XXIV Targi Wydawców Katolickich
XXIV Targi Wydawców Katolickich


22. Targi Książki Edukacyjnej w Warszawie

piątek, 16 Mar 2007; SWK PL

15 marca rozpoczęły się 22. Targi Książki Edukacyjnej Edukacja XXI w Warszawie . Targi organizuje Ars Polona S.A. Honorowymi gospodarzami Targów zostali Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Kazimierz Michał Ujazdowski i Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz. Targi potrwają do niedzieli.

Komunikat z dn. 15.03.2007
W czasie trwania 22. Targów Książki Edukacyjnej Edukacja XXI odbyła się konferencja prasowa poświęcona 52 Międzynarodowym Targom Książki w Warszawie. Spotkanie dotyczyło Gościa Honorowego 52. Międzynarodowych Targów Książki. W tym roku gościć będziemy Ukrainę. Gośćmi konferencji była delegacja Państwowego Komitetu Radia i Telewizji Ukrainy : Walentyna Babylulko – Dyrektor Departamentu Państwowego Komitetu Radia i Telewizji Ukrainy i Aleksander Promacenko – Dyrektor Wydawnictwa “ Ukrkniga” .

W czasie Targów Ukraina zaprezentuje 2000 tytułów: literaturę klasyczną , współczesną i książki poświęcone historii Ukrainy. W maju będziemy gościć w Warszawie najwybitniejszych ukraińskich pisarzy. Przy specjalnie na te okazje stworzonym Okrągłym Stole będą toczyć się rozmowy i spotkania polsko – ukraińskie.

Walentyna Baylulko omówiła pomysły organizatorów i obiecała, że na kolejnej konferencji prasowej przygotowane będą pełne materiały informacyjne dla dziennikarzy ( w formie pisemnej i elektronicznej).

Komunikat z dn. 15.03.2007
Rozpoczęły się 22. Targi Książki Edukacyjnej Edukacja XXI w Warszawie . Targi organizuje Ars Polona S.A. Honorowymi gospodarzami Targów zostali Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Kazimierz Michał Ujazdowski i Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz – Waltz.

O godzinie 11.00 uroczyście otwarto Targi. W imieniu Ars Polony gości powitał Dyrektor Targów Andrzej Pieniak. Przywitał Prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz – Waltz, Wiceprezydenta Włodzimierza Paszyńskiego, Joannę Cichą – Dyrektor Departamentu Dziedzictwa Narodowego w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Magdalenę Ślusarską – Dyrektora Instytutu Książki, a także wszystkich wystawców, gości i dziennikarzy.

Dyrektor poinformował, że w Targach bierze udział ponad stu wystawców z całej Polski. W programie zaproponowano także ponad pięćdziesiąt imprez towarzyszących, poświęconych edukacji. Andrzej Pieniak odczytał list Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Prezydent Kaczyński pozdrowił organizatorów , uczestników i gości Targów. Podkreślił rolę książki edukacyjnej. Zwrócił uwagę na bogatą listę imprez towarzyszących Targom, które poświęcone są edukacji i wychowaniu. Prezydent podkreślił role edukacji w rozwoju nowoczesnego społeczeństwa.

Dyrektor Andrzej Pieniak poprosił o zabranie głosu Prezydent m.st . Warszawy Hannę Gronkiewicz – Waltz, podkreślając,ze jest pierwszą kobietą prezydentem Warszawy i pierwszym prezydentem miasta , który zaszczyca swoja obecnością TKE. Pani Prezydent stwierdziła, że Warszawa to dobre miejsce na przedsięwzięcia intelektualne, takie jak Targi. Podkreśliła, że edukacja to przyszłość. Jako nauczyciel akademicki, od trzydziestu lat, Pani Prezydent wie, co jest potrzebne do sukcesu pedagogicznego: dobry nauczyciel, dobra szkoła i świetny podręcznik, który inspiruje, zmusza do myślenia i rozwija. W czasach fascynacji obrazami i nowymi mediami książka musi sprostać nowym zadaniom. Szkoła musi nauczyć myślenia, a podręczniki muszą być różnorodne.

Dyrektor Targów Andrzej Pieniak uroczyście otworzył Targi. Wraz z Hanna Gronkiewicz – Waltz i innymi gośćmi zwiedził stoiska i spotkał się z wystawcami.

Targi potrwają cztery dni od 15 do 18 marca 2007. Zapraszamy w czwartek od 11.00 do 19.00, w piątek 10.00 do19.00, w sobotę od 10.00 do 19.00 i w niedzielę od 10.00 do 17.00. Wstęp na Targi jest bezpłatny.

Zobacz: stronę stronę Targów Książki Edukacyjnej
PATRONI MEDIALNI XXIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
Polskie Radio TVP NARODOWE CENTRUM KULTURY INSTYTUT KSIĄŻKI GOŚĆ NIEDZIELNY DEON NIEDZIELA IDZIEMY DO RZECZY PRZEWODNIK KATOLICKI KAI GŁOS OJCA PIO POSŁANIEC CHARAKTERYN FRONDAN Miłujcie sięN AGAPEN AEROPAG21 GŁOS POKOJU PROMYCZEK Egzorcysta FAMILIA GLORIA24 WIARA.PL Wydawnictwo SERAFIN ŚWIĘTY WOJCIECH WYDAWNICTWO TEOLOGIA POLITYCZNA wSIECI wPolityce.pl wSieci Historii FRATRIA BIBLIOTEKA ANALIZ PODLASIE24.PL Radio Watykańskie Magazyn Literacki KSIAZKI NOTES Wydawniczy RYNEK KSIĄŻKI WIADOMOŚCI KSIĘGARSKIE WYDAWCA STACJA7 WIRTUALNY WYDAWCA      
PARTNERZY XXIII Targów Wydawców Katolickich w Warszawie
  ZTM WARSZAWA TRAMWAJE WARSZAWSKIE MIEJSKIE ZAKŁADY AUTOBUSOWE METRO WARSZAWSKIE www.urbaninfo.tv TO TU Radio Warszawa KATOLICKIE RADIO PODLASIE Radio Niepokalanów Radio GŁOS Radio EMAUS Caritas Polska CMJP2 Ola i Jaś Dominik Międzynarodowy Festiwal Filmów Niepokalanów SACROEXPO TOYOTA Marki DROGA Cuda i Łaski Boże Źródło Nasza Arka Wychowawca STOWARZYSZENIE POLSKICH MEDIÓW KONSORCJUM IZB i ORGANIZACJI GOSPODARCZYCH TTG POLSKA IZBA HOTELARSTWA WARSZAWSKA IZBA GOSPODARCZA
     
SPONSORZY XXIII Targów Wydawców Katolickich
  Drukarnia im. Adama Półtawskiego N ARCTIC PAPER N Wydawnictwo JEDNOŚĆ N Drukarnia DRUK-INTRO
SWK.pl powered by WordPress - Unnamed