Szanowni Wydawcy!

Z wielką radością zapraszamy Was, Drodzy Wydawcy, na organizowany już po raz siódmy
Kiermasz Wydawców Katolickich w Katowicach.

Kiermasz odbędzie się w dniach: 27-28 maja br, w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach a przebiegać będzie pod hasłem „Ogród Literacki Miasta Katowice” czym pragniemy uhonorować i wesprzeć starania Miasta Katowice o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 r.  Całość włączona jest
w kalendarz imprez Biura ESK Katowice oraz Metropolitalnego Święta Rodziny.

Wszystkich wydawców biorących udział w Kiermaszu zachęcamy do zgłaszania swoich książek i ich autorów do konkursu o nagrodę Hiacintus Silaesius. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Śląska oraz Wydawnictwo Księgarnia św. Jacka. Regulamin konkursu przesyłamy w załączeniu.

Cieszymy się i dziękujemy, że wielu wydawców jest na naszym Kiermaszu rokrocznie. Tym, którzy byli na katowickim Kiermaszu co najmniej 4 razy proponujemy 10% rabatu od ceny stoiska standardowego, przy zgłoszeniu udziału swojego wydawnictwa w VII Kiermaszu Wydawców Katolickich do 5 kwietnia – zgłoszenia prosimy nadsyłać e-mailem na adres: ela@ksj.pl lub pocztą – decyduje data stempla pocztowego!

W ramach VII Kiermaszu zostanie przeprowadzone już po raz czwarty „Dyktando dla rodzin. Zmagania o tytuł Bezbłędnej Rodziny”, cieszące się dużym zainteresowaniem, samych piszących jak i mediów.

Zaplanowaliśmy również szereg imprez towarzyszących Kiermaszowi. Między innymi:

–         konferencja pod hasłem „Piękno życia rodzinnego” z udziałem autorów publikacji dotyczących rodziny (ks. Piotr Morciniec, Szymon Grzelak, o. Ksawery Knotz)

–         spotkanie z wieloletnimi współpracownikami Papieża Jana Pawła II (m.in. abp Szczepan Wesoły, ks. Prałat Stefan Wylężek), uwieńczone koncertem Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” z okazji beatyfikacji Jana Pawła II. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Jan Paweł II o rodzinie. Bogactwo myśli, najważniejszych tez Jana Pawła II dotyczących życia rodzinnego”.

–         „Godomy, rządzymy, rozprawiomy” – w 20. edycję konkursu „Po naszymu, czyli po Śląsku”. Spotkanie z twórcami, laureatami oraz autorką konkursu Marią Pańczyk-Pozdziej.

–         Biblioteka Śląska w ramach Kiermaszu zorganizuje warsztaty dla bibliotekarzy.

Mamy nadzieję, że organizowane imprezy towarzyszące przyczynią się do jeszcze większej frekwencji odwiedzających Kiermasz i Państwa stoiska.

Rokrocznie nasze przedsięwzięcie swoim autorytetem wspierają: Abp Damian Zimoń – Metropolita Katowicki, Zygmunt Łukaszczyk – Wojewoda Śląski, Adam Matusiewicz – Marszałek Województwa Śląskiego oraz Piotr Uszok – Prezydent Miasta Katowice.

Organizowany Kiermasz będzie wielkim świętem książki dzięki Wam Drodzy Wystawcy. Będzie pierwszą w tym roku katolicką imprezą książkową bezpośrednio po Beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Jana Pawła II. Tym bardziej chcemy zaprosić do odwiedzenia go różnorodne grupy odbiorców. Począwszy od uczniów, którym stworzona zostanie doskonała okazja do łączenia edukacji szkolnej z edukacją kulturalną, tym samym możliwość wykształcania u najmłodszych potrzeby uczestnictwa w kulturze oraz rozwijanie potrzeb i zainteresowań; poprzez studentów, którzy poszukując swoich pasji, znajdą dla siebie odpowiednią literaturę, aż po wytrawnych czytelników o określonych gustach i potrzebach. Organizatorzy pragną przypomnieć i zaprezentować młodemu pokoleniu, przyzwyczajonemu w dzisiejszych czasach do multimedialnego przekazu, wartość kultury literatury w sposób atrakcyjny.

Nasze przedsięwzięcie będzie miało skuteczną i zakrojoną na szeroką skalę kampanię reklamową, co powinno przełożyć się na wysoką frekwencję odwiedzających gości. W załączeniu przesyłamy Państwu podsumowanie zeszłorocznej kampanii promocyjno-reklamowej Kiermaszu.

Serdecznie zapraszamy na VII Kiermasz Wydawców Katolickich do Katowic.
 
   Ks. Krystian Kukowka                                              ks. Roman Szpakowski
prezes Księgarni św. Jacka                                       Prezes Stowarzyszenia
         wiceprezes SWK                                                   Wydawców Katolickich

Szanowni Wydawcy!

Serdecznie zapraszam wydawców do wzięcia udziału w XIII Kiermaszu Wydawców Katolickich, który odbędzie się w dniach od 23 – 25 listopada 2010 r. w Kolegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Organizatorem kiermaszu jest Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, a współorganizatorem Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Nasza inicjatywa, jak co roku, spotkała się z pozytywnym zainteresowaniem Rektora KUL-u, oraz społeczności akademickiej. Mam nadzieję, że naszą odpowiedzią na owe zainteresowanie będzie nasz liczny udział. Tak, jak w ubiegłym roku, zgodnie z sugestią Wydawców-Wystawców, w tym roku Kiermasz będzie trwał 3 dni (wtorek, środa czwartek).
Bardzo gorąco zachęcam wydawców do organizowania spotkań autorskich, promocji książek, podpisywanie ich przez autorów, tak aby program kiermaszu stał się bogaty i atrakcyjny. Tylko spotkania z autorami są w stanie uczynić nasz kiermasz bardziej medialnym. Wydawnictwa, które będą organizowały tego typu spotkania na swoich stoiskach, proszę o nadsyłanie informacji o nich do organizatora, celem umieszczenia terminu spotkania w programie Kiermaszu.
Większe spotkania autorskie mogą zostać zorganizowane w osobnych salach po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem i władzami uczelni. Rezerwacją sal na spotkanie, wydawnictwa realizują we własnym zakresie z administracją KUL.
Mam nadzieję, że kiermasz jak co roku będzie wspaniałą okazją do ewangelizacji, do wymiany doświadczeń i do ukazania dorobku wydawniczego naszych oficyn studentom uczelni i mieszkańcom Lublina.
Gorąco zapraszam do wzięcia udziału w XIII KIERMASZU WYDAWCÓW KATOLICKICH.
Proszę o terminowość i nadsyłanie zgłoszeń w nieprzekraczalnym terminie do dnia 6 listopada 2010 r. na adres korespondencyjny Stowarzyszenia:

STOWARZYSZENIE WYDAWCÓW KATOLICKICH
ul. Kawęczyńska 53, 03-775 WARSZAWA.

O udziale w Kiermaszu decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość wystawców jest ograniczona..

Serdecznie pozdrawiam wszystkich i oczekuję na zgłoszenia.
ks. Roman Szpakowski SDB
Prezes Zarządu
Stowarzyszenia Wydawców Katolickich

Warszawa, dnia 25 września 2010 r.

Pliki zgłoszenia udziału w XIII Kiermaszu Wydawców Katolickich do pobrania w fomacie:

PDF zgloszenie_wydawcy.pdf

DOC zgloszenie_wydawcy.doc

Plakat informujący o XIII Kiermaszu Wydawców Katolickich
plakat-na-kiermasz_lublin_i.pdf
plakat-na-kiermasz_lublin_i.jpg
PATRONI MEDIALNI XXV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
Polskie Radio TVP GOŚĆ NIEDZIELNY NIEDZIELA IDZIEMY WPiS DEON PRZEWODNIK KATOLICKI KAI Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji GŁOS OJCA PIO ŻYCIE DUCHOWE N FRONDAN Miłujcie sięN AGAPEN GŁOS POKOJU PROMYCZEK Egzorcysta FAMILIA GLORIA24 WIARA.PL Wydawnictwo SERAFIN ŚWIĘTY WOJCIECH WYDAWNICTWO TEOLOGIA POLITYCZNA SIECI PRAWDY wPolityce.pl wSieci Historii FRATRIA TAK RODZINIE RÓŻANIEC ANIOŁ STRÓŻ BIBLIOTEKA ANALIZ PODLASIE24.PL Radio Watykańskie Magazyn Literacki KSIAZKI NOTES Wydawniczy RYNEK KSIĄŻKI WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE WYDAWCA STACJA7      
PARTNERZY XXV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
  TRAMWAJE WARSZAWSKIE METRO WARSZAWSKIE NARODOWE CENTRUM KULTURY INSTYTUT KSIĄŻKI BIBLIOTEKA NARODOWA MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI Radio Warszawa KATOLICKIE RADIO PODLASIE Radio Niepokalanów Radio GŁOS Caritas Polska POCZTA POLSKA POLREGIO ZAKON MALTAŃSKI EUROPA CHRISTI CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE TARGI HISTORYCZNE Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów SACROEXPO TOYOTA Marki Forum Izb Gospodarczych STOWARZYSZENIE POLSKICH MEDIÓW KONSORCJUM IZB i ORGANIZACJI GOSPODARCZYCH TTG WARSZAWSKA IZBA GOSPODARCZA
     
SPONSORZY XXV Targów Wydawców Katolickich
  PKN ORLEN Drukarnia im. Adama Półtawskiego N ARCTIC PAPER Wydawnictwo JEDNOŚĆ
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed