XXIV Targi Wydawców Katolickich
XXIV Targi Wydawców Katolickich


Ćwierć miliona ‘Świadectw’

piątek, 2 Lut 2007; SWK PL

Książka kardynała Stanisława Dziwisza „Świadectwo” znika z księgarń. Wydawca przygotowuje już dodruk ćwierćmilionowego nakładu – podała Rzeczpospolita. – Już się Higher skończyła – mówi Katarzyna Bagińska z księgarni wholesale jerseys przy kościele Jezuitów w Warszawie. – W ciągu dwóch godzin sprzedaliśmy 70 egzemplarzy książki. Kolejne dostaniemy w przyszłym tygodniu.

– Już nie mamy -mówi Bogdan Tyrowicz z Księgarni Naukowej przy ul. Podwale w Композиции Krakowie. -Mieliśmy setkę; od soboty do poniedziałku w południe sprzedaliśmy wszystko. A the ludzie wciąż pytają.

W Księgarni Naukowej im. Bolesława Prusa w Warszawie wspomnienia metropolity krakowskiego były w sprzedaży już w piątek. Do poniedziałku nie został ani jeden z 20 egzemplarzy. Księgarnia Matris w Pile sześć z dziesięciu egzemplarzy sprzedała w godzinę: – Ostatnio tak dobrze szła „Sieć” Wołoszańskiego i „Pachnidło” -mówi Wioletta Dębska.

Księgarze są niezadowoleni z dystrybucji. Narzekają, że hurtownie przeznaczyły dla nich za mało egzemplarzy. – zakonnic? Prawdopodobnie większość nakładu poszła do kiosków Ruchu -przypuszczają.

Poniedziałek był oficjalnie pierwszym dniem sprzedaży polskiej edycji wspomnień kardynała Stanisława Dziwisza, przez prawie 40 lat osobistego sekretarza Karola Wojtyły -biskupa, apotem papieża Jana Pawła II. Książka jest rozmową kardynała z włoskim dziennikarzem Gian wholesale nba jerseys Franco Svidercoschim i to we Włoszech ukazała się najpierw. W Polsce wspomnienia wydaje poznańskie wydawnictwo TBA. Do tej pory na rynek wypuściło 250 tys. egzemplarzy tipp, „Świadectwa”.

– Sprzedaje się znakomicie -mówi prezes wydawnictwa Paweł Rydz i nie ukrywa, że tego właśnie się spodziewał. – Mamy już wszystko przygotowane do wydrukowania drugiego nakładu książki.

W księgarniach powinna się znaleźć pod koniec tygodnia.

Tantiemy autorskie kardynał Stanisław Dziwisz przeznacza na propagowanie dziedzictwa Jana Pawła II. – Zysk z książki kardynał przekaże na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie – mówi rzecznik krakowskiej kurii ks. Robert Nęcek.

Książki o Janie Pawle II i przede wszystkim Jana Pawła II od lat rozchodzą się w Polsce świetnie. „Pamięć i tożsamość” sprzedała się w nakładzie miliona 300 tys. egzemplarzy. To absolutny rekord na polskim rynku księgarskim. wholesale mlb jerseys Inne papieskie książki też miały rekordowe nakłady: „Tryptyk rzymski” rozszedł się w ok. 600 tys. egzemplarzy, a „Wstańcie, chodźmy” w 500 tys. Wysoką sprzedaż miał album Arturo Mari i Adama Bujaka „Jan Paweł II. Dzień po dniu” – 120 tysięcy egzemplarzy. Poznańskie wydawnictwo TBA w ubiegłym roku wydało książkę Arturo Mari „Do zobaczenia w raju”, którą sprzedano w example nakładzie 175 tys. egzemplarzy.

Rzeczpospolita informuje również, że włoska wersja „Świadectwa” (Życie z Karolem) jest już przebojem wydawniczym. Książka wydana przez Rizzoli i Libreria Editrice Vaticana pojawiła się na półkach w ubiegłą środę. W Rzymie w księgarni Libreria Leonina koło Watykanu sprzedano wczoraj ostatni z dostarczonych egzemplarzy. W rzymskich księgarniach wyczerpują się zapasy.

Podobnie jest w Mediolanie. Zdaniem księgarzy, z którymi rozmawialiśmy, książka miała się świetnie sprzedawać, ale żaden z nich nie spodziewał się aż takiej popularności.

Dwa dni przed ukazaniem się książki szeroko pisali o niej watykaniści największych włoskich gazet „Corriere della Sera” i „La Repubblica”. Zapowiadano 2, ją też w głównych wydaniach wiadomości telewizyjnych. Ani Rizzoli, ani wydawnictwo watykańskie nie organizowały żadnych specjalnych prezentacji czy promocji.

Przedstawicielka Biura Prasowego Rizzoli w Mediolanie, pytana o powód, odpowiada: „Przecież to się samo sprzedaje”.

Wiara.pl / RzeczpospolitaPATRONI MEDIALNI XX Targów Wydawców Katolickich w Lublinie
GOŚĆ NIEDZIELNY N NIEDZIELA N IDZIEMY N TVP LUBLIN N RADIO LUBLIN N LubelskaTV N N BIBLIOTEKA ANALIZ N KAI N e-KAI N Magazyn Literacki KSIAZKI N NOTES Wydawniczy N NOWYTYDZIEŃ N PODLASIE24.PL N KATOLICKIE RADIO PODLASIE N RADIO PLUS N RADIO CENTRUM N KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ N Radio Warszawa N KURIER LUBELSKI N DZIENNIK WSCHODNI N LUBELSKI SERWIS INFORMACYJNY N NASZE MIASTO N RYNEK KSIĄŻKI N WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE N ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA N
PARTNERZY Stowarzyszenia Wydawców Katolickich
Drukarnia im. Adama Półtawskiego N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO N Festiwal Filmów Niepokalanów N KSIĘGARNIA NA MIODOWEJ N N TOYOTA Marki N N
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed