XXIV Targi Wydawców Katolickich
XXIV Targi Wydawców Katolickich


Już wkrótce bestseller Rosy Alberoni “Wygnać Chrystusa”

środa, 7 Mar 2007; SWK PL

A co mają robić wierzący chrześcijanie, by stawić czoła zagrożeniom trzeciego tysiąclecia? Rosa Alberoni odpowiada na te pytania w ostrym i pełnym werwy pamflecie, który wpisuje się w pełni w toczącą się właśnie debatę na temat relatywizmu kulturowego i upadku moralności chrześcijańskiej. I przypomina nam, że wypędzenie Chrystusa z myśli i z historii oznacza naruszenie koncepcji człowieczeństwa.

Czy upadek chrześcijaństwa wynika z dobrobytu, z konsumpcjonizmu czy z postępu nauki? Dlaczego marksizm i nazizm były antychrześcijańskie? Dlaczego za antysyjonizmem kryje się antychrześcijanizm? Do czego zmierza scjentyzm? Jakie niebezpieczeństwa pociąga za sobą manipulacja genetyczna? Kiedy człowiek postanowił wyrzucić ze swego życia Chrystusa? Czy rzeczywiście sacrum nie jest nam potrzebne? Czy można wygnać Chrystusa z umysłu chrześcijan i ze sceny dziejów?

Rosa Alberoni jest profesorem socjologii ogólnej na Uniwersytecie w Mediolanie. Również dziennikarka publicystyczna, współautorka programów radiowych i telewizyjnych. Autorka licznych esejów i powieści.

RosikonPressPATRONI MEDIALNI XX Targów Wydawców Katolickich w Lublinie
GOŚĆ NIEDZIELNY N NIEDZIELA N IDZIEMY N TVP LUBLIN N RADIO LUBLIN N LubelskaTV N N BIBLIOTEKA ANALIZ N KAI N e-KAI N Magazyn Literacki KSIAZKI N NOTES Wydawniczy N NOWYTYDZIEŃ N PODLASIE24.PL N KATOLICKIE RADIO PODLASIE N RADIO PLUS N RADIO CENTRUM N KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ N Radio Warszawa N KURIER LUBELSKI N DZIENNIK WSCHODNI N LUBELSKI SERWIS INFORMACYJNY N NASZE MIASTO N RYNEK KSIĄŻKI N WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE N ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA N
PARTNERZY Stowarzyszenia Wydawców Katolickich
Drukarnia im. Adama Półtawskiego N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO N Festiwal Filmów Niepokalanów N KSIĘGARNIA NA MIODOWEJ N N TOYOTA Marki N N
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed