Kiermasz Wydawców Katolickich – informacja prasowa

sobota, 2 Cze 2007; SWK PL

III Kiermasz Wydawców Katolickich oraz I Międzynarodowe Targi Książki SILESIA BOOK, 31 maja – 2 czerwca 2007 r. w godzinach: czwartek: 10.00 – 17.00; piątek: 10.00 – 17.00; sobota: 10.00 – 16.00. Miejsce: Przedsiębiorstwo Widowiskowo – Sportowe „Spodek” w Katowicach

DODATKOWE INFORMACJE…

III Kiermasz Wydawców Katolickich

Organizatorzy:

Księgarnia św. Jacka z Katowic
Stowarzyszenie Wydawców Katolickich z Warszawy

Patronat Honorowy:

Abp Damian Zimoń, Metropolita Katowicki
Tomasz Pietrzykowski, Wojewoda Śląski
Janusz Moszyński, Marszałek Województwa Śląskiego
Piotr Uszok, Prezydent Miasta Katowice

Projekt zrealizowany przy pomocy środków budżetowych Samorządu Województwa Śląskiego. Projekt objęty mecenatem miasta Katowice

I Międzynarodowe Targi Książki SILESIA BOOK

Organizator:

Silesia – Expo Sp. z o.o.

Patronat Honorowy:

Kazimierz Michał Ujazdowski, Minister Kultury i Dziedzictwa
Narodowego
Janusz Moszyński, Marszałek Województwa Śląskiego
Andrzej Stania, Prezydent Miasta Ruda Śląska

NOTATKA PRASOWA i ZAPROSZENIE

Zapraszam Państwa serdecznie do odwiedzenia już III. Kiermaszu Wydawców Katolickich w Katowicach. Trzecia odsłona naszego spotkania z książką znacząco będzie się różnić się od dwóch poprzednich. Z wielką radością przekazuję Państwu informację o nowym miejscu, w którym odbywać się będzie Kiermasz – jest nim katowicki SPODEK. Z satysfakcją i prawdziwą przyjemnością w imieniu organizatorów – Stowarzyszenia Wydawców Katolickich z Warszawy i Księgarni św. Jacka, Wydawnictwa z Katowic informuję Państwa, że tegoroczna edycja Kiermaszu Wydawców Katolickich w Katowicach współorganizowana jest z I Międzynarodowymi Targami Książki SILESIA BOOK. Jestem głęboko przekonana, że zmiana miejsca oraz połączenie dwóch znaczących imprez książkowych w jedną, pozytywnie wpłynie na zwiększenie zainteresowania książką w całej południowej Polsce. Ufam, iż Katowice – serce ogromnej aglomeracji, jak również centrum akademickie, jest doskonałym miejscem na zorganizowanie tak dużego przedsięwzięcia targowego. Tym serdeczniej zachęcam do odwiedzenia Spodka podczas naszego Kiermaszu i Targów.

Uroczystej inauguracji imprez dokonają Patroni Honorowi, Patroni Medialni oraz organizatorzy 31 maja o godz. 12.00 na scenie w Spodku. Serdecznie Państwa zapraszam na tą uroczystość.

Żywię wielką nadzieję, że III Kiermasz Wydawców Katolickich oraz I Międzynarodowe Targi Książki wraz z cyklem imprez towarzyszących, o charakterze najogólniej pojętych wydarzeń kulturalnych, na trwałe wpiszą się w kalendarz udanych imprez książkowych w naszym kraju.

Nasza impreza związana z propagowaniem czytelnictwa kierowana jest do studentów i młodzieży szkół średnich, wychowawców, mieszkańców Katowic i miast ościennych, osób duchownych oraz bibliotekarzy i księgarzy czyli wszystkich najogólniej pojętych Czytelników, także tych najmłodszych. Swoje publikacje prezentować będą wydawcy katoliccy oraz świeccy z całej Polski. Wszyscy Ci, którzy odwiedzą Spodek będą mieli sposobność zapoznania się z pełną ofertą wydawniczą: począwszy od literatury pięknej oraz dziecięcej, poprzez podręczniki, słowniki i encyklopedie, mapy, wydawnictwa katolickie, popularno – naukowe, aż po produkty multimedialne. Impreza będzie doskonałą i niepowtarzalna okazją na spotkanie z ulubionymi autorami.

Sądzimy, że połączenie Kiermaszu Wydawców Katolickich z Międzynarodowymi Targami Książki w Katowicach, przysłuży się do jeszcze lepszej i skuteczniejszej realizacji idei popularyzowania czytelnictwa w naszym regionie. Mamy nadzieję, że nasza impreza spotka się z wielkim zainteresowaniem, a także że organizacja tego typu imprez przyniesie zmiany mentalne w postrzeganiu aglomeracji Górnego Śląska: dzięki tego typu zadaniom nasze miasto może być także postrzegane jako ważne centrum kulturalne i centrum edukacyjne na mapie miast Polski; że przyniesie również wzrost zainteresowania czytelnictwem, zainteresowanie środowisk szkolnych rynkiem wydawniczym naszego kraju, możliwość osobistego spotkania z ludźmi kultury z całego kraju, kształtowanie postawy czytelniczej u odwiedzających kiermasz a także doprowadzenie do interpersonalnych kontaktów między wydawcami z całej Polski a bibliotekarzami i księgarzami naszego miasta i regionu.
Do aktywnego uczestnictwa w imprezie organizatorzy zaprosili wszystkie liczące się w regionie instytucje kultury. Ponadto inicjatywę naszą wspiera Polska Izba Książki. Jednym z głównych celów przyświecających organizatorom jest uczynienie z imprezy kulturalnego święta miasta i w związku z tym szereg imprez towarzyszących odbędzie się poza murami SPODKA.

Korzystając z faktu, że jednym z dni targowych jest 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka organizatorzy przygotowali specjalną ofertę do najmłodszych i ich rodziców, umożliwiając im tym samym ciekawą, innowacyjną formę spędzenia tego szczególnego dnia. Będzie można zobaczyć i usłyszeć znanych i lubianych przedstawicieli życia publicznego z regionu czytających najmłodszym w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Uczestnicząc w targach również można będzie się bliżej zapoznać z coraz bardziej popularną na całym świecie akcją crossing book.

Natalia Wojtoń
menedżer III Kiermaszu Wydawców Katolickich
PATRONI MEDIALNI XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
Polskie Radio TVP GOŚĆ NIEDZIELNY DEON NIEDZIELA IDZIEMY DO RZECZY WPiS PRZEWODNIK KATOLICKI KAI Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji GŁOS OJCA PIO ŻYCIE DUCHOWE N FRONDAN Miłujcie sięN AGAPEN GŁOS POKOJU PROMYCZEK Egzorcysta FAMILIA GLORIA24 WIARA.PL Wydawnictwo SERAFIN ŚWIĘTY WOJCIECH WYDAWNICTWO TEOLOGIA POLITYCZNA SIECI PRAWDY wPolityce.pl wSieci Historii FRATRIA TAK RODZINIE RÓŻANIEC ANIOŁ STRÓŻ BIBLIOTEKA ANALIZ PODLASIE24.PL Radio Watykańskie Magazyn Literacki KSIAZKI NOTES Wydawniczy RYNEK KSIĄŻKI WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE WYDAWCA STACJA7 WIRTUALNY WYDAWCA      
PARTNERZY XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
  TRAMWAJE WARSZAWSKIE METRO WARSZAWSKIE NARODOWE CENTRUM KULTURY INSTYTUT KSIĄŻKI BIBLIOTEKA NARODOWA MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI Radio Warszawa KATOLICKIE RADIO PODLASIE Radio Niepokalanów Radio GŁOS Caritas Polska POCZTA POLSKA POLREGIO ZAKON MALTAŃSKI EUROPA CHRISTI CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE TARGI HISTORYCZNE Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów SACROEXPO TOYOTA Marki Forum Izb Gospodarczych STOWARZYSZENIE POLSKICH MEDIÓW KONSORCJUM IZB i ORGANIZACJI GOSPODARCZYCH TTG WARSZAWSKA IZBA GOSPODARCZA
     
SPONSORZY XXIV Targów Wydawców Katolickich
  Drukarnia im. Adama Półtawskiego N ARCTIC PAPER N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed