautów próbują odwieść ich od tego zamiaru i zachęcają do szukania innych rozwiązań.

Źródło: Niedziela.pl (za KAI)PATRONI MEDIALNI XX Targów Wydawców Katolickich w Lublinie
GOŚĆ NIEDZIELNY N NIEDZIELA N IDZIEMY N TVP LUBLIN N RADIO LUBLIN N LubelskaTV N N BIBLIOTEKA ANALIZ N KAI N e-KAI N Magazyn Literacki KSIAZKI N NOTES Wydawniczy N NOWYTYDZIEŃ N PODLASIE24.PL N KATOLICKIE RADIO PODLASIE N RADIO PLUS N RADIO CENTRUM N KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ N Radio Warszawa N KURIER LUBELSKI N DZIENNIK WSCHODNI N LUBELSKI SERWIS INFORMACYJNY N NASZE MIASTO N RYNEK KSIĄŻKI N WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE N ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA N
PARTNERZY Stowarzyszenia Wydawców Katolickich
Drukarnia im. Adama Półtawskiego N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO N Festiwal Filmów Niepokalanów N KSIĘGARNIA NA MIODOWEJ N N TOYOTA Marki N N
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed