Kiermasz Wydawców Katolickich w Katowicach

poniedziałek, 19 Lut 2007; SWK PL

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2007 r. odbędzie się III Kiermasz Wydawców Katolickich w Katowicach. Tegoroczna edycja, zorganizowana będzie wspólnie z I Międzynarodowymi Targami Książki w Katowicach “Silesia Book” organizowanymi przez firmę Silesia Expo w katowickim Spodku.
Wydarzenie to swoim patronatem honorowym objęli Arcybiskup Damian Zimoń Metropolita Katowicki oraz Wojewoda Śląski Tomasz Pietrzykowski. Oczekujemy również na patronat honorowy Prezydenta Miasta Katowice Pana Piotra Uszoka.

Zobacz informacje na stronie SilesiaEXPO

LIST DO WYDAWCÓW

Szanowni Wydawcy!

Miło mi Państwa zaprosić już na III Kiermasz Wydawców Katolickich w Katowicach. Jesteśmy bogatsi o doświadczenia dwóch poprzednich jego edycji. Dlatego trzecia odsłona naszego spotkania z książką będzie się znacząco różnić od dwóch poprzednich. Z wielką radością przekazuję Państwu informację o nowym miejscu, w którym odbywać się będzie Kiermasz – jest nim Katowicki SPODEK. Z satysfakcją i prawdziwą przyjemnością w imieniu organizatorów – Stowarzyszenia Wydawców Katolickich z Warszawy i Księgarni św. Jacka, Wydawnictwa z Katowic informuję Państwa, że tegoroczna edycja Kiermaszu Wydawców Katolickich w Katowicach, zorganizowana będzie z I Międzynarodowymi Targami Książki w Katowicach SILESIA BOOK organizowanymi przez firmę Silesia Expo. Mimo połączenia tych dwóch imprez Wydawcy katoliccy uczestniczący w III Kiermaszu pozostaną skupieni na jednej powierzchni opatrzonej szyldem III Kiermasz Wydawców Katolickich. Jestem głęboko przekonany, że zmiana miejsca oraz połączenie dwóch znaczących imprez książkowych w jedną pozytywnie wpłynie na zwiększenie zainteresowania książką w całej południowej Polsce. Ufam, iż Katowice – serce ogromnej aglomeracji, jak również centrum akademickie, jest doskonałym miejscem na zorganizowanie tak dużego przedsięwzięcia targowego. Tym serdeczniej zachęcam do wzięcia w nim udziału.

To kulturalne wydarzenie swoim patronatem honorowym objęli Arcybiskup Damian Zimoń Metropolita Katowicki oraz Wojewoda Śląski Tomasz Pietrzykowski. Oczekujemy również na patronat honorowy Prezydenta Miasta Katowice Pana Piotra Uszoka. Kiermaszowi i Targom patronować będą także liczne media.

Mam też wielką nadzieję, że I Międzynarodowe Targi Książki oraz III Kiermasz Wydawców Katolickich w Katowicach wraz z cyklem imprez towarzyszących, o charakterze najogólniej pojętych wydarzeń kulturalnych, na trwałe wpisze się w kalendarz udanych imprez książkowych w naszym kraju.

Raz jeszcze zachęcam Państwa do udziału w tym wydarzeniu.

Ks. Marek Otolski

Prezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich

Ks. Krystian Kukowka

Wiceprezes Stowarzyszenia Wydawców Katolickich
Prezes Księgarni św. JackaPATRONI MEDIALNI XX Targów Wydawców Katolickich w Lublinie
GOŚĆ NIEDZIELNY N NIEDZIELA N IDZIEMY N TVP LUBLIN N RADIO LUBLIN N LubelskaTV N N BIBLIOTEKA ANALIZ N KAI N e-KAI N Magazyn Literacki KSIAZKI N NOTES Wydawniczy N NOWYTYDZIEŃ N PODLASIE24.PL N KATOLICKIE RADIO PODLASIE N RADIO PLUS N RADIO CENTRUM N KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ N Radio Warszawa N KURIER LUBELSKI N DZIENNIK WSCHODNI N LUBELSKI SERWIS INFORMACYJNY N NASZE MIASTO N RYNEK KSIĄŻKI N WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE N ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA N
PARTNERZY Stowarzyszenia Wydawców Katolickich
Drukarnia im. Adama Półtawskiego N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO N Festiwal Filmów Niepokalanów N KSIĘGARNIA NA MIODOWEJ N N TOYOTA Marki N N
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed