Szanowni Wydawcy!

Z wielką radością zapraszamy Was, Drodzy Wydawcy, na organizowany już po raz siódmy
Kiermasz Wydawców Katolickich w Katowicach.

Kiermasz odbędzie się w dniach: 27-28 maja br, w gmachu Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach a przebiegać będzie pod hasłem „Ogród Literacki Miasta Katowice” czym pragniemy uhonorować i wesprzeć starania Miasta Katowice o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 r.  Całość włączona jest
w kalendarz imprez Biura ESK Katowice oraz Metropolitalnego Święta Rodziny.

Wszystkich wydawców biorących udział w Kiermaszu zachęcamy do zgłaszania swoich książek i ich autorów do konkursu o nagrodę Hiacintus Silaesius. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Śląska oraz Wydawnictwo Księgarnia św. Jacka. Regulamin konkursu przesyłamy w załączeniu.

Cieszymy się i dziękujemy, że wielu wydawców jest na naszym Kiermaszu rokrocznie. Tym, którzy byli na katowickim Kiermaszu co najmniej 4 razy proponujemy 10% rabatu od ceny stoiska standardowego, przy zgłoszeniu udziału swojego wydawnictwa w VII Kiermaszu Wydawców Katolickich do 5 kwietnia – zgłoszenia prosimy nadsyłać e-mailem na adres: ela@ksj.pl lub pocztą – decyduje data stempla pocztowego!

W ramach VII Kiermaszu zostanie przeprowadzone już po raz czwarty „Dyktando dla rodzin. Zmagania o tytuł Bezbłędnej Rodziny”, cieszące się dużym zainteresowaniem, samych piszących jak i mediów.

Zaplanowaliśmy również szereg imprez towarzyszących Kiermaszowi. Między innymi:

–         konferencja pod hasłem „Piękno życia rodzinnego” z udziałem autorów publikacji dotyczących rodziny (ks. Piotr Morciniec, Szymon Grzelak, o. Ksawery Knotz)

–         spotkanie z wieloletnimi współpracownikami Papieża Jana Pawła II (m.in. abp Szczepan Wesoły, ks. Prałat Stefan Wylężek), uwieńczone koncertem Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” z okazji beatyfikacji Jana Pawła II. Spotkanie odbędzie się pod hasłem „Jan Paweł II o rodzinie. Bogactwo myśli, najważniejszych tez Jana Pawła II dotyczących życia rodzinnego”.

–         „Godomy, rządzymy, rozprawiomy” – w 20. edycję konkursu „Po naszymu, czyli po Śląsku”. Spotkanie z twórcami, laureatami oraz autorką konkursu Marią Pańczyk-Pozdziej.

–         Biblioteka Śląska w ramach Kiermaszu zorganizuje warsztaty dla bibliotekarzy.

Mamy nadzieję, że organizowane imprezy towarzyszące przyczynią się do jeszcze większej frekwencji odwiedzających Kiermasz i Państwa stoiska.

Rokrocznie nasze przedsięwzięcie swoim autorytetem wspierają: Abp Damian Zimoń – Metropolita Katowicki, Zygmunt Łukaszczyk – Wojewoda Śląski, Adam Matusiewicz – Marszałek Województwa Śląskiego oraz Piotr Uszok – Prezydent Miasta Katowice.

Organizowany Kiermasz będzie wielkim świętem książki dzięki Wam Drodzy Wystawcy. Będzie pierwszą w tym roku katolicką imprezą książkową bezpośrednio po Beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Jana Pawła II. Tym bardziej chcemy zaprosić do odwiedzenia go różnorodne grupy odbiorców. Począwszy od uczniów, którym stworzona zostanie doskonała okazja do łączenia edukacji szkolnej z edukacją kulturalną, tym samym możliwość wykształcania u najmłodszych potrzeby uczestnictwa w kulturze oraz rozwijanie potrzeb i zainteresowań; poprzez studentów, którzy poszukując swoich pasji, znajdą dla siebie odpowiednią literaturę, aż po wytrawnych czytelników o określonych gustach i potrzebach. Organizatorzy pragną przypomnieć i zaprezentować młodemu pokoleniu, przyzwyczajonemu w dzisiejszych czasach do multimedialnego przekazu, wartość kultury literatury w sposób atrakcyjny.

Nasze przedsięwzięcie będzie miało skuteczną i zakrojoną na szeroką skalę kampanię reklamową, co powinno przełożyć się na wysoką frekwencję odwiedzających gości. W załączeniu przesyłamy Państwu podsumowanie zeszłorocznej kampanii promocyjno-reklamowej Kiermaszu.

Serdecznie zapraszamy na VII Kiermasz Wydawców Katolickich do Katowic.
 
   Ks. Krystian Kukowka                                              ks. Roman Szpakowski
prezes Księgarni św. Jacka                                       Prezes Stowarzyszenia
         wiceprezes SWK                                                   Wydawców Katolickich

Szanowni Wydawcy!

Serdecznie zapraszam wydawców do wzięcia udziału w XIII Kiermaszu Wydawców Katolickich, który odbędzie się w dniach od 23 – 25 listopada 2010 r. w Kolegium Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
Organizatorem kiermaszu jest Stowarzyszenie Wydawców Katolickich, a współorganizatorem Katolicki Uniwersytet Lubelski.
Nasza inicjatywa, jak co roku, spotkała się z pozytywnym zainteresowaniem Rektora KUL-u, oraz społeczności akademickiej. Mam nadzieję, że naszą odpowiedzią na owe zainteresowanie będzie nasz liczny udział. Tak, jak w ubiegłym roku, zgodnie z sugestią Wydawców-Wystawców, w tym roku Kiermasz będzie trwał 3 dni (wtorek, środa czwartek).
Bardzo gorąco zachęcam wydawców do organizowania spotkań autorskich, promocji książek, podpisywanie ich przez autorów, tak aby program kiermaszu stał się bogaty i atrakcyjny. Tylko spotkania z autorami są w stanie uczynić nasz kiermasz bardziej medialnym. Wydawnictwa, które będą organizowały tego typu spotkania na swoich stoiskach, proszę o nadsyłanie informacji o nich do organizatora, celem umieszczenia terminu spotkania w programie Kiermaszu.
Większe spotkania autorskie mogą zostać zorganizowane w osobnych salach po wcześniejszym uzgodnieniu z organizatorem i władzami uczelni. Rezerwacją sal na spotkanie, wydawnictwa realizują we własnym zakresie z administracją KUL.
Mam nadzieję, że kiermasz jak co roku będzie wspaniałą okazją do ewangelizacji, do wymiany doświadczeń i do ukazania dorobku wydawniczego naszych oficyn studentom uczelni i mieszkańcom Lublina.
Gorąco zapraszam do wzięcia udziału w XIII KIERMASZU WYDAWCÓW KATOLICKICH.
Proszę o terminowość i nadsyłanie zgłoszeń w nieprzekraczalnym terminie do dnia 6 listopada 2010 r. na adres korespondencyjny Stowarzyszenia:

STOWARZYSZENIE WYDAWCÓW KATOLICKICH
ul. Kawęczyńska 53, 03-775 WARSZAWA.

O udziale w Kiermaszu decyduje kolejność zgłoszeń. Ilość wystawców jest ograniczona..

Serdecznie pozdrawiam wszystkich i oczekuję na zgłoszenia.
ks. Roman Szpakowski SDB
Prezes Zarządu
Stowarzyszenia Wydawców Katolickich

Warszawa, dnia 25 września 2010 r.

Pliki zgłoszenia udziału w XIII Kiermaszu Wydawców Katolickich do pobrania w fomacie:

PDF zgloszenie_wydawcy.pdf

DOC zgloszenie_wydawcy.doc

Plakat informujący o XIII Kiermaszu Wydawców Katolickich
plakat-na-kiermasz_lublin_i.pdf
plakat-na-kiermasz_lublin_i.jpgPATRONI MEDIALNI XXII Targów Wydawców Katolickich w Lublinie
GOŚĆ NIEDZIELNY N NIEDZIELA N IDZIEMY N TVP LUBLIN N RADIO LUBLIN N LubelskaTV N N BIBLIOTEKA ANALIZ N e-KAI N GŁOS KATOLICKI N SIÓDMA DZIEWIĘĆ N RADIO NADZIEJA N NIECODZIENNIK N Magazyn Literacki KSIAZKI N NOTES Wydawniczy N PODLASIE24.PL N KATOLICKIE RADIO PODLASIE N RADIO PLUS N RADIO CENTRUM N KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ N Radio Warszawa N KURIER LUBELSKI N DZIENNIK WSCHODNI N LUBELSKI SERWIS INFORMACYJNY N NASZE MIASTO N RYNEK KSIĄŻKI N WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE N ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA N
PARTNERZY Stowarzyszenia Wydawców Katolickich
LUBELSKIE N Drukarnia im. Adama Półtawskiego N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N N TOYOTA Marki N N
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed