XXIV Targi Wydawców Katolickich
XXIV Targi Wydawców Katolickich


“Jan Paweł II. Mój umiłowany poprzednik” – książka Benedykta XVI

piątek, 16 Mar 2007; SWK PL

Z okazji zbliżającej się drugiej rocznicy śmierci Jana Pawła II Edycja św. Pawła we Włoszech wydała zbiór wypowiedzi jego następcy o nim. W książce zatytułowanej “Jan Paweł II. Mój umiłowany poprzednik” znalazły się teksty kard. Josepha Ratzingera, które powstały za życia Papieża-Polaka, jak i po jego wyborze na Stolicę Piotrową.

Są to w kolejności szkic z roku 1998 r., podsumowujący dwadzieścia lat pontyfikatu Jana Pawła II, omówienie jego czternastu encyklik z roku 2003 r., rozważania przygotowane na prezentację “Tryptyku rzymskiego” w tym samym roku.

W książce znalazła się również homilia wygłoszona podczas uroczystości pogrzebowych Jana Pawła II 8 kwietnia 2005 r., przemówienie do uczestników Światowych Dni Młodzieży w Kolonii w 2005, rozważanie na Anioł Pański z 2 kwietnia 2006 roku i słowo poprzedzające czuwanie modlitewne, które odbyło się na Placu św. Piotra tego samego dnia wieczorem oraz homilia wygłoszona przez Benedykta XVI nazajutrz podczas Mszy św. za duszę Papieża-Polaka, wreszcie poświęcone jego postaci i nauczaniu przemówienia z podróży do Polski oraz rozważanie z okazji 28. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża z 16 października 2006 roku.

Książka dostępna jest w księgarniach włoskich od 8 marca w dwóch edycjach: w twardej okładce za 12.50 euro i broszurze za 9 euro. 29 marca tańsza edycja dołączona zostanie do tygodnika “Famiglia cristiana”, wydawanego przez Edycję św. Pawła.

Źródło: KAI 
PATRONI MEDIALNI XXIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
Polskie Radio TVP NARODOWE CENTRUM KULTURY INSTYTUT KSIĄŻKI GOŚĆ NIEDZIELNY DEON NIEDZIELA IDZIEMY DO RZECZY PRZEWODNIK KATOLICKI KAI GŁOS OJCA PIO POSŁANIEC CHARAKTERYN FRONDAN Miłujcie sięN AGAPEN AEROPAG21 GŁOS POKOJU PROMYCZEK Egzorcysta FAMILIA GLORIA24 WIARA.PL Wydawnictwo SERAFIN ŚWIĘTY WOJCIECH WYDAWNICTWO TEOLOGIA POLITYCZNA wSIECI wPolityce.pl wSieci Historii FRATRIA BIBLIOTEKA ANALIZ PODLASIE24.PL Radio Watykańskie Magazyn Literacki KSIAZKI NOTES Wydawniczy RYNEK KSIĄŻKI WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE WYDAWCA STACJA7 WIRTUALNY WYDAWCA      
PARTNERZY XXIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
  ZTM WARSZAWA TRAMWAJE WARSZAWSKIE MIEJSKIE ZAKŁADY AUTOBUSOWE METRO WARSZAWSKIE www.urbaninfo.tv TO TU Radio Warszawa KATOLICKIE RADIO PODLASIE Radio Niepokalanów Radio GŁOS Radio EMAUS Caritas Polska CMJP2 Ola i Jaś Dominik Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów SACROEXPO TOYOTA Marki DROGA Cuda i Łaski Boże Źródło Nasza Arka Wychowawca STOWARZYSZENIE POLSKICH MEDIÓW KONSORCJUM IZB i ORGANIZACJI GOSPODARCZYCH TTG POLSKA IZBA HOTELARSTWA WARSZAWSKA IZBA GOSPODARCZA
     
SPONSORZY XXIII Targów Wydawców Katolickich
  Drukarnia im. Adama Półtawskiego N ARCTIC PAPER N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed