25 Targi Wydawców Katolickich
25 Targi Wydawców Katolickich


Ćwierć miliona ‘Świadectw’

piątek, 2 Lut 2007; SWK PL

Książka kardynała Stanisława Dziwisza „Świadectwo” znika z księgarń. Wydawca przygotowuje już dodruk ćwierćmilionowego nakładu – podała Rzeczpospolita. – Już się Higher skończyła – mówi Katarzyna Bagińska z księgarni wholesale jerseys przy kościele Jezuitów w Warszawie. – W ciągu dwóch godzin sprzedaliśmy 70 egzemplarzy książki. Kolejne dostaniemy w przyszłym tygodniu.

– Już nie mamy -mówi Bogdan Tyrowicz z Księgarni Naukowej przy ul. Podwale w Композиции Krakowie. -Mieliśmy setkę; od soboty do poniedziałku w południe sprzedaliśmy wszystko. A the ludzie wciąż pytają.

W Księgarni Naukowej im. Bolesława Prusa w Warszawie wspomnienia metropolity krakowskiego były w sprzedaży już w piątek. Do poniedziałku nie został ani jeden z 20 egzemplarzy. Księgarnia Matris w Pile sześć z dziesięciu egzemplarzy sprzedała w godzinę: – Ostatnio tak dobrze szła „Sieć” Wołoszańskiego i „Pachnidło” -mówi Wioletta Dębska.

Księgarze są niezadowoleni z dystrybucji. Narzekają, że hurtownie przeznaczyły dla nich za mało egzemplarzy. – zakonnic? Prawdopodobnie większość nakładu poszła do kiosków Ruchu -przypuszczają.

Poniedziałek był oficjalnie pierwszym dniem sprzedaży polskiej edycji wspomnień kardynała Stanisława Dziwisza, przez prawie 40 lat osobistego sekretarza Karola Wojtyły -biskupa, apotem papieża Jana Pawła II. Książka jest rozmową kardynała z włoskim dziennikarzem Gian wholesale nba jerseys Franco Svidercoschim i to we Włoszech ukazała się najpierw. W Polsce wspomnienia wydaje poznańskie wydawnictwo TBA. Do tej pory na rynek wypuściło 250 tys. egzemplarzy tipp, „Świadectwa”.

– Sprzedaje się znakomicie -mówi prezes wydawnictwa Paweł Rydz i nie ukrywa, że tego właśnie się spodziewał. – Mamy już wszystko przygotowane do wydrukowania drugiego nakładu książki.

W księgarniach powinna się znaleźć pod koniec tygodnia.

Tantiemy autorskie kardynał Stanisław Dziwisz przeznacza na propagowanie dziedzictwa Jana Pawła II. – Zysk z książki kardynał przekaże na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” w Krakowie – mówi rzecznik krakowskiej kurii ks. Robert Nęcek.

Książki o Janie Pawle II i przede wszystkim Jana Pawła II od lat rozchodzą się w Polsce świetnie. „Pamięć i tożsamość” sprzedała się w nakładzie miliona 300 tys. egzemplarzy. To absolutny rekord na polskim rynku księgarskim. wholesale mlb jerseys Inne papieskie książki też miały rekordowe nakłady: „Tryptyk rzymski” rozszedł się w ok. 600 tys. egzemplarzy, a „Wstańcie, chodźmy” w 500 tys. Wysoką sprzedaż miał album Arturo Mari i Adama Bujaka „Jan Paweł II. Dzień po dniu” – 120 tysięcy egzemplarzy. Poznańskie wydawnictwo TBA w ubiegłym roku wydało książkę Arturo Mari „Do zobaczenia w raju”, którą sprzedano w example nakładzie 175 tys. egzemplarzy.

Rzeczpospolita informuje również, że włoska wersja „Świadectwa” (Życie z Karolem) jest już przebojem wydawniczym. Książka wydana przez Rizzoli i Libreria Editrice Vaticana pojawiła się na półkach w ubiegłą środę. W Rzymie w księgarni Libreria Leonina koło Watykanu sprzedano wczoraj ostatni z dostarczonych egzemplarzy. W rzymskich księgarniach wyczerpują się zapasy.

Podobnie jest w Mediolanie. Zdaniem księgarzy, z którymi rozmawialiśmy, książka miała się świetnie sprzedawać, ale żaden z nich nie spodziewał się aż takiej popularności.

Dwa dni przed ukazaniem się książki szeroko pisali o niej watykaniści największych włoskich gazet „Corriere della Sera” i „La Repubblica”. Zapowiadano 2, ją też w głównych wydaniach wiadomości telewizyjnych. Ani Rizzoli, ani wydawnictwo watykańskie nie organizowały żadnych specjalnych prezentacji czy promocji.

Przedstawicielka Biura Prasowego Rizzoli w Mediolanie, pytana o powód, odpowiada: „Przecież to się samo sprzedaje”.

Wiara.pl / Rzeczpospolita
PATRONI MEDIALNI XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
Polskie Radio TVP GOŚĆ NIEDZIELNY DEON NIEDZIELA IDZIEMY DO RZECZY WPiS PRZEWODNIK KATOLICKI KAI Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji GŁOS OJCA PIO ŻYCIE DUCHOWE N FRONDAN Miłujcie sięN AGAPEN GŁOS POKOJU PROMYCZEK Egzorcysta FAMILIA GLORIA24 WIARA.PL Wydawnictwo SERAFIN ŚWIĘTY WOJCIECH WYDAWNICTWO TEOLOGIA POLITYCZNA SIECI PRAWDY wPolityce.pl wSieci Historii FRATRIA TAK RODZINIE RÓŻANIEC ANIOŁ STRÓŻ BIBLIOTEKA ANALIZ PODLASIE24.PL Radio Watykańskie Magazyn Literacki KSIAZKI NOTES Wydawniczy RYNEK KSIĄŻKI WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE WYDAWCA STACJA7 WIRTUALNY WYDAWCA      
PARTNERZY XXIV Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
  TRAMWAJE WARSZAWSKIE METRO WARSZAWSKIE NARODOWE CENTRUM KULTURY INSTYTUT KSIĄŻKI BIBLIOTEKA NARODOWA MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI Radio Warszawa KATOLICKIE RADIO PODLASIE Radio Niepokalanów Radio GŁOS Caritas Polska POCZTA POLSKA POLREGIO ZAKON MALTAŃSKI EUROPA CHRISTI CHRZEŚCIJAŃSKIE GRANIE TARGI HISTORYCZNE Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów SACROEXPO TOYOTA Marki Forum Izb Gospodarczych STOWARZYSZENIE POLSKICH MEDIÓW KONSORCJUM IZB i ORGANIZACJI GOSPODARCZYCH TTG WARSZAWSKA IZBA GOSPODARCZA
     
SPONSORZY XXIV Targów Wydawców Katolickich
  Drukarnia im. Adama Półtawskiego N ARCTIC PAPER N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed