25 Targi Wydawców Katolickich
25 Targi Wydawców Katolickich


Internetowa wyszukiwarka rekolekcji

środa, 6 Lut 2008; SWK PL

Pierwsza w Polsce internetowa wyszukiwarka rekolekcji wystartuje w najbliższą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu 10 lutego na portalu duchowy.pl – Będzie ona znakiem rozpoznawczym naszego serwisu – zapowiada ks. Andrzej Sikorski, twórca portalu.

Dzięki niej łatwo będzie można znaleźć terminy i propozycje rekolekcji organizowanych przez różne ośrodki i domy rekolekcyjne, wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia w całej Polsce.

KOMUNIKAT PRASOWY

RUSZA PIERWSZA INTERNETOWA WYSZUKIWARKA REKOLEKCJI W POLSCE

Prawie 500 tysięcy osób odwiedziło serwis internetowy duchowy.pl, który redagujemy i oddajemy do rąk naszych Internautów. Cieszymy się, że z każdym miesiącem zdobywamy nowych czytelników i rozszerzamy naszą ofertę, wypełniając w ten sposób lukę i zapotrzebowanie wśród współczesnych ludzi. W I niedzielę Wielkiego Postu zostanie uruchomiona pierwsza internetowa wyszukiwarka rekolekcyjna w Polsce. Wejdź i zobacz. Przeżyj wiosnę duchową już na początku Wielkiego Postu.

Podejmując wyzwanie głoszenia ewangelii w cyberprzestrzeni uruchomiliśmy 2 kwietnia 2007 roku, w kolejną rocznicę śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II serwis internetowy poświęcony życiu duchowemu i jego rozwojowi. Chcieliśmy wyjść na przeciw tym wszystkim, którzy poszukują Boga, ale często nie potrafią znaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących ich pytań, co staje się dla nich przeszkodą w przyjęciu wiary i życia nią. Chcieliśmy stworzyć szczególne miejsce w Internecie, gdzie można dowiedzieć się więcej o modlitwie i duchowości, znaleźć świadectwa znanych i nieznanych ludzi ze świata kultury, polityki, Kościoła, zapoznać się z nauczaniem Benedykta XVI, rozważać Słowo Boże oraz zapoznać się z aktualnymi informacjami z życia Kościoła.

Dziś zauważamy, że udało nam się takie miejsce stworzyć i że było ono potrzebne. Coraz więcej osób odwiedza nasz serwis. Największe zainteresowanie odnotowujemy w dziale „Aktualności”, „Czytelnia on-line” oraz w dziale „Módlmy się za siebie”, gdzie nasi internauci proszą o modlitwę i potrzebne łaski. Cieszy nas, ze bardzo duże zainteresowanie wzbudza każdy konkurs ogłaszany na naszym serwisie, w których można wygrać fajne i wartościowe nagrody.
Wyrazem dużego zainteresowania naszym serwisem oraz sympatią i potwierdzeniem słusznej drogi jaką objęliśmy są wyniki II Ogólnopolskiego Konkursu Witryn Chrześcijańskich o nagrodę św. Izydora, gdzie w kategorii „Chrześcijańska witryna informacyjna” serwis duchowy.pl zajął 3 miejsce, za co wszystkim internautom, którzy oddali na nas głos serdecznie dziękujemy.

W ostatnim czasie serwis duchowy.pl przeszedł wiele zmian. Zmieniony został wygląd serwisu, dołączono elementy graficzne i zmodernizowano gruntowo najważniejsze działy. Wszystko to po to aby ulepszyć i jeszcze lepiej przedstawić zawartość serwisu naszym czytelnikom. Zaktualizowany został dział „Nauczanie B16”, gdzie obecnie można znaleźć bieżące katechezy i nauki Ojca Świętego Benedykta XVI. Zmiany również dotyczą ciągle rozbudowywanego działu „Czytelni on-line”, w którym pojawiają się kolejne tygodniki i miesięczniki chrześcijańskie. Uruchomiliśmy w ostatnim czasie „Łańcuch modlitw”, za pomocą którego internauci wspierają swoją modlitwą złożone intencje i prośby. Oprócz tego wspieramy medialnie wydarzenia chrześcijańskie. Obecnie objęliśmy patronatem Bielańskie Wykłady Otwarte na UKSW w Warszawie, I Kurs homiletyczny on-line w Krakowie, XIV Targi Wydawców Katolickich w Warszawie.

Kończą się zaawansowane prace nad pierwszą w Polsce wyszukiwarką rekolekcji organizowanych przez różne ośrodki i domy rekolekcyjne, wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia. Pierwsza w historii Polskiego Internetu wyszukiwarka ruszy po I niedzieli Wielkiego Postu. Będzie ona znakiem rozpoznawczym naszego serwisu. Uruchamiając wyszukiwarkę rekolekcyjną chcemy zaproponować odnowę duchową współczesnego człowieka. Wielki Post to dobry czas, aby zwolnić swoje tempo życia, zatrzymać się i pochylić nad sensem swojego życia. Dziś wszyscy zabiegani, zapracowani, żyjemy tak, jakby Boga nie było. I propozycja takiej wyszukiwarki ma być pomocą w odnalezieniu dobrych rekolekcji, kursów czy sesji służącej do przemiany swego serca. Po prostu chcemy aby każdy kto wejdzie przeżył swoją wiosnę duchową.

Wyszukiwarka będzie cały czas ulepszana. Będą też uzupełniana o kolejne rekolekcje, kursy, warsztaty. Pragniemy, aby każdy znalazł coś dla siebie! Jednocześnie informujemy, że każdy może po przez formularz rekolekcyjny wpisać rekolekcje organizowane w jego lokalnej społeczności. Do współpracy zapraszamy wszystkie Ruchy Kościelne, wspólnoty, grupy ewangelizacyjne. To tylko od tego zależy jak wiele będziemy mogli uczynić, aby innym pomóc.

Zachęcamy wszystkich do wpisywania rekolekcji, kursów, co ułatwi szybsze powstanie bazy rekolekcji. Jednocześnie przyczyniamy się do tego, że ktoś kto szuka znajdzie i skorzysta z tych propozycji. Liczę na ciebie!

W imieniu Redakcji serwisu duchowy.pl, z darem modlitwy
ks. Andrzej Sikorski

Link: duchowy.pl
PATRONI MEDIALNI XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
Polskie Radio TVP GOŚĆ NIEDZIELNY DEON NIEDZIELA IDZIEMY DO RZECZY WPiS PRZEWODNIK KATOLICKI KAI Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji GŁOS OJCA PIO ŻYCIE DUCHOWE N FRONDAN Miłujcie sięN AGAPEN GŁOS POKOJU PROMYCZEK Egzorcysta FAMILIA GLORIA24 WIARA.PL Wydawnictwo SERAFIN ŚWIĘTY WOJCIECH WYDAWNICTWO TEOLOGIA POLITYCZNA SIECI PRAWDY wPolityce.pl wSieci Historii FRATRIA TAK RODZINIE RÓŻANIEC ANIOŁ STRÓŻ BIBLIOTEKA ANALIZ PODLASIE24.PL Radio Watykańskie Magazyn Literacki KSIAZKI NOTES Wydawniczy RYNEK KSIĄŻKI WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE WYDAWCA STACJA7 WIRTUALNY WYDAWCA      
PARTNERZY XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
  TRAMWAJE WARSZAWSKIE METRO WARSZAWSKIE NARODOWE CENTRUM KULTURY INSTYTUT KSIĄŻKI BIBLIOTEKA NARODOWA MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI Radio Warszawa KATOLICKIE RADIO PODLASIE Radio Niepokalanów Radio GŁOS Caritas Polska POCZTA POLSKA POLREGIO ZAKON MALTAŃSKI EUROPA CHRISTI CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE TARGI HISTORYCZNE Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów SACROEXPO TOYOTA Marki Forum Izb Gospodarczych STOWARZYSZENIE POLSKICH MEDIÓW KONSORCJUM IZB i ORGANIZACJI GOSPODARCZYCH TTG WARSZAWSKA IZBA GOSPODARCZA
     
SPONSORZY XXIV Targów Wydawców Katolickich
  Drukarnia im. Adama Półtawskiego N ARCTIC PAPER N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed