Jak przeżywać święta

czwartek, 24 Maj 2007; SWK PL

“Nie ma jak w domu. Ilustrowany przewodnik po świętach rodzinnych” to książka, która na pewno się przyda w każdym domu – zwłaszcza w tym okresie, kiedy już niewiele czasu pozostało do Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. “Ta pięknie ilustrowana książeczka z pewnością pomoże dzieciom odkryć, że jeśli mają kogoś bliskiego, kto codziennie ich wita uśmiechem, kto dzieli z nimi radości i smutki, komu na nich zależy, kto ich kocha i kogo one kochają – to naprawdę są szczęściarzami” – przekonują wydawcy. Autorki – Beata Kołodziej i Ewa Stadtmuller – podpowiadają nie tylko naszym milusińskim, ale także ich rodzicom i dziadkom, jak mile spędzać szczególne, bo świąteczne chwile w domu.

Na pięćdziesięciu stronicach znajdziemy modlitwy, opowiadania i wierszyki opatrzone ciekawymi, kolorowymi ilustracjami. Dla czytelników wydawnictwo eSPe przygotowało też niespodziankę – kolorową ramkę na rodzinne zdjęcie.

Książka “Nie ma jak w domu” składa się z pięciu części. Pierwsza zatytułowana “Moja rodzinka” uświadamia dziecku, jak ważną rolę w życiu pełni rodzina. Podpowiada, jak przeżyć radośnie Dzień Mamy i Taty, a także Dzień Babci i Dziadka. Autorki nie zapomniały także o 1 czerwca, kiedy na całym świecie obchodzi się Dzień Dziecka. Niezwykłe są krótkie, ale piękne modlitwy zamieszone w książce przy różnych okazjach: “Dzięki Ci, Panie, za rodziców, za siostrę, brata, sen, zabawę, za kołysanki, przytulanki, rowerek z kijkiem, słońce, trawę. Za figle-migle i psikusy, za zimę, lato, jesień, wiosnę… Za to, że jestem jeszcze mały i że za szybko Ci nie urosnę”.

Druga część mówi o przyjaciołach, a kolejna o kudłatych, skrzydlatych domownikach. Bardzo ciekawa jest część o imieninach i urodzinach.

Przewodnik po rodzinnych świętach to książka naprawdę niezwykła. Pokazuje, jak powinna wyglądać rodzina, co robić, by w domu było dobrze, przytulnie i ciepło, i co robić, by każdy w domu czuł się szczęśliwy. Wierszyki oraz modlitwy zawarte w książeczce szybko zapadają w pamięć, więc mogą pomóc dziecku np. w rozmowie z Panem Bogiem czy w przygotowaniu życzeń dla najbliższych. Serdecznie poleca Małgorzata Pabis z Naszego Dziennika.

Źródło: Nasz DziennikPATRONI MEDIALNI XXI Targów Wydawców Katolickich w Lublinie
GOŚĆ NIEDZIELNY N NIEDZIELA N IDZIEMY N TVP LUBLIN N RADIO LUBLIN N LubelskaTV N N BIBLIOTEKA ANALIZ N KAI N e-KAI N GŁOS KATOLICKI N SIÓDMA DZIEWIĘĆ N RADIO NADZIEJA N NIECODZIENNIK N Magazyn Literacki KSIAZKI N NOTES Wydawniczy N PODLASIE24.PL N KATOLICKIE RADIO PODLASIE N RADIO PLUS N RADIO CENTRUM N KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ N Radio Warszawa N KURIER LUBELSKI N DZIENNIK WSCHODNI N LUBELSKI SERWIS INFORMACYJNY N NASZE MIASTO N RYNEK KSIĄŻKI N WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE N ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA N
PARTNERZY Stowarzyszenia Wydawców Katolickich
Drukarnia im. Adama Półtawskiego N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N NOWY TYDZIEŃ N Drukarnia DRUK-INTRO N Festiwal Filmów Niepokalanów N N TOYOTA Marki N N
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed