Kolumbia: internetowy program prorodzinny

czwartek, 10 Maj 2007; SWK PL

Liczne świadectwa uratowanych lub odrodzonych rodzin i małżeństw oraz 20 uroczystych Mszy św. w różnych miejscach Ameryki Łacińskiej uczciły pierwszą rocznicę powstania internetowego programu wspierania i ratowania rodzin. Program ten pod nazwą Jesus Salva a mi Familia, czyli Jezus ratuje moją rodzinę, jest dziełem kolumbijskiego małżeństwa Jorge i Diany, którzy dzięki modlitwie i ufności w Bogu potrafili pokonać kryzys, jaki przeżywali.

Strona Jesus Salva a mi Familia rozpoczęła działalność 27 kwietnia 2006, obecnie zaś skupia kilkaset par małżeńskich, doświadczających różnych sytuacji kryzysowych, które szukają w ten sposób pomocy. Za pośrednictwem internetu małżonkowie piszą o swych problemach, dzielą się doświadczeniami i przeżyciami i w ten sposób próbują – często z dobrym skutkiem – przezwyciężyć przeżywane trudności.

“Wszyscy widzieliśmy tam nasze rodziny podzielone przez naszą niewiedzę, przez nasz grzech i nasz brak prawdziwej miłości i zaangażowania, ale Bóg jest gotów uczyć nas i towarzyszyć nam, aby naprawić to, co zepsuliśmy” – napisali twórcy programu w komunikacie prasowym.

Odrodziwszy swój związek, Jorge i Diana postanowili powołać do życia za pomocą internetu grupę pomocy ludziom przeżywającym podobne problemy. Odzew na ich inicjatywę przeszedł najśmielsze ich oczekiwania – przez założoną przez nich stronę przewinęło się ponad 1000 osób i par małżeńskich, które “podtrzymywały nas w walce o odrodzenie i uzdrowienie małżeństw przeżywających kryzysy”.

Na założonej przez nich stronie znajdują się zarówno wypowiedzi i całe artykuły, jak i zdjęcia i filmy wideo poświęcone tej tematyce. Są wśród nich także świadectwa par, które chcą pokonać swe problemy na drodze rozwodu, w takim wypadku wypowiedzi innych internautów próbują odwieść ich od tego zamiaru i zachęcają do szukania innych rozwiązań.

Źródło: Niedziela.pl (za KAI)
PATRONI MEDIALNI XXIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
Polskie Radio TVP NARODOWE CENTRUM KULTURY INSTYTUT KSIĄŻKI GOŚĆ NIEDZIELNY DEON NIEDZIELA IDZIEMY DO RZECZY PRZEWODNIK KATOLICKI KAI GŁOS OJCA PIO POSŁANIEC CHARAKTERYN FRONDAN Miłujcie sięN AGAPEN AEROPAG21 GŁOS POKOJU PROMYCZEK Egzorcysta FAMILIA GLORIA24 WIARA.PL Wydawnictwo SERAFIN ŚWIĘTY WOJCIECH WYDAWNICTWO TEOLOGIA POLITYCZNA wSIECI wPolityce.pl wSieci Historii FRATRIA BIBLIOTEKA ANALIZ PODLASIE24.PL Radio Watykańskie Magazyn Literacki KSIAZKI NOTES Wydawniczy RYNEK KSIĄŻKI WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE WYDAWCA STACJA7 WIRTUALNY WYDAWCA      
PARTNERZY XXIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
  ZTM WARSZAWA TRAMWAJE WARSZAWSKIE MIEJSKIE ZAKŁADY AUTOBUSOWE METRO WARSZAWSKIE www.urbaninfo.tv TO TU Radio Warszawa KATOLICKIE RADIO PODLASIE Radio Niepokalanów Radio GŁOS Radio EMAUS Caritas Polska CMJP2 Ola i Jaś Dominik Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów SACROEXPO TOYOTA Marki DROGA Cuda i Łaski Boże Źródło Nasza Arka Wychowawca STOWARZYSZENIE POLSKICH MEDIÓW KONSORCJUM IZB i ORGANIZACJI GOSPODARCZYCH TTG POLSKA IZBA HOTELARSTWA WARSZAWSKA IZBA GOSPODARCZA
     
SPONSORZY XXIII Targów Wydawców Katolickich
  Drukarnia im. Adama Półtawskiego N ARCTIC PAPER N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed