Jak przeżywać święta

czwartek, 24 Maj 2007; SWK PL

“Nie ma jak w domu. Ilustrowany przewodnik po świętach rodzinnych” to książka, która na pewno się przyda w każdym domu – zwłaszcza w tym okresie, kiedy już niewiele czasu pozostało do Dnia Matki, Dnia Dziecka i Dnia Ojca. “Ta pięknie ilustrowana książeczka z pewnością pomoże dzieciom odkryć, że jeśli mają kogoś bliskiego, kto codziennie ich wita uśmiechem, kto dzieli z nimi radości i smutki, komu na nich zależy, kto ich kocha i kogo one kochają – to naprawdę są szczęściarzami” – przekonują wydawcy. Autorki – Beata Kołodziej i Ewa Stadtmuller – podpowiadają nie tylko naszym milusińskim, ale także ich rodzicom i dziadkom, jak mile spędzać szczególne, bo świąteczne chwile w domu.

Na pięćdziesięciu stronicach znajdziemy modlitwy, opowiadania i wierszyki opatrzone ciekawymi, kolorowymi ilustracjami. Dla czytelników wydawnictwo eSPe przygotowało też niespodziankę – kolorową ramkę na rodzinne zdjęcie.

Książka “Nie ma jak w domu” składa się z pięciu części. Pierwsza zatytułowana “Moja rodzinka” uświadamia dziecku, jak ważną rolę w życiu pełni rodzina. Podpowiada, jak przeżyć radośnie Dzień Mamy i Taty, a także Dzień Babci i Dziadka. Autorki nie zapomniały także o 1 czerwca, kiedy na całym świecie obchodzi się Dzień Dziecka. Niezwykłe są krótkie, ale piękne modlitwy zamieszone w książce przy różnych okazjach: “Dzięki Ci, Panie, za rodziców, za siostrę, brata, sen, zabawę, za kołysanki, przytulanki, rowerek z kijkiem, słońce, trawę. Za figle-migle i psikusy, za zimę, lato, jesień, wiosnę… Za to, że jestem jeszcze mały i że za szybko Ci nie urosnę”.

Druga część mówi o przyjaciołach, a kolejna o kudłatych, skrzydlatych domownikach. Bardzo ciekawa jest część o imieninach i urodzinach.

Przewodnik po rodzinnych świętach to książka naprawdę niezwykła. Pokazuje, jak powinna wyglądać rodzina, co robić, by w domu było dobrze, przytulnie i ciepło, i co robić, by każdy w domu czuł się szczęśliwy. Wierszyki oraz modlitwy zawarte w książeczce szybko zapadają w pamięć, więc mogą pomóc dziecku np. w rozmowie z Panem Bogiem czy w przygotowaniu życzeń dla najbliższych. Serdecznie poleca Małgorzata Pabis z Naszego Dziennika.

Źródło: Nasz Dziennik
PATRONI MEDIALNI XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
Polskie Radio TVP GOŚĆ NIEDZIELNY DEON NIEDZIELA IDZIEMY DO RZECZY WPiS PRZEWODNIK KATOLICKI KAI Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji GŁOS OJCA PIO ŻYCIE DUCHOWE N FRONDAN Miłujcie sięN AGAPEN GŁOS POKOJU PROMYCZEK Egzorcysta FAMILIA GLORIA24 WIARA.PL Wydawnictwo SERAFIN ŚWIĘTY WOJCIECH WYDAWNICTWO TEOLOGIA POLITYCZNA SIECI PRAWDY wPolityce.pl wSieci Historii FRATRIA TAK RODZINIE RÓŻANIEC ANIOŁ STRÓŻ BIBLIOTEKA ANALIZ PODLASIE24.PL Radio Watykańskie Magazyn Literacki KSIAZKI NOTES Wydawniczy RYNEK KSIĄŻKI WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE WYDAWCA STACJA7 WIRTUALNY WYDAWCA      
PARTNERZY XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
  TRAMWAJE WARSZAWSKIE METRO WARSZAWSKIE NARODOWE CENTRUM KULTURY INSTYTUT KSIĄŻKI BIBLIOTEKA NARODOWA MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI Radio Warszawa KATOLICKIE RADIO PODLASIE Radio Niepokalanów Radio GŁOS Caritas Polska POCZTA POLSKA POLREGIO ZAKON MALTAŃSKI EUROPA CHRISTI CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE TARGI HISTORYCZNE Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów SACROEXPO TOYOTA Marki Forum Izb Gospodarczych STOWARZYSZENIE POLSKICH MEDIÓW KONSORCJUM IZB i ORGANIZACJI GOSPODARCZYCH TTG WARSZAWSKA IZBA GOSPODARCZA
     
SPONSORZY XXIV Targów Wydawców Katolickich
  Drukarnia im. Adama Półtawskiego N ARCTIC PAPER N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed