XXIV Targi Wydawców Katolickich
XXIV Targi Wydawców Katolickich


“Jan Paweł II. Mój umiłowany poprzednik” – książka Benedykta XVI

piątek, 16 Mar 2007; SWK PL

Z okazji zbliżającej się drugiej rocznicy śmierci Jana Pawła II Edycja św. Pawła we Włoszech wydała zbiór wypowiedzi jego następcy o nim. W książce zatytułowanej “Jan Paweł II. Mój umiłowany poprzednik” znalazły się teksty kard. Josepha Ratzingera, które powstały za życia Papieża-Polaka, jak i po jego wyborze na Stolicę Piotrową.

Są to w kolejności szkic z roku 1998 r., podsumowujący dwadzieścia lat pontyfikatu Jana Pawła II, omówienie jego czternastu encyklik z roku 2003 r., rozważania przygotowane na prezentację “Tryptyku rzymskiego” w tym samym roku.

W książce znalazła się również homilia wygłoszona podczas uroczystości pogrzebowych Jana Pawła II 8 kwietnia 2005 r., przemówienie do uczestników Światowych Dni Młodzieży w Kolonii w 2005, rozważanie na Anioł Pański z 2 kwietnia 2006 roku i słowo poprzedzające czuwanie modlitewne, które odbyło się na Placu św. Piotra tego samego dnia wieczorem oraz homilia wygłoszona przez Benedykta XVI nazajutrz podczas Mszy św. za duszę Papieża-Polaka, wreszcie poświęcone jego postaci i nauczaniu przemówienia z podróży do Polski oraz rozważanie z okazji 28. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża z 16 października 2006 roku.

Książka dostępna jest w księgarniach włoskich od 8 marca w dwóch edycjach: w twardej okładce za 12.50 euro i broszurze za 9 euro. 29 marca tańsza edycja dołączona zostanie do tygodnika “Famiglia cristiana”, wydawanego przez Edycję św. Pawła.

Źródło: KAI PATRONI MEDIALNI XX Targów Wydawców Katolickich w Lublinie
GOŚĆ NIEDZIELNY N NIEDZIELA N IDZIEMY N TVP LUBLIN N RADIO LUBLIN N LubelskaTV N N BIBLIOTEKA ANALIZ N KAI N e-KAI N Magazyn Literacki KSIAZKI N NOTES Wydawniczy N NOWYTYDZIEŃ N PODLASIE24.PL N KATOLICKIE RADIO PODLASIE N RADIO PLUS N RADIO CENTRUM N KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ N Radio Warszawa N KURIER LUBELSKI N DZIENNIK WSCHODNI N LUBELSKI SERWIS INFORMACYJNY N NASZE MIASTO N RYNEK KSIĄŻKI N WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE N ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA N
PARTNERZY Stowarzyszenia Wydawców Katolickich
Drukarnia im. Adama Półtawskiego N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO N Festiwal Filmów Niepokalanów N KSIĘGARNIA NA MIODOWEJ N N TOYOTA Marki N N
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed