XXIV Targi Wydawców Katolickich
XXIV Targi Wydawców Katolickich


22. Targi Książki Edukacyjnej w Warszawie

piątek, 16 Mar 2007; SWK PL

15 marca rozpoczęły się 22. Targi Książki Edukacyjnej Edukacja XXI w Warszawie . Targi organizuje Ars Polona S.A. Honorowymi gospodarzami Targów zostali Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Kazimierz Michał Ujazdowski i Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz. Targi potrwają do niedzieli.

Komunikat z dn. 15.03.2007
W czasie trwania 22. Targów Książki Edukacyjnej Edukacja XXI odbyła się konferencja prasowa poświęcona 52 Międzynarodowym Targom Książki w Warszawie. Spotkanie dotyczyło Gościa Honorowego 52. Międzynarodowych Targów Książki. W tym roku gościć będziemy Ukrainę. Gośćmi konferencji była delegacja Państwowego Komitetu Radia i Telewizji Ukrainy : Walentyna Babylulko – Dyrektor Departamentu Państwowego Komitetu Radia i Telewizji Ukrainy i Aleksander Promacenko – Dyrektor Wydawnictwa “ Ukrkniga” .

W czasie Targów Ukraina zaprezentuje 2000 tytułów: literaturę klasyczną , współczesną i książki poświęcone historii Ukrainy. W maju będziemy gościć w Warszawie najwybitniejszych ukraińskich pisarzy. Przy specjalnie na te okazje stworzonym Okrągłym Stole będą toczyć się rozmowy i spotkania polsko – ukraińskie.

Walentyna Baylulko omówiła pomysły organizatorów i obiecała, że na kolejnej konferencji prasowej przygotowane będą pełne materiały informacyjne dla dziennikarzy ( w formie pisemnej i elektronicznej).

Komunikat z dn. 15.03.2007
Rozpoczęły się 22. Targi Książki Edukacyjnej Edukacja XXI w Warszawie . Targi organizuje Ars Polona S.A. Honorowymi gospodarzami Targów zostali Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Kazimierz Michał Ujazdowski i Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz.

O godzinie 11.00 uroczyście otwarto Targi. W imieniu Ars Polony gości powitał Dyrektor Targów Andrzej Pieniak. Przywitał Prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz – Waltz, Wiceprezydenta Włodzimierza Paszyńskiego, Joannę Cichą – Dyrektor Departamentu Dziedzictwa Narodowego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Magdalenę Ślusarską – Dyrektora Instytutu Książki, a także wszystkich wystawców, gości i dziennikarzy.

Dyrektor poinformował, że w Targach bierze udział ponad stu wystawców z całej Polski. W programie zaproponowano także ponad pięćdziesiąt imprez towarzyszących, poświęconych edukacji. Andrzej Pieniak odczytał list Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Prezydent Kaczyński pozdrowił organizatorów , uczestników i gości Targów. Podkreślił rolę książki edukacyjnej. Zwrócił uwagę na bogatą listę imprez towarzyszących Targom, które poświęcone są edukacji i wychowaniu. Prezydent podkreślił role edukacji w rozwoju nowoczesnego społeczeństwa.

Dyrektor Andrzej Pieniak poprosił o zabranie głosu Prezydent m.st . Warszawy Hannę Gronkiewicz – Waltz, podkreślając,ze jest pierwszą kobietą prezydentem Warszawy i pierwszym prezydentem miasta , który zaszczyca swoja obecnością TKE. Pani Prezydent stwierdziła, że Warszawa to dobre miejsce na przedsięwzięcia intelektualne, takie jak Targi. Podkreśliła, że edukacja to przyszłość. Jako nauczyciel akademicki, od trzydziestu lat, Pani Prezydent wie, co jest potrzebne do sukcesu pedagogicznego: dobry nauczyciel, dobra szkoła i świetny podręcznik, który inspiruje, zmusza do myślenia i rozwija. W czasach fascynacji obrazami i nowymi mediami książka musi sprostać nowym zadaniom. Szkoła musi nauczyć myślenia, a podręczniki muszą być różnorodne.

Dyrektor Targów Andrzej Pieniak uroczyście otworzył Targi. Wraz z Hanna Gronkiewicz – Waltz i innymi gośćmi zwiedził stoiska i spotkał się z wystawcami.

Targi potrwają cztery dni od 15 do 18 marca 2007. Zapraszamy w czwartek od 11.00 do 19.00, w piątek 10.00 do19.00, w sobotę od 10.00 do 19.00 i w niedzielę od 10.00 do 17.00. Wstęp na Targi jest bezpłatny.

Zobacz: stronę stronę Targów Książki EdukacyjnejPATRONI MEDIALNI XX Targów Wydawców Katolickich w Lublinie
GOŚĆ NIEDZIELNY N NIEDZIELA N IDZIEMY N TVP LUBLIN N RADIO LUBLIN N LubelskaTV N N BIBLIOTEKA ANALIZ N KAI N e-KAI N Magazyn Literacki KSIAZKI N NOTES Wydawniczy N NOWYTYDZIEŃ N PODLASIE24.PL N KATOLICKIE RADIO PODLASIE N RADIO PLUS N RADIO CENTRUM N KATOLICKIE RADIO ZAMOŚĆ N Radio Warszawa N KURIER LUBELSKI N DZIENNIK WSCHODNI N LUBELSKI SERWIS INFORMACYJNY N NASZE MIASTO N RYNEK KSIĄŻKI N WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE N ORSZAK ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA N
PARTNERZY Stowarzyszenia Wydawców Katolickich
Drukarnia im. Adama Półtawskiego N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO N Festiwal Filmów Niepokalanów N KSIĘGARNIA NA MIODOWEJ N N TOYOTA Marki N N
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed