25 Targi Wydawców Katolickich
25 Targi Wydawców Katolickich


Człowiek od momentu poczęcia…

niedziela, 25 Mar 2007; SWK PL

pregnancy

Nie, nie jestem w ciąży… ;-) Tym którzy obchodzą Narodowy Dzień Życia (24 marca) lub też świętują Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (w tym roku 26 marca) – dzień w którym najczęściej podejmowana jest przez wielu Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, proponuję wielce wymowny graficzny gadżet do wstawienia na własną stronę internetową – jest to “suwak”, który pokazuje wiek dziecka od poczęcia oraz czas do jego narodzin.

Przez twórców tego typu usługi “suwak ciążowy” przewidziany jest dla rodziców oczekujących narodzin dziecka oraz dla gości ich stron internetowych. Najczęściej grafiki takich suwaków są w stylu “blogaskowym”. Ten powyższy jest jednak zupełnie inny – jest chyba jedynym w internecie z tak wyraźnie naturalną grafiką pokazującą dziecko od momentu poczęcia aż do czasu jego narodzin.

Mój pomysł na zastosowanie tego suwaka jest trochę inny niż zamierzyli to jego autorzy – proponuję wykorzystać go na dwa sposoby:

  • jeśli ustawimy dzień narodzin dziecka na 25 grudnia – mamy informację ile jeszcze czasu zostało do Bożego Narodzenia – grafika taka pomoże w przeżywaniu 9-miesięcznego Adwent ;)
  • jeśli ustawimy dzień narodzin dziecka na 9 miesięcy od dnia podjęcia Duchowej Adopcji, suwak obrazowo będzie pomagał i przypominał o zobowiązaniach podjętych w Dziele Duchowej Adopcji.

Po powyższym ustawieniu dnia narodzin wystarczy już tylko wkleić otrzymany kod HTML na własną stronę internetową. Polecam.

Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego

Historia
Idea duchowej adopcji zrodziła się w Anglii i we Francji wkrótce po objawieniach Matki Bożej w Fatimie. Do Polski została przeniesiona przez oo. Paulinów z Warszawy. Pierwszy akt duchowej adopcji miał miejsce w naszym kraju 2 lutego 1987 r. w Warszawie. Oficjalnie podjęto ją w 1992 r. na Jasnej Górze, gdzie znajduje się Centralny Ośrodek Duchowej Adopcji i skąd rozprzestrzeniła się ona na całą Polskę. Dzieło to jest bliskie sercu Ojca Swiętego Jana Pawła II, który udzielił mu swojego błogosławieństwa.

Istota Dzieła Duchowej Adopcji
Duchowa adopcja jest przyjęciem w modlitewną opiekę jednego dziecka, któremu grozi śmierć w łonie matki. Imię tego dziecka jest znane jedynie samemu Bogu. Modlitw ogarniamy nie tylko poczęte dziecko, ale również jego rodziców, aby przyjęli je z miłością i dobrze wychowali. Zobowiązanie do takiej modlitwy podejmowane jest przez konkretną osobę na dziewięć miesięcy od chwili poczęcia do urodzenia.

Duchowa adopcja, wypływająca z idei miłosiernej miłości dla istoty najmniejszej i całkowicie bezbronnej, jest bezpośrednim powierzeniem Panu Bogu tego adoptowanego duchowo dziecka w modlitwie, błaganiu o zmianę myślenia jego rodziców, w prośbach, aby wypełnieni miłością nie zamykali się na nowe życie, nie bali się zubożenia tym życiem. Bo miłość, gdy się nią dzielisz, gdy nią obdarzasz jest jak chleb – takiej miłości i takiego chleba przybywa (Matka Teresa z Kalkuty)

Sposób przystąpienia do Dzieła Duchowej Adopcji
Dzieło Duchowej Adopcji podejmuje się przez złożenie uroczystego ślubowania podczas Mszy św. Specjalna ceremonia ma miejsce po odczytaniu Ewangelii. Osoby adoptujące składają przyrzeczenie i od tej chwili stają się duchowymi rodzicami swoich dzieci na okres dziewięciu miesięcy.

Duchowa Adopcja

  • może ją podjąć każdy
  • obejmuje jedno dziecko i jego rodziców, o których wie tylko Bóg
  • trwa przez 9 miesięcy
  • warunki:

# codzienna modlitwa – jeden dziesiątek różańca

# dobrowolne postanowienia, np.: post, Komunia św., pomoc potrzebującym, walka ze złym przyzwyczajeniem

# modlitwa w intencji uratowania życia dziecka

Więcej na temat Duchowej Adopcji: http://pro-life.pl
PATRONI MEDIALNI XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
Polskie Radio TVP GOŚĆ NIEDZIELNY DEON NIEDZIELA IDZIEMY DO RZECZY WPiS PRZEWODNIK KATOLICKI KAI Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji GŁOS OJCA PIO ŻYCIE DUCHOWE N FRONDAN Miłujcie sięN AGAPEN GŁOS POKOJU PROMYCZEK Egzorcysta FAMILIA GLORIA24 WIARA.PL Wydawnictwo SERAFIN ŚWIĘTY WOJCIECH WYDAWNICTWO TEOLOGIA POLITYCZNA SIECI PRAWDY wPolityce.pl wSieci Historii FRATRIA TAK RODZINIE RÓŻANIEC ANIOŁ STRÓŻ BIBLIOTEKA ANALIZ PODLASIE24.PL Radio Watykańskie Magazyn Literacki KSIAZKI NOTES Wydawniczy RYNEK KSIĄŻKI WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE WYDAWCA STACJA7 WIRTUALNY WYDAWCA      
PARTNERZY XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
  TRAMWAJE WARSZAWSKIE METRO WARSZAWSKIE NARODOWE CENTRUM KULTURY INSTYTUT KSIĄŻKI BIBLIOTEKA NARODOWA MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI Radio Warszawa KATOLICKIE RADIO PODLASIE Radio Niepokalanów Radio GŁOS Caritas Polska POCZTA POLSKA POLREGIO ZAKON MALTAŃSKI EUROPA CHRISTI CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE TARGI HISTORYCZNE Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów SACROEXPO TOYOTA Marki Forum Izb Gospodarczych STOWARZYSZENIE POLSKICH MEDIÓW KONSORCJUM IZB i ORGANIZACJI GOSPODARCZYCH TTG WARSZAWSKA IZBA GOSPODARCZA
     
SPONSORZY XXIV Targów Wydawców Katolickich
  Drukarnia im. Adama Półtawskiego N ARCTIC PAPER N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed